Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazságos volt ez annak...

Igazságos volt ez annak idején a szüleink részéről?

Figyelt kérdés

Röviden az előzmény: a szüleim elváltak 4 éves koromban, én apukámnál maradtam, ő újra házasodott, a nőnek egy velem egyidős lánya volt aki szintén velünk élt.


Átlag, vagy talán kicsit alatti körülmények között éltünk, bár megadtak ami tőlük telt, sohasem volt nekünk a legmenőbb játékunk, márkás ruhánk, nem voltak videojátékaink, saját számítógépük stb stb amit nem is hiányolok, és akkor is elvoltunk nélküle DE! 11 évesek voltunk amikor született egy közös öcsénk. Akkorra apukám már saját vállalkozást indított, házba költöztünk a kis másfél szobás lakásból és minden elkezdett az öcsi körül forogni. A jobb anyagi helyzet azt hittem végre mind a hármunkra kivetül majd de nem így lett. Minket az azonos korú tesómmal továbbra is ugyan azon a szinten tartottak, az öcsénknek meg mindent megvettek amit mi gyerekként nem kaptunk meg, viszont ezt nagyobbként sem próbálták kompenzálni. Értem úgy, hogy karácsonyra mi kaptunk 1-1 könyvet, az öcsi meg ps3-at. Én pokrócot az öcsi meg új számítógépet. Én fürdőbomba csomagot az öcsi meg új monitort és ezt még sorolhatnám véges végtelen. Én 14 évesen még úgy kuncsorogtam apámnak, hogy egy órát hagy üljek a gép elé, az öcsinek 3 évesen már saját laptopja volt.


Már felnőttünk végre és azt veszünk magunknak amit csak akarunk és mivel jó messze költöztem nem is igazán tartom szemmel őket csak ünnepekkor találkozunk. Viszont érzékelhető lett ez a fajta viszonyulás a családon belüli ajándékozásokban.

Az öcsém aki most már 16 éves még mindig úgy viselkedik ilyen téren mint egy 5 éves. Neki mindent, ő meg semmit. Idén karácsonyra egy géppel rajzolt és kivágott és kézzel kiszínezett hókotrót kaptam tőle (lány létemre) azt hittem az eszem eldobom. A többiek is hasonlókat. Nem árt megjegyezni hogy egy egészséges szellemű kamaszról beszélünk. És soha nem voltak ennél értelmesebbek az ajándékai, csakhogy ez 10 éves korától elkezdett kínossá válni. Szerintem. Ő persze előre leadja a rendelést erre-arra, amikor meg egyetlen egyszer én linkeltem neki egy kő kemény 1000 azaz ezer forintos dolgot hogy ezt nagyon szeretném itt lehet kapni... válaszként kaptam 10 nevető fejet és hogy már megvan az ajándékom, ami szintén egy paintes rajz volt. Ő meg 10 ezerért kért billentyűzetet. :'D


Volt valaki hasonló helyzetben, hogy ennyire másképp kezelték a testvérét mint őt?


2020. febr. 24. 10:29
 1/10 hollófernyiges ***** válasza:
98%
Örülj neki, belőled így normális ember lett, belőle meg egy elkényeztetett tacskó.
2020. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Öszintén szólva nem értem, miért kell ezen sok év múlva is kattogni!

Neked sikerült felnöni, állítólag önálló ember vagy, akkor ne foglalkozz ilyen hülyeségekkel.

2020. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Két lány után született az öcsi, akit jócskán elkényeztettek. Ez hosszabb távon neki fog ártani, ezen már ne agyalj.

Anyukáddal mi a helyzet? Ő nem tudott volna kompenzálni egy kicsit? Mert ugye mégiscsak apukád nevelt fel.

2020. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Születendő gyerekre mindig több figyelem jut, azt, hogy miért nem adták meg a jólétet számotokra is, amikor már adott volt - azt nem tudom.

Teljesen meg tudom érteni, hogy fáj. Az öcsi szempontjából viszont ez káros is lehet, ismertem én olyat, aki mindig jutalmakat kapott, el volt kényeztetve, stb, felnőttként is (ilyen szempontból) gyerek maradt.

