Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy eljöjjenek velem kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés
Mindig fáradtak, nem érdeklem Őket. Barátaim sajnos nincsenek, kutyás csoportban kiírtam egyszer, hogy valaki jöjjön el velem, de nemigen voltak jelentkezők. Maradok annál, hogy rávegyem a szüleimet. Na de hogyan?
2020. febr. 16. 16:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Miért kell bárkinek is elmenni veled kutyát sétáltatni?

Ha meg a szüleidnek nincs rá kedve, akkor végképp nem értem, miért akarok öket rávenni?

2020. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Menj el egyedül. Ne kutyás csoportba írogass. Séta közben ismerkedj más kutyásokkal. Bár sokszor kutya nélküliek is odajönnek kérdezgetni.
2020. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Kutyával a legegyszerűbb ismerkedni, ha az eb is barátságos más kutyákkal. Melyik városban laktok? Hátha tudja valaki innen, hova érdemes kutyával menni.
2020. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Miért nincsenek barátaid először is? Nem lenne egyszerűbb máshonnan barátokat szerezni, mint szüleidet "rávenni" hogy hármam sétáltassatok egy törpe uszkárt? (Csak egy példa, nem tudom, milyen fajtájú a kutyus)

Pedig kutya sétálltatás közben, egy kutya futtatón mondjuk tök jól lehet barátkozni, haverkodni. Főleg, ha vannak olyan arcok, akikkel rendszeresen összefutsz naponta (már ha a másik gazdi is normális, szimpatikus, kutyik is bírják egymást, te korosztályod, szóba tudtok egymással elegyedni etc.). De ha a beton dzsungel körül mentek, ahova nem jár a lélekse, úgy nyílván nehezebb.



Gondolom, szüleid sokat dolgoznak? És a kutyust is naponta többször le kell vinni sétálni, pisilni, ami fárasztó? Feltételezem, felosztjátok egymás között a napi kutyával kapcsolatos rutint és max kirándulások alkalmával megy a család kutyástúl közösen sétálni. Gondolj bele, biztosan hulla fáradtak a szüleid és örülnek, hogy nem kell még le is ugrani fél vagy egy órára a kutyus kedvéért, hanem Te intézed ezt a részét. Én a helyedben más megoldásokon gondolkodnék, mint ahogy az elején írtam.

2020. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Hát nemtudom, az első kérdés, ami bennem megfogalmazódott az az, hogy hogy létezhetnek ilyen szülők? Ha a gyerekem könyörögne a figyelmemért, a társaságomért, hulla fáradtan is mennék vele, sétálnék, nagyokat beszélgetnénk.
2020. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Idős ember vagyok, kertes házban élek, de mivel őrző-védő kutyám van, naponta viszem sétáltatni. (Nagy a mozgásigénye). Komolyan mondom, néha már nekem kellemetlen, annyian jönnek oda a kutya miatt, pedig nem forgalmas helyekre viszem. Biztos vagyok benne, ha elviszed sétáltatni, hozzád is odamennek majd. A kutyások meg sokszor alapból jönnek, hogy szocializálják a saját kedvencüket. Aztán szóba elegyedtek, és máris lesznek ismerőseid.
2020. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

" Ha a gyerekem könyörögne a figyelmemért, a társaságomért, hulla fáradtan is mennék vele, sétálnék, nagyokat beszélgetnénk."


És gondolom, vagy vagy 15 éves!


Egy felnött, ha fáradt, akkor nem a "nincs kedvem" szintet jelenti általában.

Másrészt ha a gyerek beszélgetni akar, akkor odajön hozzám és nem azt várja el, hogy vele meg egy kutyával mászkáljak vele valamerre.

2020. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ,menj egyedül kutyát sétáltatni,ha szimpatikus a kutyád akkor még a kutya nélküliek is váltanak veled pár szót kutyások meg még jobban.
2020. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Közös programot akarsz a szüleiddel, ezert hívod őket? Mert akkor megértem ha ki vagy akadva.
2020. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
7-es! Nem kell egyetértenünk :) hálistennek a szüleim más mentalítással vannak megáldva :) nem vagyok 15, anyuka vagyok. De az én gyerekem sosem írná ki ide, hogy anya túl fáradt ahhoz, hogy velem sétálgasson ...:) anya nem lesz túl fáradt soha, ha a gyerekéről van szó. Örülni kell, hogy a gyereked még veled akar sétálgatni, hidd el jóidőre elmúlik majd ..
2020. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!