Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha néha eszembe...

Az normális, ha néha eszembe jut mit kezdenék az örökséggel?

Figyelt kérdés

Ha pl. szülő/nagyszülő meghal.

Már 60 körül vannak. De még fiatalok.


Befektetni akarok, most is lenne fölös ingóság/vagyon amit szerintem érdemes lenne megforgatni. De ők semmibe nem akarnak belekezdeni.


Ilyenkor normális, ha eszembe jut, hogy ha ők nem lesznek én fogok belőle vállalkozni/befektetni stb?



2019. szept. 9. 13:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Még akár 30 évig nem jutsz örökséghez, ha meg megtudják, min töröd a fejed, lehet ki is tagadnak.

Normálisnak normális, hogy eszedbe jut, de inkább a saját kútfődből próbálj boldogulni, ne a sült galambot várd, mert elmegy az életed aztán nem értél el semmit.

2019. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Az nekem is eszembe jut, hogy milyen feladataim lennének, ha a szüleimmel történne valami. Pl. mit kezdenék az ingatlanukkal.

De olyan szinten nem jutott eszembe soha, hogy lenne valami lehetőség és ahhoz kéne az ő pénzük vagy ingatlanuk. Ez szerintem annyira nem is normális. Az ember a saját dolgaival gazdálkodjon, ne máséval.

2019. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Nem normális, mert ez a pénzéhség gusztustalan megnyilvánulása, ne foglalkozz a vagyonukkal, inkább a saját erődből juss feljebb!
2019. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%
Én tuti elkótyavetyélném az egészet baromságokra.
2019. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%
Az normális, ha néha eszedbe jut. Az nem, ha emiatt várod is a halálukat.
2019. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Metionin ***** válasza:
94%
Igazából nincs abban semmi. Mindenki tudja hogy a szülők nem élnek örökké. Én is régóta tudom, hogy ha a szüleim meghalnak, el kell a házukat adnom. De amíg nem várja emiatt a szülei halálát az ember, addig szerintem ez normális.
2019. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Azzal nincs baj ha ez eszedbe jut,csak akkor,ha a halálukat várod azért,hogy pénzhez jussál.
2019. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%

Normális. És amig nem erőszkosan biztatod őket, hogy milyen ingóságukat, vagyonukat hogyan kellene megforgatni, addig nincs is benne semmi rossz.

Másnak az jut szébe, hogyan kéne a rokonának nevelnie a gyerekét, vagy célszerűbben berendezni a lakását, neked meg, hogy a vagyonát jobban is befektethetné.

Mindenki tudja, hogy a szülei egyszer meg fognak halni, csak van, aki annyira fél ettől, hogy letagadja, hogy valaha is eszébe jutott. Az sem bűn, ha elgondolkodsz, mit fogsz kezdeni az örökségeddel.

Azért túl sokat ne filozofálj rajta, és főleg ne erre alapozd a jövődet!

2019. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
34%
Hála égnek, nekem soha nem lesz ilyen gondom. Közeli-távoli rokonok, ismerősök mind örököltek/örökölnek, én senkitől se fogok. Apámék a saját és nagyszülők (máshol az unoka örökli) ingatlanát is elherdálta, albérletben él.
2019. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
Néha nekem is eszembe jut. De csak így elméleti szinten, nagyon szeretem a szüleim, nagyszüleim, akiktől majd örökölni fogok, és remélem még nagyon sokáig velünk lesznek. A szüleimet meg el sem tudom képzelni hogy meghaljanak. De azért néha eszembe jut, hogy ha lenne X millióm, akkor azt mibe fektetném, és ebben benne van az örökség is. Meg persze az is, amit a saját munkámmal kerestem! Szóval szerintem az nem gáz, ha néha gondolsz erre, de ne hangoztasd azért, mert jogosan esne rosszul másoknak.
2019. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!