Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, szoktatok néha arra...

Anyukák, szoktatok néha arra gondolni, hogy a gyereketek a legfontosabb nektek,20 évig róla szól az életetek, aztán egyszer csak lelépnek, lehet h "vissza sem néznek", más országba költöznek stb?

Figyelt kérdés

Pedig nektek az életetek jelentős részében ő volt a legfontosabb.


Főleg fiús anyukák véleménye érdekelne, mert ugye a fiúknak normálisan szerintem még jobban le kell válniuk az anyjukról, mint a lányoknak.

Köszönöm szépen, ha megosztjátok az érzéseiteket ezzel kapcsolatban!!!!


Kioktató, lekezelő válaszokat nem kérek, köszi!!!!



2020. febr. 20. 10:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%

Én bevallom nagyon nehezen viseltem.

Alapban nehezen kezelem a változásokat, még egy szekrény is tud hiányozni, ami 20 évig állt azon a bizonyos helyen, nemhogy a gyerekem, aki addig kitöltötte az életem.

Annyit tudtam tenni az ügy érdekében, hogy kifelé nem mutattam, így a személyemmel - remélhetőleg - nem róttam rá fölösleges lelki terheket, de bevallom kegyetlenül megviselt.

2020. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%
21: és leírnád, hogy miért viselt meg? Érdekelne.
2020. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem szoktam erre gondolni. Én tudom, hogy a gyerekek nem az enyémek, ők saját élettel rendelkező független emberek, akik jelenleg néhány dologban a segítségemre szorulnak. El fognak menni, mert viszi őket az életük. Nekem is megvan a magamé. A problémák ott kezdődnek, amikor anya megszűnik embernek lenni és csak anya marad. Aztán értelmetlen lesz az élete, amikor az anyasága már nem szükséges napi szinten. De ez nem a gyerek hibája, hanem az egészségtelen lelki életet élő felnőtté, és neki is kell megoldania magában.
2020. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
48%

" a gyereketek a legfontosabb nektek,20 évig róla szól az életetek"


Ez már így magában sem szabad, hogy igaz legyen. Nem a gyerek a legfontosabb az életemben, fontos, nagyon, de nem a legfontosabb, mivel ez az ÉN életem. és 20 évig nem másról szól az életem, hanem MAGAMRÓL. Csak ők is az életem része.


Mi az, hogy a fiúknak jobban le kell válniuk, mint a lányoknak?


Erősen beteges, amiket írsz. De nagyon!

2020. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
78%
Van fiam is lányom is. Nagyon fontosak most is az életemben, pedig "kirepültek". Én örültem neki, amikor elmentek, hogy megértek rá. Értsd jól: nem, nem voltak útban, de nem tartom normálisnak, hogy 25 év felett még a szüleivel lakik valaki, ha van más lehetőség. Skype-on gyakran üzengetünk, beszélünk, és időnként jönnek vasárnapi ebédre is, hol a párjukkal, hol egyedül. Egyelőre nem látok óriási különbséget, hogy a fiam "jobban" le vált volna, mint a lányom.
2020. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
25-ös köszi szépen a választ, és köszönöm h kitértél a fiaddal való kapcsolatra is!
2020. febr. 20. 18:18
 27/30 anonim ***** válasza:
57%

A szülőknek sem csak a gyerekről szól az élet.

Amúgy meg örülj neki, hogy újra "szabad" lettél.

2020. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%
Nem olvastam végig, de válaszolhatok lányos anyaként? Én anno húsz évesen kimentem Angliába másfél évre dolgozni. Aztán Izraelbe fél évre. Aztán amikor beléptük az Unióba, akkor irány Írország, a barátomhoz költöztem, akivel odakint össze is házasodtunk. Négy évig éltem kint, aztán vissza költöztünk ide. Anyukám sosem panaszkodott, elfogadta, hiszen ez az én életem. Én is úgy nevelem a lányomat (eleve már kétnyelvű) hogy ott és úgy éljen majd, ahol a legjobb neki. Ettől még ugyanúgy szuper a kapcsolatunk ahogy anyukámmal is az volt. A gyereket nem birtoklod, csak ajándékba kapod egy időre.
2020. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
88%
Milyen kedves a Kérdező! Ilyet se sokat látni itt a Gyk-n, hogy sokszor megköszöni a válaszokat és gratulál/sok sikert kíván a Válaszolóknak. :-)
2020. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
81%

Én vártam, hogy menjenek már. :) Nem azért, mert nem szeretem őket, csak nekem még vannak terveim, céljaim, és azt akartam tudni vagy érezni, hogy végre irányba állt az életük, egyedül is feltalálják magukat és nincs többé szükség arra, hogy vigyázzak rájuk. Férjem sokkal rosszabbul élte meg, ő napokig sírt, mindkét gyerek költözése után. Nem mondta nekik, de este nekem kiakadt, hogy hát a családunk oda lett, ő meg már nem kell senkinek (ez persze nem igaz). De neki tényleg mindig is a gyerekek voltak az élete értelmei.


Persze azóta már megszokta, hogy mi a helyzet, de az első pár hét nagyon letargikus volt, amikor a kisebbik gyerekünk is elköltözött.

2020. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!