Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kezel anyukám úgy, mint...

Miért kezel anyukám úgy, mint egy óvodást?

Figyelt kérdés

Úgy beszél velem, mint kb egy 3 évessel. Úgy is kezel..

Egyszer papírokat kellett aláírnia az ofőmmel 9.ben, nap végére jött oda. Osztálytársaim kérdezték, hogy naa? Jössz szombaton hb-ra? (házibuli) én válaszolni se tudtam, anyám odajött mellém és mondta, hogy úú ez nagyon izginek hagzik.. De gondolom nem szeretnél menni. Ugye nem? Ezt olyan diktatórikusan mondta, hogy ha azt váalszolom, hogy de, szeretnék, akkor mély depresszióba esik, mert az ő kicsi fia már nagy gyerek. Meg amúgy szeret helyettem válaszolni..


Gondolkoznék, hogy mit döntsek, pl fagyizóban, kb egy fejjel vagyok magasabb anyámnál, kérdezik, hogy és te mit kérsz? Én mondom: háát.. legyeeeeen. .3 másodperc szünet, emrt gondolkodom. (tényleg HÁROM) erre anyám: Jó, akkor mondom én :) Egy csokisat kér ő...


Aztán otthon rátért a témára megint, kérdezte, hogy szerintem vajon mit csinálhatnak ezek a gyerekek amikor így "buliznak" ezt a buliznak-szót úgy ejtette ki, mintha egy olyan idegen nyelv lenne amit alig ért..


És nem hiszitek el mit mondott ezután... Juujj nagyon izgii ugyee?? Szeretnéd kipróbálni? Töltsek szörpöt egy borosüvegbe?


Én már évek óta nem beszélek anyával, nem mesélek neki semmit (pont ezért, mert ilyen) rettentő ciki helyzetekbe hoz, ég a képem miatta.. Mintha megálltam volna (szerinte) a fejlődésben 2 évesen...


És mindenre rákérdez. Most épp mit csinálsz? Mit nézel a számítógépeden?

Válaszolok én neki, csak hát ugye nagyon nem egyszerű. Mit nézel a számítógépeden? Én mondom: Motoros videókat.. 15 perc múlva újra megkérdezi én mondom, hogy most épp filmet.. És csodálkozik, hogy Háát nem motoros videókat nézel? Akkor miért mondtad azt? És akkor egész nap úgy játszik, mintha én egy megbízhatatlan hazudozó lennék...


És mindent velem akar csinálni... MOndom neki, hogy elmegyek bringázni... Jóóó várj meg, én is megyek! kb 45 perc múlva kilép az ajtón felöltözve (ennyi ideg váloga) És hihetetlen, de őfelsége úgy akarja, hogy ő sétál én emg bringázok. Mint egy kétévessel...


Én edzenék, tekernék 10-15 km-t körbe a város körül, erre anyám is jönni akar sétálva. Mert majd én az utca végéig oda-vissza megyek...


MIÉRT NEM LEHET NEKEM IS NORMÁLIS ANYÁM?????????


2020. febr. 25. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Valami nincs rendben nála
2020. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Mikor kezdte ezt a nem normális viselkedést?
2020. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egész kis korom óta..
2020. febr. 25. 17:04
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Vannak ilyen anyák is, akikben hatalmas az anyai ösztön, meg lehet elég gyerekesen is viselkedsz néha.

Velem olyan volt, hogy voltam vizsgázni (már múltam 18 is, a 25öt surolom), volt ott egy ismerős akinek van 2 kicsi gyerek otthon. Nem ittam, nem ettem, kicsit izgultam is a vizsga előtt, de volt nálam minden, nem vagyok már gyerek, azért készülök minden esetre. Na szóval, ő meg ott kérdezgette, hogy nem iszok egy picit?? Ivólevet nem kérek?? Egy kis csokit?? Egyél egy kis csokit :) meg ilyenek. Nagyon aranyos volt amúgy meg minden, tudta, hogy nem vagyok már én se gyereky csak olyan aktív benne az anyai ösztön, hogy velem se tudott rendesen beszélni. Bár engem ez különösebben nem zavart, megbántani nem akartam, nem szóltam rá. Ha meg te anyuddal nem tudod rendezni a dolgot akkor lehet még tényleg nagyon gyerek vagy és azért is anyáskodik ennyire. Ha nekem gondom van akkor azt saját magam intézem lassan már 1 évtizede. Pedig anya is eléggé anyás típus, örül hogy ha bármi kapcsán segíthet meg minden, de meg lett minden szépen beszélve, látja hogy boldogulok, elvagyok magam is.

2020. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem azért mert egyke vagy, fater lekoccolt és neki TE VAGY A CSALÁD? Milyen "NORMÁLIS ANYÁRA" gondolsz? Akit nem érdekel hogy mi a rák van veled? Aki nem kérdez soha semmit? Aki toronymagasról $z@rik rád, a véleményedre meg úgy az egész életedre?


Tudod mit? Szívből remélem hogy teljesül a kívánságod!

2020. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélgess vele mert ez normális így most hány éves vagy?
2020. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Azért kezel úgy, mert hagyod magad. Erélyesen szólj neki visszs egyszer, vagy ha nem ért a szóból, akkor többször. Már beteges amit csinál. Az ilyen anyák szoktak a gyerekükre telepedni, amikor öregek lesznek.
2020. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont hogy sokat kellene veled beszélgetned. Ha beszélnél vele és látná hogy érett vagy, akkor lehet hogy nem kezelne kisgyerekként. Oké, nem azt mondom hogy normális a viselkedése, de tényleg lehet hogy semmit nem tud az életedről, hogy milyen ember vagy, milyen dolgok érdekelnek. Nem veszi észre hogy felnőttél, mert soha nem mondasz neki semmit. Ha ilyen ártalmatlan hülyeség hogy kérdezgeti mit csinálsz akkor inkább hagyd rá. Ha tényleg valahol cikis helyzetbe hoz akkor magyarázd el neki hogy ez miért esett neked rosszul.
2020. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj, már megint te??

Mondd, hogy de igen, megyek a buliba.

Ha szörpöt akar tölteni a borosüvegbe, röhögd ki.

Mondd, hogy légy szíves, várj már egy kicsit, majd mondom én, hogy milyet kérek.

Ha mész biciklizni, ne mondd meg neki, hogy mész biciklizni, és kész.

Nem tudod magadra csukni a szobád ajtaját? Szerelj rá ajtót, harmonikaajtót akár.

Igen, ezek alapján, meg az összes többi ugyanilyen kérdésed alapján anyád rajtad akarja kiélni az érzelmi hiányait. Te meg nem képviseled a saját érdekeidet, és semmilyen tanácsot nem akarsz megfogadni, csak azt akarod, hogy a válaszolók együtt szidják veled az anyádat. Rákattantál erre, nem tudsz leállni.

Itt az ideje, hogy tegyél is valamit magadért.

2020. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es. Már megint één???? Milyen másik kérdéseimre gondolsz? Én nem tudok többről :D Vagy ha mégis alvajártam és kiírtam még egyet, akkor linkeld be légyszi, hátha vannak más válaszok is :)
2020. febr. 26. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!