Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó gyereketektől, aki...

Dolgozó gyereketektől, aki még veletek, otthon lakik, mennyi pénzt várnátok el, hogy hazaadjon?

Figyelt kérdés
Én a fizetése 1/5-ére, azaz havi 40 ezerre gondoltam, ebben benne van a rezsije, ellátása. Egyéb magánkiadásokat viszont azért elvárom, hogy a saját keresetéből fizessen (ruha, új telefon, buszbérlet).

2020. febr. 25. 18:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
56%
A rezsi és koszt rá eső része korrekt, igazságos és az életre neveli. Ha kirepül a fészekből majd nem lesz neki újdonság, hogy a kaja, a meleg lakás és víz pénzbe kerül. Okosan csinálod
2020. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
66%
A fiatalok válasza itt teljesen normális.A felnőttekéből meg arra következtetek,hogy nem csodálom h ilyen sok életképtelen mamahoteles egyed van manapság.
2020. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
98%
Az én szüleim a dolgozó, de még náluk lakó húgomtól nem kérnek semmit, viszont azzal a feltétellel, hogy 2 éven belül költözzön külön. A lakásvásárlásban, hitelfelvételben is megsegítik. De onnantól nem lesz majd zsebpénz. Szerintem ez tiszta ügy, nagyon nagy segítség a friss dolgozó embernek, ugyanakkor lehet tudni a végét, nem "majd egyszer", "majd valameddig", hanem egy konkrét határidőig szól a megállapodás.
2020. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%
Ha megtehetem semennyit. A nagyszüleim sem kértek pénzt a szüleimtől, a szüleim sem tőlünk. Meg is lett az eredménye, elég fiatalon lett lakás/ház mindenkinek. Persze mindenki spórolt ezerrel és viszonylag rövid ideig élt otthon. A mamahotelezést, céltalan életet nem támogatnám.
2020. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem 40.000 Ft "bérleti díjat kért anyám miután 18 lettem, plusz a saját kajámat, kiadásaimat nekem kellett fizetni. A rezsi felét is álltam.


A barátomnak az anyja havi 30-at kért tőle, de neki az anyja vette meg a kaját, mindent. Tehát ez inkább csak egyfajta hozzájárulás volt a részéről, mert az anyja többet költött rá 30-nál.

2020. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
85%
Amikor már dolgoztam, de még otthon laktam nem kértek el semmit sem a szüleim.
2020. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%

Semennyit. Gyűjtse össze és vegyen magának belőle királyabb dolgokat, mint amit az én pénzemből tudnék neki venni vagy gyűjtsön a jövőjére.

Ha nem dolgozik semmit, akkor is kötelességem eltartani 18 éves koráig. Nem számít, mennyit keres, az nem az én pénzem, hanem az övé. Tőlem sem kértek egy fillért sem a szüleim, inkább adtak. Most én adok nekik magamtól, mert már én keresek többet.

2020. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%
Én otthon élek de külön lakrészben. A rezsi az közös mert mindennek egy mérője van, enyém a felső szint, szüleimé az alsó szint. Én havi 20 ezret adok haza a rezsi rám eső részére, abba benne van a víz, villany, meg gáz amit főzésre használunk csak. A fűtéshez a tűzifát meg felesbe fizetem. Az évente 2 alkalommal 60-65 ezer ft, amit én az utóbbi 2 évben oda adok egy összegben tehát adok 130 ezret fűtés szezon előtt amikor rendelik a fát és akkor mondom hogy arra a szezonra adom tehát a következő köröm is benne van és le van a gond ezzel. A kajámat saját zsebből oldom meg, arra nem adok haza. Havi 1-2 hétvége szokott közös ebéd lenni amikor hétvégén általában otthon is vagyok akkor a hozzávalók egy részét megveszem és ennyi.
2020. febr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
87%

En 150et keresek es 70et adok, plusz en fizetem a tv,net kombot, es a sajat mobilomat.


Ketten elunk anyammal, ha mondjuk csak 40et adnek, akkor is megelnenk, de szukosebben. Tole nem sajnalom, felnevelt, jo reszt egyedul, egy szar fizetesbol. Sokat nelkuloztunk, sokszor kellett kolcsonkernie, hogy legyen mit ennunk fizetes elott.. Igy tobb marad a kozosben, nem kell ho vegen szamolgatni a penzt, es kolthet magara es az unokahugomra nyugodtan. Ha majd egyszer elkoltozok es egyedul marad, akkor is sgeiteni fogok neki. 22F

2020. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Coffelia ***** válasza:
Semennyit. Tőlem sem kértek a szüleim, és én is ezt adom tovább. Majd ő is azzal "adja nekem vissza", hogy támogatja a saját gyerekét, ha eljön az ideje.
2020. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!