Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudok megfelelni a...

Miért nem tudok megfelelni a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Megyek majd egy helyre, ahova csinosan kell fel öltözni. Vettem fekete szoknyát meg fehér blúzt, jó eddig nincs semmi baj. Aztán meg a drága szüleim elkezdenek bele szólni hogy nehogy már kiengedett hajjal menjek. Én így nézek, mondom miért? Erre mondja hogy így olyan "slampos„ a hajam, meg olyan vagyok mint egy ázott kutya.. Meg hogy vasaljam ki mindennap. Basszus, tű egyenes hajam van, minek vasalnám mindennap? Csak hogy szét törjön? Meg hogy miért nincs nagy mellem, túl vékony vagyok. És mondja apukám amikor mutatom a szoknyát : Jézusom de vékony a lábad, vegyél inkább nadrágot.. Rengeteget eszek, csak ilyen a genetikam, ennyi. Mit tegyek hogy ezt befejezzék?
2020. febr. 20. 17:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Emellett persze a tökéletes barátnőimmel jönnek, akiknek nagy idomaik vannak, és 10 kg sminkkel szépek :)
2020. febr. 20. 17:28
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Mond, hogy: hát igen ezt a genetikát tőletek is örököltem máshogy fog állni a szájuk.
2020. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Miért kéne nekik megfelelned? Kik ők? Olyan szépek, hogy mintaképp állnak előtted?


Nyilván nem. Magadnak kell megfelelned! Ha neked tetszik, a többivel nem kell foglalkozni.


Tanulság: nem kell nekik megmutatni, mit vettél és hogyan áll. A felnőtté válás része, hogy ezeket a dolgokat megtartod magadnak. Semmi közük hozzá amúgy sem.

2020. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem tudsz megfelelni, mert az életben egy embernek kell megfelelni saját magadnak. Mit tegyél először is közöld, hogy tetszel magadnak, másodszor meg azt hogy nem kértél tanácsot ezzel kapcsolatban.
2020. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Két eset lehetséges:

1. A szüleidet is csesztették, és ez hozott minta. Tudnának tenni ellene.

2. Nem ilyen gyereket akarnak, és az elképzelésük felé akarnak nyomni.

Mindkettőt el kell utasítani. Kezdetnek hivatkozz a tőlük kapott genetikára, mindenképpen.

2020. febr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Ha ez megvígasztal, sok esetben azok a lányok, akik fiatal korukban már nagy idomokkal rendelkeztek, később túlsúlyosakká válnak, akik meg kezdetben végonyak, később belőlük lesznek a bombázók :)

Még szerencse, hogy nem kell egyformának lenni és vannak fiúk, akik kifejezetten a Te típusodat kedvelik.

De amúgy jól írták a többiek, csak magadnak akarj megfelelni, a többiekke ne foglalkozz.

2020. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Uhh koszonom szépen mindenkinek, hihetetlenül aranyosak vagytok:) Főleg a #6-os nagyon jól esett:)
2020. febr. 20. 18:21
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Azért, drága kedves lélek, mert irigyek, önzőek és mert nem szeretnek (elég jól vagy sehogy sem) téged.


Irigylik a ragyogó fiatalságodat, a jövődet, a lehetőségeidet, és nem bírják elfogadni, hogy te Isten adománya vagy, amihez ők csak a genetikát szolgáltatták (amit maguk is csak kaptak). Ez önzés és gonoszság. Sajnálok, de tényleg magad felé fordulj és csakis magadnak akarj megfelelni, ne nekik. Nehéz, de meg lehet csinálni. Esetleg kérj segítséget.


A legközelebbi kötözködésnél kérdezz vissza: "mégis milyennek kéne lennem, hogy szeressetek?" És nézd a hatást. MInél durvábban tagadnak, annél nagyobb baj van.

2020. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Barát Csaba ***** válasza:
94%
Nagyon sok szülő valójában fogyatékos, nem tudják hogyan kell gyereket nevelni.
2020. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

"Miért nem tudok megfelelni a szüleimnek?"


Miért akarsz?

;-)


Egyébként hány éves vagy?


Amit a külsődről írtál, nos, fiatal koromban abszolút ilyen lányok tetszettek. Uuuuutáltam azokat, akik tíz kiló sminket kentek magukra! A mai napig a smink nélküli, természetes szépségek tetszenek! Mindig szebbnek tartottam a természetes (=nem festett, nem vasalt), hosszú hajú lányokat. Ha kibontva hordták a hajukat és szinte szállt utánuk, ahogyan előttem elmentek, mindig le voltam nyűgözve.


Szóval szerintem te egyszerűen gyönyörű lehetsz! :-)


Ne engedd, hogy a szüleid elrondítsanak a maguk torz elképzelései alapján!


Jó kérdés, hogy ők miért nem látnak szépnek téged? Szerintem alapesetben a szülő szépnek látja a gyerekét. Az, hogy ők téged nem annak látnak, annak valami mély oka van, amit itt most nem tudunk kitalálni. De valami olyasmi lehet mögötte, hogy téged nem tudnak elfogadni. Talán, mert fiút akartak helyetted. Talán, mert őket sem fogadták el gyerekkorukban. Talán, mert a házasságukkal baj van, és a házastársukkal szembeni elégedetlenségüket rád vetítik ki. Itt csak találgatni lehet.


Mi tegyél?

Mondd nekik, hogy te így öltözöl és kész. Nem nekik akarsz tetszeni, hanem a korodbeli fiúknak. És hogy aki a szívével lát, az majd szépnek fog látni téged.

2020. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!