Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon félek leszakadni a...

Nagyon félek leszakadni a szüleimtől mindenféle változástól, hogyan küzdhetném le ezt a félelmet?

Figyelt kérdés

A jelengi helyzetem hogy pár hónapja ünnepeltem 30-as szülinapomat és még mindig szüleimmel élek.

Az elmúlt pár évben azt mondogattam magamnak azért nem költözöm el mert akkor albérletet kell fizetnem, viszont pár hónapja ez a kifogás is elszállt mert lenne egy üres lakásuk ahova beköltözhetnék(bár örökbe nem adnák de évekig biztosan használhatnám albérleti díj nélkül).


Jelenleg kis faluban élek ez a lakás pedig megyeszékhely belvárosában van(60 km táv), mindenképpen szükséges lenne munkahelyet váltanom költözés esetén, itt is előjön a hatalmas félelem érzete hogy új hely új emberek, mennyire nehéz lenne váltani,helytállni.


Szüleim felelősek a kialakult helyzetért mert sohasem engedtek fiatalon élni, én pedig teljesen elkényelmesedtem szóval részben én is felelős vagyok.


Félek változtatni, félek az ismeretlentől, tipikusan az a ember vagyok aki a végtelenségig ragaszkodik a megszokott dolgokhoz, a körülményekhez amiben él. Még talán várhatnék pár évet mielőtt cselekszem, van közel 10 millió FT megtakarított pénzem, ha várok éveket akkor még több lehet, és nem kell változtatnom semmit.


A másik oldal viszont az hogy így, teljesen megfogok ragadni ezen az elzárkozott szinten és később bizonyosan sokkal nehezebb lesz változtatnom ha már most is nehezemre esik.


Csak egy barátom van,barátnőm sose volt, tulajdonképpen a jelenlegi életem leírható abban hogy dolgozom 8 órát, aztán a nap többi részében elzárkozom szobámban és számítógépezem, szabadnapon pedig egész nap számítógépezem, a tanulás befejezése óta így élek.

Bizonyos vagyok benne hogy hosszabb távon, így nem lehetek boldog de félek lépéseket tenni, ha már arra gondolok hogy új munkát keressek vagy saját lábamra álljak akkor szinte görcsbe rándul a gyomrom.


Tudna valaki segíteni mit tegyek hogy ez a érzés eltünjön, hogyan szabadulhatnék meg a félelem érzéstől?


2020. febr. 19. 09:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező senki nem állítja, hogy könnyű lesz. Az életben a legjobb dolgok nehezen elérhetők, ez minden, csak nem kifogás. A félelem se kifogás semmire, mindenki fél dolgoktól és a legtöbb emebrt ez nem tratja vissza.

TE vagy felelős a helyzetedért és TE vagy az egyetlen, aki ezen változtatni tud. Minél később kezded el, annál nehezebb lesz. Ha egyedül nem megy, keress fel egy pszichológust.

2020. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél párkapcsolatot és nem akarsz örökre egyedül lenni, akkor jobb lenne ha elkezdenél élni meg amúgy is! Önellátó lenni! Meg röviden: felnőtt férfi. Ezt barátnő nélkül is mondjuk... Mert jelenleg gyerek vagy még, akkor is ha testileg 30. Az semmit nem jelent.


Férjem is így volt! Nem akart eljönni lakni anyucitól, mert milyen jó az, hogy direkt főztek neki való kaját, rendbe szedték valamennyire a szobát, stb... Olyan kényelmet csináltak neki, ami megfelelt és miért is cseszne ki magával, hogy ebből kilépjen? Hiszen a pénzét is költhette szerintem sok hülyeségre is ugye. De jöttem én akinek ez nem tetszett, hogy ez így nem férfias. Anyuka pedig igenis direkt csinálta, hogy ott tartsa a fiát (mert anyagilag volt akit előhúzhatott amikor kellett kölcsön adni neki). Rengeteget veszekedtem vele, miután beadtam a derekam és odamentem lakni a férjem miatt (úgy voltam, majd csak meggondolja magát és csak elköltöztünk nemsoká). Az anyjának is mondtam, hogy hagyjátok má felnőni! Persze azok meg ellenem voltak. Végül ő csak úgy mert kilépni ebből a dologból, hogy olyan helyzet alakult ki, hogy én hadban álltam az anyjaékkal a végén. Lett egy konfliktus helyzet, amit igazából ők csináltak és folyton ellenem tettek mindent, én meg nem tudtam többet lenyelni tőlük. Ez annyira elfajult, hogy az anyja maga küldte el a fiát a bús francba lakni velem együtt. Pedig addig foggal körömmel otthon akarták tartani.

