Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki elvált gyerekes pasival...

Aki elvált gyerekes pasival jött össze, szoktatok külön programokat csinálni? Mármint kettesben

Figyelt kérdés

Vagy én gondolom rosszul és mostmár csak játszótérre vagy mese matinéra juthatok el?

Objektíven akarom nézni a helyzetet ezért olyanok véleménye érdekel akik vannak /voltak ilyen kapcsolatban.



2020. febr. 19. 10:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/222 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk nekem van gyerekem, a férjemnek nem volt, de evidens volt, hogy felnőtt programjaink is vannak, voltak és lesznek is. Ha együtt éltek a gyerekekkel, nyilván kevesebb, de nem látom at, hogy ha csak láthatás van, a többi, gyerekmentes napon miért nem csináltok valami programot
2020. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/222 A kérdező kommentje:

Csak a hétvége van nekünk is mert hétköznap dolgozunk.

De hétvégén meg itt van a gyerek.Lehet ritkábban kellene elhozni vagy Nemtudom mert a munkaidőből nem lehet levenni sajnos.


Komolyan érdekel más hogyan oldja meg.

2020. febr. 19. 11:01
 3/222 anonim ***** válasza:
90%

Minden hétvégén van láthatás?

Csináljatok programot hétköznap munka utánra. Azt javasolni, hogy kevesebbet vigye a gyereket egyenes út a szakításhoz.

2020. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/222 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Nem írtad, ki neveli a gyereket. Ez nagyon lényeges.

Objektíven körülnézve a boldog házasságban élőknek is van (látom) szükségük gyerekmentes, sőt akár egyedüli felnőtt programokra is. Ez az elváltakra is igaz, ha van gyerek, ha nincs.

Gyereket láthatáson látó, esetleg munkalogisztikailag terhelt szülő esetében könnyebben kialakukhat olyan helyzet, hogy a gyerekpgyerekkelárjával is időt akar tölteni, ami miatt ezek átfednek, és kialakul az általad leírt helyzet.

Ha az apa neveina gyereket, akkor a láthatásos napokon elvárhatsz felnőttprogramokat.

Egyik este meg kell ezt beszélni a pároddal.

2020. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/222 anonim ***** válasza:
98%

Fontos infó lemaradt. Veletek lakik a gyerek vagy csak 2 hetente 1 hétvégére megy hozzátok?


Ha veletek lakik, akkor egyértelműen másra kell bízni a gyereket míg ti eljártok felnőtt programra. A gyereknek sem tesz jót, ha 0-24 a fenekébe lógtok.


Ha csak láthatásra megy, akkor egyértelmű, hogy olyankor gyerekes nap van, és a gyerek igényeihez találtok ki programokat, és olyankor felnőtt programoztok, ha nincs láthatáson a gyerek.

2020. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/222 A kérdező kommentje:

Nem velünk él,minden hétvégén van itt lathatason.

De nekünk is csak a hétvégék vannak a munkaidőből nem lehet lecsípni, hetkoznap este 8ig van meló ,sietve is 8:20 -8:30 tol lehetne programot csinalni de olyankor már mit,vidéken élünk olynakor itt már szinte minden zárva van. Kimozdulós programra gondoltam ,beszélgetni filmet nézni igyis szoktunk.

2020. febr. 19. 11:08
 7/222 anonim ***** válasza:
62%

Ja már írtad.


Hát ez a tipikus megszívtad felállás.


Ha csak 2 hetente hozza el a gyereket, az a gyereknek rossz.


Ha minden hétvégén ott van, az neked.


Kompromisszumos megoldásként azt tudom ajánlani, hogy havi 1 hétvégén ne hozza el, legyetek kettesben, illetve próbáljatok meg hétköznap többet együtt lenni.



Ha lenne közös gyereketek, akkor is kB ennyit tudnátok kettesben lenni.

2020. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/222 A kérdező kommentje:

Akkor csak az a kompromisszum,hogy ritkábban hozza.


Hétköznap tényleg nemtudunk többet együttlenni, ha kutyafuttábab rohanok haza akkorsem mert a munkaidő az munkaidő.

Ígyis elkezdtem autóval járni, hogy időt spóroljak ezzel is hamarabb hazaérjek.


Persze ,ha közös lenne se maradna több idő, de így arra nem gondol senki ,hogy anyukának minden hétvégéje szabad mint egy szingli gyermektelen lenne ugy csinálhat programot.

Nem sajnálom tőle mielőtt ezt írnák, de nem korrekt ,hogy az apa meg ne mehessen sehova.

2020. febr. 19. 11:16
 9/222 anonim ***** válasza:
58%

Na ezért ez csúnya.


Anyukának azért szabad, minden hétvégéje, mert ő hétköznap, még munka után, nem ledől a kanapére és pihen, hanem tanul a gyerekkel, összetakarít utána, vacsorát főz, ha beteg a gyerek otthon marad vele táppénzen(gondolom ilyenkor a párod nem ad több gyetektartást, hogy kompenzálja a kiesett lóvét).


Szerintem az anyuka örömmel cserélne veletek, hordjátok ti a gyereket minden hétköznap iskolába/ovódába, maradjon vele az apja otthon, ha beteg, főzzön, mosson rá heti 5 napban, üljön le vele minden délután tanulni.


Szerintem 2 ilyen hét után sikítva kérnéd vissza a nyugis, hétvégi láthatást.

2020. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/222 A kérdező kommentje:

Nem cserélne velünk, párom a váláskor kérte,hogy ő nevelhesse de kérdés nélkül az exnek ítélték.



De akkor mègis hogyan élje az életét egy elvált férfi?

Már soha ne legyen senkije mert melyik nő tűri el ha nem törődnek vele és nincs közös program ?

Ez csak ideig óráig megy így !!!!

Lehet mondani,hogy én milyen vagyok de ha más nő lenne ebben a helyzetben nem vágyna NÉHA közös kettesben töltött időre ?

2020. febr. 19. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!