Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Külön" hálát kell adni...

"Külön" hálát kell adni ezeknek a fajta szülőknek?

Figyelt kérdés

Röviden: A szüleim elválltak amikor kicsk voltam. Édesapám havi 6000 forint gyerektartást fizetett, minden második hétvégén elvitt magához és haza is vitt majd. Nyáron mindig egy hónapot voltam nála.

Sokszor úgy érzem, hogy azt várja el tőlem, hogy ezekért a dolokért külön hálásnak kell lennem, jobban kellene tiszteljem mint édesanyámat akivel felnőttem, aki ápolt, aki eljött az iskolai előadásaimra stb. Ennek így kell lenni? Lehet, ezért kérdezem. Mindkét szülőmet tisztelem, becsülöm, szeretem, de nem érzem azt, hogy édesapámnak külön tisztelet járna azért mert magához vitt minden két hétben. Az ő hibájából váltak el, közbe jött egy harmadik.

Persze, tudom, hogy gyerekkel nem foglalkozik az apja vagy az anyja ilyen esetben, és örülök, hogy nem voltam ilyen helyzetben, de ez feljogosítja arra, hogy több tiszteletet várjon tőlem?

Köszi!


2020. febr. 26. 16:45
 1/10 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Amit leírtál az a minimum, amit apádnak tennie kellett, ez a kötelessége. Ezért nem jár hála. Az iskolai előadásra járásért kevés jár anyádnak.
2020. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
"Sokszor úgy érzem, hogy azt várja el tőlem, hogy ezekért a dolokért külön hálásnak kell lennem" És mi van ha csak te érzed így?
2020. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

"Mindkét szülőmet tisztelem, becsülöm, szeretem"

-helyes, és ne méricskélj, azt hagyd meg a piaci kofáknak. A szeretet nem tehető mérlegre. Apád valószínű szeretne veled jobb kapcsolatot kialakítani, mint ami az időhiány miatt kialakult, és azt érzed, hogy "valamit vár", "többet vár".

2020. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Melyik évben volt ez a 6000 forint? Mert már 2000 körül is k. kevésnek számított volna...
2020. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Valószínűleg azért nem ő gondoskodott rólad mert nem is tehette.

Egy válásnál a gyereket valamelyik szülőnek (legtöbbször az anyának) ítélik.

A másik fél csak látogathatja, a gyereket, és közös programokat szervezhet.


Persze ettől nem elvárható hogy jobban tiszteld, de ezáltal megérthető miért ragaszkodik hozzá jobban, hisz nem lehet egészen az életed része.

2020. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azzal remélem tisztában vagy, hogy a gyerektartás összegét bíróság szabja meg, ahogyan a láthatást is. Mivel nem vele éltél nyilvánvaló, hogy nem tudott rólad úgy gondoskodni, mint anyukád, akivel együtt éltél.

Az is tévedés, hogy csak az ő hibája a válás. Ha közbe jön egy harmadik, akkor ott valami nem volt már rendben, egy kapcsolathoz pedig két ember kell, az érzéseket pedig nem lehet irányítani.


Nem haragszol te rá valamiért? Csak mert már a kérdésedben is úgy írod, hogy “ezeknek a fajta szülőknek”..jól bánt veled? Figyelt rád? Ha igen, akkor nem értem a problémád..

2020. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az iskolai előadásokra járás csak egy banális példa volt:))


Nem hinném, hogy én érzem ezt rosszul, sokszor előfordult, hogy a barátainak, mondogatta azt, hogy azért nem mindenki teszi meg azt, hogy 20km-t megtegyen minden kéthétben. Ez csak egy példa a sok közül.


Jó a kapcsolatunk, de lehetett volna mégjobbá tenni, ha nem mamánál töltöm azt a pár napot amikor vele kellett volna lennem, vagy ha a két hét alatt egyszer is felhívott volna.


2000-ben volt.

2020. febr. 26. 18:52
 8/10 A kérdező kommentje:
Haragszom rá a szívem mélyén, de ez nagyon komplex helyzet.
2020. febr. 26. 18:53
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

akkor, hogy ne mérgezd magad a haraggal, itt a megbocsátás ideje

"A megbocsátás a sértettet tisztítja meg, nem a sértőt, azt szinte nem is érinti." (Jorge Luis Borges)

2020. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Azert legyel halas, mert legalabb ennyit megtett. Az higy mamadnal voltal neha kozben, ahhoz annyit, hogy a nagyszulonek is van a kacsolattartashoz joga. Lehet apukad igy tudta megoldani, hogy legalabb az apai nagyszuleiddel is lehessel.


Amugy nagyon sok edesapa a nem tezs meg ennyit se. A romonsagban volt oylan, aki valas utan evekig gyerektartast se akart fizetni es kethetente hiaba vartak a gyerekei nem jott ertuk! (Pedig nem egy harmadik miatt ment el.) Aztan amikor nagyobbak lettek a gyerekei, akkor is csak dolgozni vitte oket.


Sajnos tipikusan az vagy, aki nem tudja a szulei valasat feldolgozni es a sajat rossz erzesei miatt kitalalja melyik szuloje a hibas es azt hibaztatja is. Jelen esetbe te az edesapadat. Ezen valahogy lepj tul. A prkapcsolat nem egy ude habostorta, sokak elrontjak, elbenazzak es sokan elvalnak es sokszor a gyerek ebben serul, de apad ahogy irod a jobbak kozott van még igy is. 2000 kornyeken is meg az apanak kb kethetente a hetveget iteltek...ha a feje tetejere is allt. Masreszt majd ha te is megcsalod netan a barat odet, akkor jusson majd edespad az eszedbe.

A tisztelet alapbol jar a szuleinknek, ha masert nem azert, amiert minden idosebbet "tisztelunk". Halat azert erezz, hogy legalabb ennyit megtett erted. Es hidd el nagyon nem lehetett neki se jo...es sokmindenro meg bizonyosan nem tudsz vagy csak feligazsagokat.


(Irom ezt elvaltkent, es elvalt ferfival elokent, akinek sok gyereke van es sok problemaja.)

2020. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!