Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Több örökség jár annak aki...

Több örökség jár annak aki gondozza a szülőket, mert közel lakik? Utálja az a családját aki messze elköltözik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Félre vezető a kérdésem, mert még nem aktuális,fiatal vagyok még, egy 21 éves lány.

A szüleimmel elköltöztünk egy éve, azonban a barátom, akivel már 3 éve együtt vagyunk ott lakik szüleivel az előző lakhelyünkön.

450km-re lakunk egymástól.

Két hetente találkozunk, szeretjük nagyon egymást és a távolság nem változtatott az érzéseinken, a barátomon érzem, hogy szerintem az idén szeretné megkérni a kezemet, úgyhogy tudom, hogy komolyan gondolja.

Egy évig szeretnék még itt lakni, mert itt tanulok és még egy évig tanul a barátom is és megbeszéltük, hogy visszamegyek hozzájuk, mert ő nem szeretne messze elköltözni a szüleitől, mert amikor összejöttünk erről nem volt szó és nem akarom őket elválasztani egymástól. Én ezt úgy érzem elfogadtam már, bár tudom, hogy kezdetben még nehéz lesz és fura.

A lakásunkat anyáék meghagyták az előző lakhelyünkön, így ott lakhatunk majd.

Aztán fogalmamsincs, hogy de feljött az örökség téma... és mondtam, hogy a ház amit most vettek az új helyen az igazából fele tesómé lesz fele enyém szerintem. Tesóm pedig erre azt mondta, hogy ez nem jogos mert, hogy ő adott bele pénzt, meg hogy ők itt laknak a barátjával. Mert a barátja is ott hagyta a családját és ideköltözött nővéremhez.

És ezért én nem kapom meg a felét mondom rendben nyilván azt ki lehet vonni belőle. Aztán azt mondta anya, hogy mivel ők többet segítenek otthon, mert a pasija tud festeni és ő festette újra az egész házat, ők még többet fognak érdemelni és azért is, mert én nem fogok itt lakni és ök fogják majf idős korukra gondozni őket és hát ez nekem nagyon rosszul esett.

Én egyrészt azt gondoltam, hogy fele-fele, másrészt pedig, hogy tudhatná, hogy én lennék a legboldogabb, ha nem lenne ez a rossz helyzet és ha a barátom és az én szüleim közelébe lehetnék és én mindennap meglátogatnám őket, ha lehetőségem lenne.

Aztán veszekedtünk tovább, anya olyanokat mondott, hogy aki utálja a családját az elhúzza a belét. Tehát hogy én utálom őket, mert elhúzom a belemet és nagyon fájt, mert én nagyon szeretem anyát és apát is és nem értenek meg.

Nem tudom, hogy egyszerűen mit tehetnék és csak sírok és nagyon fáj ez a tehetetlenség.

Anya nagyon csúnya dolgokat mondott nekem és fájt, mint ha azt hinné nem szeretném.

A régi házunkban nem szeretnénk sokáig lakni a barátommal, de azt úgy nézzétek, hogy az 13 milliót ér kb. Amit most vettek az meg 50 milliót. De sok hitelük van és apukám külföldön dolgozik.

Ebből tesóm 5 milliót adott én semmit, mert nekem semennyi forintom sincsen, tesóm pedig már több éve dolgozott, így tudott adni.

És tesóm azt mondta, hogy majd enyém lesz a 13 milliós övé meg a többet érő majd ha öröklésről lesz szó, ami mivel városban és üdülő övezetben van sokkal többet fog érni. És rosszul esett, hogy miért gondolkoznak így attól mert nem lakhatok ott, mert egyelőre úgy néz ki hogy barátom nem szeretne messze költözni.


Lehet most kicsit pénzéhesnek tűnök nektek és lehet azt hiszitek nem is szeretem a szüleim és hogy nekem nem is a tavolsag a bajom. De ez nincs így.

Az a bajom, hogy szerintem nem helyes az ahogyan gondolkoznak már most és késöbb szerintem csak rosszabb lesz. Félek, hogy egy idő után megutálnak, mert hogy engem is látni, ezeket akkor is mondják ha egy hétig a barátomnál vagyok és már nem fognak szívesen fogadni engem.

Tudom, hogy anya ha gonoszat mond azért teszi, mert ő is szeret és sajnálja, hogy ez van.

De fájt a kijelentése h én őket utálom....


Remélem valaki elolvassa és válaszol.


Ha nem értetek velem egyet nyugodtan írjátok le, de kérlek azt szépen fogalmazzátok meg.

Köszönöm nektek nagyon előre is.



