Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek hogyan igazságos...

Szerintetek hogyan igazságos a nagyszülők részéről az ajándékozás?

Figyelt kérdés

A saját nagyszüleimnek három unokája volt: a nővérem és én, illetve anyukám testvérének a gyermeke. Ők annak idején úgy ajándékoztak pl. karácsonykor, hogy anyukám testvérének a gyereke kétszer annyi pénzt kapott, mint a nővérem és én fejenként, mert a nagyszülők úgy tartották igazságosnak, ha mindkét lányuk családját ugyanolyan mértékben támogatják, függetlenül attól, hogy hány gyerek van.

Ellenben most nővéreméknek egyetlen gyermekük van, a férje testvérééknek pedig három, és a férj szülei ugyanannyi pénzt ajándékoznak nővéremék gyerekének, mint a másik három unokának. Szerintetek ez így rendben van?



2016. márc. 6. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen rendben van. Mindenki úgy ajándékoz, ahogy jónak látja...
2016. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen rendben van. Sőt, az is rendben van, ha az egyik semmit nem kap, a másik meg mindent. Az ajándék nem kötelező és nem is elvarhato. Még lehet köszönni és ennyi
2016. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát szerintem meg nem pénzt kéne ajándékozni. :/

Inkább az lenne a fontos, hogy olyan ajándékot kapjon a gyerek, aminek szívből örül. És nem az árcédulát összehasonlítgatni - ami véletlen sem a gyerekek szokása.

2016. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki úgy ajándékoz, ahogy akar, ettől függetlenül nagyszüleid szokását döbbenetesnek, sőt, egyenesen gusztustalannak tartom. Ez van, ha valaki már a nyomorult karácsonyi ajándékot is "a lányaik családjának támogatásának" tekinti, nem pedig három unoka, három önálló emberi lény megajándékozásának.
2016. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha édesanyám ilyet csinálna, mint a te nagyszüleid, úgy égne a pofám, hogy magam egészíteném ki a három unokaöcsém borítékját! Még hogy a négy unoka közül pont az egyke kapjon tripla lóvét, jó vicc! Már ne is haragudj, de szerintem is a te családod van eltájolva, nem a sógorodéké.
2016. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Ajándékozásnál nincs olyan, hogy "igazságos". Az ember annyit ajándékoz a saját pénzéből, amennyit akar... Ha semmit, ahhoz is joga van. Ő pénze, ő döntése.


De ez a nézegetjük, mi mennyi karácsonykor elég visszatetszést keltő számomra, bár tudom, kis hazánkban nagy divat.

2016. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg baromira nincsen rendben. Undorító a gyerekek karácsonyi ajándékát a család támogatása kategóriába sorolni. Három unoka esetén úgy igazságos ha mindhárom pont ugyanannyit kap.

Persze az előző válaszolóknak igazuk van abban, hogy mindenki úgy ajándékoz ahogy kedve van, de akkor is tapló dolog.

2016. márc. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Én egyformán adnék az unokáknak, de ha lehet, inkább vennék nekik olyasmit, aminek örülnek.
2016. márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

A #7 és #8 -al értek egyet. Az ajándék nem családtámogatás. Az a gyereknek szól. És úgy igazságos, hogy nagyjából egyformán kapnak.

Életemben nem hallottam még olyanról, mint amit a kérdésben írtál.

2016. márc. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tizenévesek voltunk már, amikor a nagyszüleink pénzt ajándékoztak nekünk. Mit tud venni egy nagymama egy kamasznak? Játék már nem kell neki, ha valami ruhát vesz, azt úgyis lefújjogja... szerintem nincs gond azzal, hogy ilyen korúaknak pénzt ajándékoznak.
2016. márc. 7. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!