Na... ekkor voltunk 24 évesek amikor beköltöztem hozzájuk. 2 év alatt tökéletesen tönkre ment hát a nem létező jó családi viszony... Ha akkor nem ragaszkodik az otthonlakáshoz, a "kényelemhez", lehet anyagilag akkor rosszabbul jártunk volna valamivel, de azt a lelkinyugalmat amit a saját lakásban érzünk már most, meg hogy nem egy szaros gyereknek van a férjem kezelve, én meg egy idegennek és ezzel szembesülni mindennap, leírhatatlan!


De már 30 évesen... 24 évesen is gáz volt ennyire ragaszkodni neki pusztán a kényelemhez! Mert nem a családi szeretet miatt...


Ne akarj megragadni ebben a gyerek szerepben! Nem idegesít, hogy megvétózzák a dolgaid, mert az ő házuk címszó? Ilyenek nem zavarnak?


Én is eljöttem a tök idegenbe, munkát kellett keresnem, mert fizetés nélkül amúgy sem költözhettem volna anyóshoz sem! Muszáj volt, de 1 hét alatt tálaltam. Igaz, nem szakmás, hanem 3 műszak gyári, de akkor bármi ahonnan először visszahívtak, odamentem. Nekem akkor mondjuk csak a pénz volt a szempont, hogy keresetem legyen de nagyon gyorsan.

Neked van annyi előnyöd, hogy csak rezsid lenne, ezt használd ki szerintem! Sokan fizetnek kemény pénzeket ki albérletre mert muszáj. Két gyerekes egyedülálló anyával beszeltünk egyszer, aki örült hogy tálaltak új albérletet neki, ahova 90 ezerért mehet a 2 gyerekkel 1 fizetésből! Mert eladták albérletet, ahol volt! Csak ilyenekbe gondolj bele! Hogy örült volna ő is egy ilyen lehetőségnek, hogy csak rezsit kell fizetni!

Nem véletlen ez a lehetőség! Gondolj arra! Már nem érzed magad jól ebben a helyzetben! Akkor lépni kell! Ha már megfogalmazódott benned ez így, akkor mihez ragaszkodnál otthon még?


Olyan jó érzés önállónak lenni...

Senki nem szól bele nekem! Azt főzök amit akarok! Egyátalán, hogy főzhetek! Mert ott nem főzhettem. Van helyem hova pakolni, nem csak egy szoba! Ami itt van, az az enyém! Tarthatok állatot ha akarok! Felújíthatom ahogy nekem tetszik!

Anyósékkal való lakás után mindennap boldogan jövök haza a sajátomba, ami az enyém, ahonnan nem küldhetnek el (max ha nem fizetjük, mivel sajnos de hitelt is kellett felvenni).


Nem tudod meg addig, amíg el nem mész lakni!

Addig hiába is magyarázom!

Férjem is ezt mondja! Hogy már sosem menne vissza az anyjához lakni, mert ez felbecsülhetetlen ez a fajta szabadság...


Milyen érvet mondjak még?

2020. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mindenki szokott félni az új dolgoktól,új munkahelytöl,az új helyre költözéstöl,

Én is szoktam félni munkahely váltáskor ,vagy mikor költöztünk egy nagyobb lakásba hogy nem lesznek barátaim,ismeröseim stb nem érzem majd jól magam stb végül barátok ismerősök is lettek.


Úgyhogy nagy levegőt veszel össze pakolász és át költözöl abba városi lakásba és keresel egy munkát.

2020. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is a szüleimel élek és ezzel mi a baj.

Nem fogok egyedül elköltözni egy lakásba az ijesztő.

24L

2020. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!