2020. febr. 19. 20:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%

ritka nagy gyökerek vagytok mind a hányan, ha képesek vagytok ilyenen összeveszni


megérdemlitek a nyomorotokat, jó magyar módra

2020. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%
Az örökölt vagyon nagysága határozna meg mindent?! Jól értelmezem a lényeget?!
2020. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Hihetetlenek vagytok. 21 éves vagy, a szüleid se lehetnek idősek, élhetnek még 40-50 évet és már az örökségen veszekedtek. 😂
2020. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam el végig az egész sztorit,de hogy a kérdésre is válaszoljak,a testvérek ugyanolyan részben örökölnek,hacsak nem születik közben végrendelet,amiben kitagadnak az örökségből, mert akkor a köteles részre sem tarthatsz igényt. De ez is csak akkor,ha szabályszerű a kitagadas,pl.megvan jelölve az oka, törvényileg le van szabályozva...
2020. febr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem értelek.

Te nem vagy korrekt. Szerinted fair lenne az 50-50, amikor a tesódék pénzt tettek abba az ingatlanba, karbantartják, plusz várhatóan ők ápolják és támogatják majd az idős szüleidet? Én végtelenül hálás lennék, ha ezt valamelyik tesóm önként bevállalná. + neki az lenne az ottona, eszembe nem jutna, hogy fizesse ki nekem a felét, miután gondozta a szüleimet és ki tudja mennyi pénzt ölt abba, meg a házba... miközben van egy másik ingatlan is, még ha kisebb értékű is. Szerintem ez teljesen korrekt.

Az már más téma, hogy azt mondja anyud, hogy nem szereted őket. Lehet azért, mert megr életükben nekiállsz a várható örökségeden marakodni.

Egyébként gondold csak át, ha a tesod is ugy döntene, mint te, akkor mennyi pénzbe, fáradságba kerülne neked is, az idős szüleid gondozása, és az ingatlan karbantartása.

2020. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%

#4

Na igen. Pont emiatt, én a szülők helyében a gondozásukat vállaló gyermekükre íratnám az ingatlant. Még a végén a kedves tesó elarverezteti a fejük fölül, hogy hozzá jusson az őt "megillető" 50%hoz. Vagy eltartási szerződést kötnék a gondozást vállaló gyerekkel. Talán az a legkorrektebb.

2020. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
77%

"Egy évig szeretnék még itt lakni, mert itt tanulok és még egy évig tanul a barátom is és megbeszéltük, hogy visszamegyek hozzájuk, mert ő nem szeretne messze elköltözni a szüleitől, mert amikor összejöttünk erről nem volt szó és nem akarom őket elválasztani egymástól."


Érdekes, a barátod kerek perec meg tudta neked mondani, hogy nem hagyja el a szüleit. És ha te sem, akkor erre mit lépne?

Az örökség és az anyagi részéhez nem szólok hozzá, mert konkrétan rókáznom kell tőled.

Na de mindegy, meg lesz a te büntetésed amikor odacuccolsz a pasid retyerutyájának a szájába!

2020. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Dedo
2020. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

A nővéremék is elakarnak költözni annyi, hogy ők a megyén belül, tehát nem maradnának egy házban velük és sajnos akkor már ha lesz gyerekük meg a munka nem tudom mennyi idejük, erejük lesz, de az biztos, hogy többet fogják látni őket mint én és ha szólnak egyből tudnak menni.


És köszi a válaszokat, sikerült azóta lenyugodnom és egyszerűen csak zavar az egész helyzet, hogy nem tudom még mi lesz.


Nyilván annak nagyon örülök, hogy legalább a nővérem itt lesz és tudom, hogy ő gondozza őket és én is amikor csak lehetőségem lesz jönni fogok, mert ha most is képes vagyok 2 hetente 2 napért utazni később is az leszek.


Köszi, hogy elolvastátok és sajnálom, hogy ha rossz véleménnyel vagytok rólam vagy hogy undorodtok tőlem, de én csak őszintén leírtam az érzéseimet.


Biztos volt már veletek is olyan, hogy önzőek vagy féltékenyek voltatok, vagy nem úgy éreztétek, hogy másnak van igaza.


Tévedtem. Ez van. És ez tényleg csak egy feltételezés, mert szerintem meg örökség nem nekünk, hanem esetleg a gyerekeinknek lesznek majd és remélem, hogy sokáig élnek majd. Csak én mindig úgy gondoltam, hogy egyformán adjunk.


És írtátok, hogy mivel ők adtak kölcsön, az is oké, de ők azt várják vissza minél hamarabb, amint csak lehet és szüleim is visszaakarják nekik adni, de még most nincs rá lehetőségük.

2020. febr. 19. 22:43
 10/31 anonim ***** válasza:
69%
A tesódnak jó üzleti érzéke van. 5 misiért lesz egy 50 milliót érő háza.😀 Ráadásul sajátot sem kell így vennie, mert ott lakik. Anyádék meg azzal nyugtatják a lelkiismeretüket, hogy szemétben állítanak be, mert önálló életet szeretnél élni. Jó kis család.
2020. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!