Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám szerint takarítóként...

Apám szerint takarítóként végzem, csak mert olykor mennék majd. Tiszteletlenség volt, amit mondtam, vagy ehhez már felnőttként van ennyi "jogom"? Önállósodni szeretnék kicsit.18/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma gyakorlat során elintézem magamnak, hogy mehessek takarítani hétvégén egy néninél. Hazafelé, telefonon újságoltam apámnak, ha már beszéltünk, mire ő elkezdi, hogy azt csinálok, amit akarok a szabadidőmben. Aztán még egy kis szóváltás közöttünk, és mivel nem tetszett a hangnem, ezért, minden flegmaság nélkül mondtam: nem az engedélyedet kértem, csak elújságoltam neked. Erre ő, vegyek vissza magamból. Aztán jött azzal, hogy nem takarítónő leszek, csináljam az iskolát, és amíg ő fizeti a kiadásaimat és az iskolát (ami nem fizetős, ez alatt gondolom, füzetek, tollak, év elején tankönyvek, stb), addig azt csinálom, amit mond.


Na, kezdjük ott, hogy meg sem fordult a fejemben soha, hogy abbahagyom az iskolát, vannak terveim.


Apám szeret, imád engem, egyedül nevelt fel, mindig számíthattam rá, és ezekért hálás vagyok és leszek is. De egyben, amennyire segített nekem, olyannyira egyenlő az is, hogy akarva-akaratlanul a szavaival elérte, hogy lelkileg "alulmaradjak", pedig mindig azt mondta, legyek önálló. Akkor is osztogatja az "okítást", hogy lett volna jobb, atyai jó tanács, amikor nem kértem.

Én pedig anno nagyon apás voltam, gyenge jellem, aki hallgatott rá mindenben, kikérte mindenről a véleményét, kb arról is, hogy kinyithatom e a hűtőt és kivehetek egy sajtot. Tehát nem vagyok túl önálló.


Ezen dolgozok, szeretnék változtatni. A pénzzel jött, hogy minden nyavalyára (könyv, ruha, tollak, mivel rajzos vagyok) költök jutottam arra, hogy néhány hetente megyek takarítani, ezzel egy kis pluszt szerezve magamnak, az suli ösztöndíjon felül.


Elnyomva érzem magam, ebből próbálok kitörni, csakhogy apám és én ugyanolyan makacsak vagyunk, ami nagyrészt jó, mert közben tudunk másokat is meghallgatni, de közöttünk ez kész katasztrófa.


Egyébként mindenki megvan velem elégedve, hogy tisztelettudó és illedelmes vagyok, tehát nem szánt szándékkal akartam az lenni, ha az voltam, csak már elegem van a köztünk lévő problémák bizonyos, gyakran előjövő részéből, amit magyarázhatok apámnak, soha nem érti meg (próbáltam többször is).


Menekülni nem menekülök, mert nem kell, és nincs hova, csak szeretnék magamra találni, önállósulni, és majd, amikor mindenem kész van, elhelyezkedni.



2020. febr. 25. 18:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Apád azt hiszi, ha már nem kell neki fagyira adnia, akkor te kevésbé szereted.

Ez egy tipikus szülöi hiszem, hogy pénzzel mindent meglehet oldani.


A másk ami még lehet, hogy apád annyira nagyképü, hogy ha kiderül, hogy lánya takarít akkor azt hsizi mások megszolnák.

2020. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
18:09: Az megvan, hogy bunkó vagy?
2020. febr. 25. 18:13
 3/16 A kérdező kommentje:

18:10: Ment a zöld kéz. Az a vicc, hogy nem nagyképű. Tudja amit tud, és azok tények. Sok mindenhez ért, mivel sokat tapasztalt és hibázott. Azt akarja, hogy ne kövessek el hibákat, csakhogy hibák nélkül ő sem tudna sok mindent, és a sajátjaimon nekem is túl kell esnem.


Saját magának biztos zavaró lenne, ha főállásban az lennék, de nem szeretnék az lenni, csak egy kis plusz pénz. Neki volt rosszabb munkája a takarítónál, szóval biztos nem a nagyképűség az ok, hogy mások megszólnál. Sőt, aki ezt tenné, ő szólna vissza.

2020. febr. 25. 18:30
 4/16 anonim ***** válasza:
5%
Arcoskodsz itt, de pedig csak hisztizel
2020. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
1%
Látod kérdező? A kérdésedből csak részben, a 18:13-as válaszodban egyértelműen benne van miért aggódik az apád teljes joggal!
2020. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

18:28:


Szerencsére nem vagy az apám, hogy ezt eldöntsd. És igen, aki bunkózik velem, merthogy a 18:09-es válaszoló csak leírta, hogy ez a gyakori kérdések, nem a hosszú kifejtések oldala, vagy valami ilyesmit, az nem segítség.

2020. febr. 25. 18:32
 7/16 A kérdező kommentje:

ef.en.a nevű tag privát üzenete: "kuss, taknyos."


Nagyon érett gondolkodás, főleg, hogy valószínűleg te voltál a 18:09-es kommentelő, aki nem is a válaszra írt, hanem csak bunkózott.

2020. febr. 25. 18:39
 8/16 A kérdező kommentje:

Mert miért? Senki nem lesz takarító csak azért, mert egy kis plusz pénzért vállal takarítást. A három diplomás tanárom is csinálja, hogy a gyerekének és mindkettejüknek több legyen.


Ha nem erre gondoltál, mire?

2020. febr. 25. 19:50
 9/16 anonim ***** válasza:
6%
Arra gondoltam, hogy apádnak igaza van.
2020. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Még mindig nem indokoltad meg, miért.
2020. febr. 25. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!