Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó gyereketektől, aki...

Dolgozó gyereketektől, aki még veletek, otthon lakik, mennyi pénzt várnátok el, hogy hazaadjon?

Figyelt kérdés
Én a fizetése 1/5-ére, azaz havi 40 ezerre gondoltam, ebben benne van a rezsije, ellátása. Egyéb magánkiadásokat viszont azért elvárom, hogy a saját keresetéből fizessen (ruha, új telefon, buszbérlet).

2020. febr. 25. 18:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
47%
Én a felét kérném el, de beraknám neki egy számlára gyűjteni, hogy később legyen tőkéje elindulni az életben. Tartanék attól, hogy ő nem rakna félre, és hülyeségekre szórná el a pénzét.
2020. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
56%
65-öt adok 200 körül kapok. 24N
2020. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
48%

Én 160ezret keresek 40 ezret kérnek a szüleim, ruháimat nyilván magamnak veszem és az egyéb kiadásaimat is magamnak fizetem.

Szerintem teljesen reális a 40ezer Ft.

Az mellett még gyüjteni is tudok magamnak stb.

19/L

2020. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
67%

Ha olyan az anyagi helyzetem, hogy megengedhetem magamnak, akkor nem kérnék semennyit, kb. ugyanúgy "eltartanám", mint korábban, azon kívül, hogy nem adnék neki zsebpénzt meg nem fizetném pl. a ruházkodását, azt saját fizetésből oldaná meg. Ha ő mindenáron erősködne, hogy adni akar, akkor elfogadnám és félretenném neki.

Ha kevésbé lenne jó az anyagi helyzetem, akkor alapvetően a rezsiköltségek ráeső hányadát, esetleg az étkezés költségeibe kellene beszállnia. Más költséget, pl. általam felvett hitel törlesztését nem fizettetném a gyerekemmel.

Ez az én személyes felfogásom, de "ahány ház, annyi szokás".

2020. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
85%

Tőlem semmit nem kért édesapám, pedig megvolt szorulva akkoriban. Kitettem neki a pénzt, hogy vigye el ha kell, mert elvenni nem akart úgy havi szinten. 77 ezret kerestem akkor eladóként. Azt mondta gyűjtsem inkább. Tudta, hogy nagyon spórolós lettem. Erre tanítottak, hogy a pénzt nem szabad elszórni hülyeségekre. Nem is szórtam később sem. Csak most költök jobban. De már saját lakásunk van férjemmel, teljes mértékben önellátók nyilván. Nagyon sokáig egy drágább csokit sem vettem magamnak, hogy minden pénzt megfogjak hogy legyen önerőre pénz a lakáshoz. Apa azt akarta, hogy haladjak inkább, mert ahhoz képest keveset is kerestem ott. De ha 200at kerestem volna, sem hiszem hogy kért volna nagyon. Ha igen, akkor tuti nagyon nagy pénzügyi gondjai vannak.


Férjemtől anyósom 20 ezret kért és a mellékes kölcsön adások örökbe. De érdekes a másik dolgozó gyerekétől egy forintot sem kért! Férjemnek viszont kötelezően be kellett adnia! Ez igy nagy genyoság volt! Az ilyen szülőről meg van a véleményem.

2020. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

160at keresek, amibol 50, amit odaadok.


Ezen kivul fizetem a telefont, internetet, tisztitoszereket, ez kb havi 10 pluszban.

Elromlott a huto decemberben, venni kellett, arra fizetek havi 20-at.

1-2 nagyobb 10-15.000 erteku bevasarlast fizetek havonta


+sajat koltsegeim (ruha, berlet, munkahelyi menza stb.)


A fizetes mellett magamra fozok.


Szoval, en speciel nem "jarok jol" azzal, hogy itthon elek, sporolni nem igazan tudok, ha honap vegere maradt 15-20.000 ftom, mar orulok.

2020. febr. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%
Szomorú, hogy itt még az is baj, ha valaki nem nyúlja le a gyerek pénzét.
2020. febr. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%

Semennyit. Piszok nehéz most fiatalként saját lakást venni. Gyakorlatilag albérletet is luxus fenttartani.

Én inkább arra buzdítanám, hogy használja ki, hogy otthon élhet és tegyen félre minél többet. Ha előtte 2 évtizedig el tudtam tartani, nem fogok belerokkani még pár évbe. Persze ha látnám, hogy nem spórol, akkor más lenne a helyzet

2020. febr. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
35%

Ha az 1/5 40 000.- akkor marad meg neki 160 000.- amibol full kenyelmesen megvan minden.

Ebbol a 160 000.- ha kajara szallasra nem kell koltenie akkor ha nem szall el akkor havi akar 100 000.- is el tud tenni.

De ha teszem azt elkolti a magyobb reszet akkor is siman felre tud tenni belole.


Szoval szerintem teljesen rendbe van a 40 000.-

2020. febr. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
43%

"Ha előtte 2 évtizedig el tudtam tartani, nem fogok belerokkani még pár évbe."


Aha. Amíg nem dolgozott, járt rá családi pótlék, családi adókedvezmény. Ez -csak egy gyereket szamitva- 22200.- forint. Ha egyedulallo szulo, akkor 23700, plusz egy átlagos 25e tartásdíj, az 48700. Ennyi mínusszal indul a szülő, ha a gyerek nagykorú és nem tanul sehol. Ez azért egy átlagos jövedelmű családnál igenis számít.

Nekem annak idején magamtól volt annyi eszem, hogy az engem és a testvéremet egyedül nevelő anyamnak adjak a fizetésemből, amig otthon élek. Az összegre már nem emlékszem, nem most volt, de azt tudom, hogy emellett minden hétvégén együtt mentünk vásárolni és én fizettem. Anyám simán elélt volna kenyéren és parizsin, nekem viszont jól esett, hogy ki tudtam neki fizetni mondjuk a téliszalámit és még valami finom csokira is futotta mellette.

Az én gyerekem 16 éves. Már jopár evvel ezelőtt szóba került, hogy ha főállásban dolgozik és itthon él majd, bizony be kell szállnia a költségekbe. Mi amúgy külföldön élünk és itt pl a támogatásokat nagy mértékben lecsökkenti ha nagykorú gyerek él otthon. Úgy veszi az állam, a gyerek beszáll a költségekbe, ergo nekik nem kell annyit fizetni: ha nincs otthon élő nagykorú gyerek, ez az összeg pl ~1200 euro, ha van, 800 euro koruli összeg.


A jövedelem 1/5 része tökéletes, pláne hogy ebben kb minden benne van. Egy felnőtt napi etkezese eleve 1000ft, ergo épphogy csak azt fedezi....

2020. febr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!