Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mennyi otthon töltött...

Szülők, mennyi otthon töltött időt "vártok el" az egyetemista gyereketektől?

Figyelt kérdés

Koleszos vagyok, péntek délutántól vasárnap délutánig szoktam otthon lenni, nemrég viszont összejöttem egy fiúval, akivel hétvégenként tudnék találkozni.

Ti hasonló helyzetben hogy osztanátok be az időtöket?


2016. febr. 10. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 óra buszútra járok fősulira a lakhelyemtől,úgyhogy két hetente járok haza.Mondjuk nem tudom,milyen messze laksz,de ha ilyen Pest-Kecskemét kaliber a táv,nyugodtan megoldhatod úgy,hogy pénteken pasizol,szombaton jössz haza,vasárnap mész el.Vagy olykor nem tudtok csütörtöön találkozni,valamelyikőtöknél ott aludni és pénteken hazamenni?Ha szeretsz otthon lenni,ilyesmi köztes megoldásban kell gondokodni.
2016. febr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb. minden második héten azért örülnék ha látnám. Annak nem látom sok értelmét, hogy kicsit otthon, kicsit a fiúval. Hiszen akkor így senkire se lenne elég idő. És szerintem 1 nap miatt nem is érdemes hazautazni.

A legfontosabb, hogy fontos családi alkalmakkor legyen a családdal.

2016. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
1-es vagyok:jó,de ha hetente jár haza-legalábbis úgy értelmeztem- egy nap bőven elég otthon.Majd ha házas lesz,akkor is töltsön 1 hetet otthon csak mert a beleszületett család?
2016. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3: Persze elég egy nap otthon, de minek egy napért hazautazni? Szerintem tök kényelmetlen. Utazol, estefelé hazaérsz. Otthon vagy délelőtt és délután már indulhatsz haza, ha a vasárnapot a barátoddal szeretnéd tölteni.

Szóval szerintem inkább menjen ritkábban haza, de akkor kényelmesen.

A házasság hogy jön ide? :) És olyat sem írtam, hogy egy hétig legyen otthon folyamatosan :)

2016. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Az én gyerekem jó, ha havonta hazajut. Nagyon örülök, amikor jön, de nincsenek elvárásaim. Tudomásul veszem, hogy felnőtt ember, önálló élettel.
2016. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Off téma:


Hát elég necces helyzet, én igazából nem mennék bele ilyen kapcsolatba, mert tudom milyen.


Nálunk is ez volt a felállás, és csak a nyűg volt vele.


Bár nálunk úgy volt, hogy a lány hozzám nem akart felutazni, a szüleihez jártunk le, csak akkor meg az volt a baj hogy miért vagyok ott minden hétvégén. Utána már a lány is azt mondta hogy így nem tud a szüleivel lenni meg magával foglalkozni. De ha azt mondja az ember hogy 2-3 hetente találkozzunk az se jó, meg annak mi értelme?. Ráadásul utólag pont azt bánom, hogy ez miatt kevésbé tartottam a saját szüleimmel a kapcsolatot, és nem jártam hónapokig haza. Meg az is necces, hogy hétvégenként viszont egymás nyakán ültünk, mert ugye nem az van hogy átugrom pár órára és hazajövök.

2016. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a kapcsolat, akkor ez nem "elvárás" kérdése. Felőlem jöhetne-mehetne ahogy csak akar, ez az ő otthona is (még akkor is, ha házas, máshol lakik...) Megjelenhet éjjel, bejelentés nélkül is...

Nyilván, ha szeretjük egymást, akarunk találkozni, megoldjuk. Ha saját élete és programja van, akkor jön, mikor tud és akar.


Ha meg nincs jó kapcsolat, megint csak tök mindegy.

2016. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sosem volt ilyen elvárás.

Családi összejöveteleken, névnap/születésnap köszöntéseken lehetőleg legyen ott. Ennyi.

2016. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Én ugyan nem vagyok kolis, de sok szaktársamnál látom,hogy van, hogy egész hónapban nem mennek haza. Ami szerintem már kicsit bunkóság, főleg,hogy a szülők állják a lakhatást+kaját, így legalább megtisztelhetné őket,hogy 2 hetente hazamegy. A 2 hét teljesen korrekt szerintem.

+ idővel a fiút is hazaviheted bemutatni. Akkor együtt is vagytok, de a szüleid is látnak .

2016. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Semennyit. Felnőtt embert, azt tesz, amit akar, úgy él, ahogyan akar, a tetteiért viszont ő vállalja a felelősséget. Én ott vagyok a háta mögött még, ha anyagilag vagy lelkileg nagyon megzuhan valami miatt, megtalál, ha akar.
2016. febr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!