Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet tapintatosan...

Hogy lehet tapintatosan közölni, hogy nem várom el, hogy eljöjjenek?

Figyelt kérdés

Most ballagok az egyetemről, és nem tudom hogy oldjam meg a meghívásokat. A párom testvéréékkel meg az egyik gyermekkori barátnőmmel vagyok gondban. Ők eljöttek nekem már a gimi utáni ballagásra, ajándékot is kaptam. Így mondva "tartozom" már nekik, legalábbis erkölcsileg :) Nekik nem lesz ilyen alkalom, úgyhogy nincs ahogyan visszaháláljam. Erre pedig most ismét ballagok, és annak ellenére, hogy csak a legszűkebb kört hívom meg ők benne kellene legyenek. Nem várhatom el tőlük, hogy fizessék az utiköltséget amivel beautókáznak, plusz tudom, hogy legalább virágra költenének. Azt viszont nem szeretném, hogy őket kihagyjam a meghívásból, szerintem rosszul esne nekik.

Hogyan hívjam meg úgy, hogy közben tapintatosan éreztessem, hogy nem várom el a megjelenésüket?


2012. máj. 13. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Egyetemi diplomaosztóra gondolsz? én nem hívtam meg senkit. Az én dolgom, a doktorráavatásra se hívtam senkit. Szerintem egyesek túlzásba esnek

Nem mondom a szüleim, férjem örült volna, ha ott lehetnek, de én nem szeretem az ilyen ünnepléseket. KAptak fotót.

2012. máj. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Mond meg nekik, hogy szívesen látod őket, de nem várod el tőlük, hogy útiköltségre fizessenek. Ha ők ezt nem veszik plusz kiadásnak, ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2012. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Az egyetemről nem nagyon szokták ünnepelni a ballagást, csak a diploma osztót. Utána van egy közös ebéd, arra meg csak a legszűkebb ismerősöket rokonokat szokták hívni. Nem kell akkora felhajtást csinálni, mint érettségikor, és akkor nincs sértődés.
2012. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem eszedbe ne jusson bármi hasonlót is "tudatni" velük!

A helyükben azt "érteném" ki belőle, hogy csak illendőségből hívtad meg őket, de mivel tudod, hogy ők ilyesmire nem fognak téged hívni, ezért nem is akarok vendégül látni őket.


Amit tennék a helyedben: vagy kocsit küldenék értük, és gondoskodnék arról, hogy ugyanaz a kocsi haza is vigye őket.

Vagy: jönnek ahogy tudnak, de hazafelé felpakolva kajával, sütivel hasonlókkal mennének, hogy így kicsit anyagilag kárpótoljam őket a kiadásaik miatt. (Valószínű ez lenne a jobb megoldás)

2012. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Az egyetemi ballagás nálunk se volt nagy felhajtás. Csak a párom, anyuék, 2 barátnőm, tesóm, a felesége meg a kisfiuk volt ott. Ilyen távolabbi rokonokat eszembe se jutott hívni, ez nem olyan dolog.
2012. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én nem Magyarországon élek, itt szokás a kisebb felhajtás egyetemvégzés után. Az én tervezett "összejövetelem" még ígyis szűkkörű lesz :)


Autót sajnos nem tudok biztosítani nekik, mert keresetem az még nincs, édesanyámék is elég gyengén állnak anyagilag most. Érettségikor volt kisbusz a tágabb családnak, akkor azért is nem stresszeltem magam emiatt. Most azonban nem tudom ezt biztosítani, és pont ezért nem akarom költségbe verni őket, mert ha meghívom azt tutti, hogy úgy veszik, hogy ott kell legyenek :(

2012. máj. 13. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!