Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan, mintha 2 énem lenne....

Olyan, mintha 2 énem lenne. Mintha lenne mit tegyek? Olyan, mintha lenne egy belső énem, aki másképp cselekedne, mint én. Nagyon nehéz. Csak sokszor másképp csinálnék, mint ahogy az élet elvárná. Vagy a társadalom. A szüleimnek se akarok megfelelni?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy érzem, mintha lenne egy belső énem, aki másképp csinálná a dolgokat.


Régebben egyetemen tanultam (azt is utáltam, el akartam jönni, végülis megszűnt a hallgatói jogviszonyom, mert utáltam azt a pénzéhes, közgazdász egyetemet)...


Olyan, mintha lenne "belül" egy én, meg mintha lenne egy "külső" énem.


Nyáron még összhangban volt; azt csináltam amit akartam.

Olyan melót vállaltam, amilywt akartam (fagyizós állás, nem szakmai)


A szüleim viszont erőltetik a szakmai állást (közgazdász a végzettségem, erőltetik a pénzügyi / banki / hitelintézeti munkalehetőségeket.


Már nincs diák jogviszonyom.

Én viszont kb. 4 nyáron át dolgolztam recepciósként vendéglátásban, és sokkalta szívesebben csinálom ezt, semmint pl. egy sales & marketing állást.


Sales-en voltam. Szakmai tapasztalatom is van.

Fos volt..


Mit tegyek?

Feleljek meg a szüleimnek?

Mármint a választások után... paszz... nekem nem kell nettó 300 ezer havonta.. az albit tudjam kifizetni meh egy kis pénzt elrakni és így ennyi...


mit tegyek?

miért van "két énem"?

Vagy ez természetes?

Nálatok is így van??


Ui.: nem q szüleim finanszírozták az iskolám (BSC-m van, közgazdász szakon) így nyugodtabb vagyok. elvégre a hitelt én fizetem vissza.

Májustól törlesztem. De kb. fél éve, hogy tudom, hogy nem akarok szakmai munkát... szörnyű volt. 4-5 hónapot lehúztam egy FMCG vállalatnál anno... szörnyű.


A vendéglátást imádtam. Recepción lenni..

Mit tegyek?


(a szüleim még segítenek az albérleti díjban, kb. 50. ezerrel, ezért kérdeuem...)


tudom, cink..24 évesen..

annyira szeretném kifizetni a saját albim.

Mi legyen?


Így olyan, mintha 2 énem lenne.. tudom ezt furi leírni...

ez normális??


24/l



2018. ápr. 12. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki, ha segítenek a szüleid? Ez nem ciki. Akkor is segítenének neked, ha nem az Ő ÁLMUKAT valósítanád meg. Ülj le velük beszélgetni. Ez a legbiztosabb. Magyarázd el nekik, h számodra nem passzolt az a munkahely, amit ők annyira szeretnének, nem lennél boldog ha azt kellene csinálnod, míg a recepciós állás úgy érzed, h teljesen hozzád passzol és nem utálattal végzed. Ha normálisak, akkor felfogják. Nyilván a szüleid csak jót akarnak, de meg kell érteniük, h az nem a te világod, amit rád akarnak erőltetni. Normális viszonyok mellett tisztázd velük. Nincs semmi baj veled, csak van egy megfelelési kényszered és egy másik, ami a saját világod megvalósítását akarja véghez vinni.

Én kiskorom óta a szépségiparban láttam a jövőmet: kozmetikus, műkörmös, fodrász, sminkes. Mindig is ez érdekelt, már alapiskola, sőt egész pici koromtól végigkísértek a kozmetikai dolgok: 7-8 évesen azt játszottuk, h szépségszalonunk van, a szüleink körmeit festettük ki, sminkeltük ki őket stb... Ez azóta is bennem van: jelenleg bármiféle képzés nélkül gyönyörű sminkeket tudok készíteni, van hozzá tehetségem, senkihez sem kell elmennem alkalmi sminkre, ha valahová megyek. A műköröm építést azt internetről tanultam, szóval már 1 éve nem járok körmöshöz, magamnak csinálom azt is és szuperül megy, sokan azt hiszik, h képzett körmös csinálta. Úgyhogy az idegenforgalmi BSc diplomám mellett valószínű, h én is itt fogok kilyukadni. A régi álmom mellett, amit örömmel, szívvel és lélekkel csinálok, nem pedig undorral. :))

2018. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
általános iskola* - elnézést, mifelénk alapsulinak hívják :)
2018. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a vendéglátáshoz van érzéked, akkor próbálj ott vállalkozni. Pl. cateringhez nem kell túl sok kezdőtőke. Közgazdászként meg csak el tudsz készíteni egy üzleti tervet egy jobb vállalkozói kölcsönhöz, tudod tervezni a kiadásokat, bevételeket, Széchenyi tervből pályázol, stb.

De lehet jó üzlet akár egy kisebb színház büféjének bérlete is, stb.

2018. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem két éned van, hanem ezt nevezik magasabbrendű énnek, vagyis a belső hangnak, amikor a "szívedre" hallgatsz, akkor vagy boldog. Ha engedsz más nyomásának, és nem magadra hallgatsz, egész életedben boldogtalan leszel! Mindenképpen olyan munkát csinálj, amit szeretsz (recepciós) aztán később még változtathatsz.
2018. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!