Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom sosem eszik a főztömbő...

Anyósom sosem eszik a főztömből, de az övét tukmálja. Ez nektek nem lenne rettentő sértő?

Figyelt kérdés

Pár mondat a körülményekről.

Külön élünk tőlük, de nem messze.

Átlagos család vagyunk, nem lehet olyanról szó, hogy retkes valami, és azért. Szerintem átlagosan is főzök, mások szívesen eszik, családom is, vendégek is.

Én olyan családban nőttem fel (sajnos vagy nem), ahol ez nagy tiszteletlenség. Nagymamám pl kimondottan úgy fejezi ki a szeretetét, hogy süt, főz, kínál folyton.

Nem arról van szó, hogy anyósom nem szereti, vagy épp nem éhes, mert két alkalom kivételével sosem eszik. Legutóbb inni is hozott magával. Na, avval viszont már nagyon megsértett. Bármit a vendégek elé tennék, amit ennének, innának, pláne ha családtag, mint ő. De ő hozza magával az innivalót, és gondolkodás nélkül visszautasítja az ételt.

Persze ő folyton mondja, írja, hogy süt, főz, amit akarunk, meg ha valamit csinál, folyton hívja a párom. Ami nem baj, de b.sszus, én is szeretek főzni-sütni, bármit, amit a párom vagy valamilyen vendég kér.

Miért ilyen? Nem akarok hülye p csa lenni, de annyira megalázó, és sértő!

Amúgy azóta nem ettem abból, amit küldött/hozott, és ezt sértetten meg is jegyezte a férjemnek.

Rákérdeznétek konkrétan? Vagy ennek mi az oka vajon? Nem szeret? Szerintem nem, na,de ennyire? Volt valakivel ilyen? Mit tennétek?



2018. aug. 30. 10:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%
Én rákérdeznék, hogy miért hoz magával ételt/italt amikor én szívesen adom/csinálom.
2018. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
83%
Nincs valami betegsége, vagy alergia?
2018. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
60%

De ezt most higy kell elképzelni? Meghívod vacsorára és ő csak ül ott es nem eszik?

"Nem arról van szó, hogy anyósom nem szereti, vagy épp nem éhes, mert két alkalom kivételével sosem eszik" Ezt nem ertem, fejtsd ki legyszives. Inni en is viszek magammal mindig valamit, akárhova megyek, pokane ha meleg van.

2018. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
92%

Barátságosan megkérdezném, négyszemközt.

Elmondanám, hogy ez fáj nekem és beszéljük meg.

2018. aug. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet, hogy diétázik, és csak adott dolgokat ehet ihat? Vagy nincs valamilyen betegsége, ami miatt nem ehet "normál", csak speciális dolgokat?
2018. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
Nekem amúgy van olyan barátnőm, aki sehol nem eszik, nem iszik, se vendégségben, se étteremben, mindenhová visz magával enni,inni.
2018. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%

Na, ez a baj a magyarok 99%-ával: "Nagymamám pl kimondottan úgy fejezi ki a szeretetét, hogy süt, főz, kínál folyton."

Ezért utálok bárhová menni, mert tukmálnak folyton, és vérig sértődnek, ha nem akarok enni. Mert egyek akkor is disznót, ha csak a csirkét szeretem, egyek cukrozott süteményt, ha diétázok és egyek tojást akkor is, ha utálom, mert ő úgy készíti el, hogy észre se veszem, hogy tojás. :D Ezt a hülyeséget kellene már elengedni, mert aki szívesen megy hozzád, nem a kajád miatt megy, hanem mert téged meg a családodat akarja látni. Az erőszakossággal meg azt éred el, hogy utálni fog nálad lenni.

Ne fogd fel megalázásnak és ne sértődj meg, mert ha nem szeret téged, pont ezzel éri el a célját, hogy idegeskedsz miatta. Ha meg vissza akarsz vágni, te is utasítsd el az ő kajáit, meg vigyél magaddal innivalót. A férjednek pedig jelentsd be ártatlan arccal, hogy nem érted a sértődés okát. Nyilván az anyós is így szokott tenni.

2018. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
82%

Anyós betegség...


Mert az én anyósom is ezt csinálta.

Nálunk annyiban más volt a helyzet, hogy mi akkoriban ott laktunk náluk (belementem, pedig nem akartam ott lakni). Nem is főztem sűrűn, mert mindig főztek. De amikor főztem, sosem evett belőle! De soha! Amikor még nem laktam ott, akkor is vittem nekik pogácsát amit én sütöttem. Vittem szeretettel, de senki nem evett belőle. Én ettem meg magam. Nagyon megsértettek. Úgy csináltak, mintha moslékot főztem volna! Én kínáltam mindig őket, semmi! Anyósom meg véletlenül sem abból szolgálta volna ki a párját (mert náluk ez a szokás a nő nő, a férfi az férfi és kinek mi a dolga). Végeredményben én azt gondolom, hogy lehet azért nem, mert félt, hogy az enyém jobban ízlene neki. Vagy azért mert amúgy sem szeretnek engem. De mindig ezzel takaróztak: ők úgy szokták meg az étel ízét, ahogy ők csinálják. Szerintem meg ez nem indok! Ez egy idióta kibúvó! Mert mások kajájából ettek!

Amikor külön költöztünk, nem is akartam meghívni őket ebédre, mert mondtam a páromnak hát minek főzzek úgysem esznek belőle! Mondta de de esznek, nem olyanok... hát mondom á nem voltak olyanok á neeeem! Na azóta esznek, eszegetnek a főztömből csak. Csak nem értem eddig miért nem. Lehet egyszer megkérdezem, hagy habogjanak!

Mindig eszembe van, amikor ő agyonra kínálgat. Bezzeg amikor én kínáltam...

2018. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
"Na, ez a baj a magyarok 99%-ával: "Nagymamám pl kimondottan úgy fejezi ki a szeretetét, hogy süt, főz, kínál folyton."" Hát igen. Aztán meg a tukmálós rokon szólogat be utána, hogy lehet fogynod kéne. :D
2018. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Biztosan nem beteg, nem diétázik, oka sem lenne rá.

Ezekkel képben vagyok.

És nem is a hosszú út miatt hoz inni, mert úgymond papucsban is át tud jönni.

Igen, valaki kérdésére válaszolva, volt olyan, hogy vacsiidőben apósom és mi ettünk, ő pedig nem.

2018. aug. 30. 11:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!