2020. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem szerencsére anyukám tudott úgymond "kompenzálni" illetve a nagymamám is, de a mostohatesómnak az ő édesapja és nagyszülei sajnos nem. Sokszor gondolkodom, hogy talán már akkor is és azóta is emiatt van közöttünk ekkora szakadék, mert bár együtt nőttünk fel egy helyen egy szülőkkel, teljesen más bánást kaptunk sokfelől.


Alapvetően szerencsésnek gondolom magam így felnőttkoromra, de az bánt, hogy a testvéri kapcsolatainkat elrontották.

2020. febr. 24. 11:18
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Ezek még a kisebb bibík… Mi lesz majd, ha szüleitek meghalnak (Már bocs, hogy ilyet írok, de lesz majd ilyen.), és akkor ki milyen részben örököl majd...? Lehet mindent öcsike fog kapni, mert addigra már ti elmenekültök...?
2020. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Erre nehéz tanácsot adni. Te örülj annak amit elértél, próbálj arra koncentrálni! Az segít kicsit elfeledtetni a mellőzöttséget.

Apád egyértelműen elkényeztette a fiát. Ennek a fiú issza meg a levét (nagyobb elvárások, kisebb törekvés, személyközi konfliktusok).

Nem hiszem, hogy célra vezet, de jnem tudnám megállni, hogy amikor egyszer az öcséddel valamilyen ilyen jellegű konfliktus lesz, én biztosan elmondanám nagyon higgadtan(!), hogy miképpen látom az én a nővérem- és csak utána - a tesóm nevelésében a dolgokat a (nevelő)szüleink. Ez esetlek késszúrásnak hathat, de ne csak nekem fájjon már mindig. Egyszer fájhat nekik is. Enélkül nincs felismerés és gyógyulás.

2020. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

A szüleid hülyén viselkedtek!

Azt viszont nem értem, hogy az öcséd ajándékozási szokásaival ez hogy van párhuzamban; neki nincs keresete, valószínűleg a tőle telhető legkreatívabb ajándékokat adja. Az, hogy mit kér, az meg a nevelése kérdése, ő egy kamasz, te pedig állítólag felnőtt vagy, akinek ezt át kellene látnia.

2020. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as!

Jobb zsebpénze van mint nekünk fizetésünk :D

Persze ez így nem teljesen igaz, de bőven lenne miből korához méltó ajándékot venni és nem csak elvárni.


Egyébként abból vonatkoztattam le, hogy valószínűleg ebből adódik, hogy ő még mindig úgy érzi, hogy ő a kicsi és neki nem kell senkinek semmit de ő megkaphat mindent anélkül is, hogy egy kicsit is odatenné magát. Egy hókotró pedig egyáltalán nem kreatív, semmihez sem köthető nekem. Tudja miket szeretek, miket gyűjtök, mik a kedvenceim. Azokból valami talán kreatívnak lenne mondható de ha látnád életben is... már nem ezt mondanád.

2020. febr. 24. 11:51
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát legközelebb tőlem is egy max rajzot kapna, vagy egy ezer forintos falra akaszthatós képet :) és ha vergődne, annyit mondanék hogy szerettem volna olyan értékben viszonozni az ajándékait, amilyen értékben én is kaptam tőle :)))) elkényeztetett kis takony. Akár féltesó akár nem, ez már azért túlzás. Nem baj előbb utóbb majd vissza adja az élet neki, ha majd elkezd dolgozni megtudja mi a pénz értéke.


És hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak, nálunk nem volt megkülönböztetés, mindannyian ugyanannyi értékben kaptunk egyrészt ajándékokat is gyerekként, másrészt az életben elinduláshoz (értsd azonos összegű ingatlant kaptunk). Pedig hárman vagyunk testvérek, szóval nem kis munka volt 3 ház árat is összegyűjteni. De szüleim részéről mindig is nagyon fontos volt hogy igazságosan adjanak nekünk.

2020. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!