Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés megmondani a...

Milyen érzés megmondani a szülőknek, hogy már nincs szükségetek rájuk? Visszakapták, amit adtak?

Figyelt kérdés

Aki hasonló sz ar családból jött, bántalmazták szóban vagy fizikailag, hogy vágtatok vissza?

Nálunk nincsen szeretet a családban. Apám rajtunk tölti ki az indulatait, úgy beszél velünk(főként velem), mint egy kutyával.(fizikailag nem bántalmaz, de nem tudom ez meddig lesz így) Amikor velem 'jóban van' akkor tesómmal kezd üvölteni.

Anyámnak szerintem valamilyen mentális problémája van, de hát kinek nem lenne egy ilyen ember mellett...

Én nem szeretem már őket. Csak a pénzük érdekel. Fizesse ki nekem a jogsit meg amit eszem, a suliba a könyveket. Nekem több már nem kell. Majd ha keresni fogok akkor visszafizetem nekik. Amint leérettségizem, megyek itthonról és már csak a kutyámat fogom meglátogatni.

Annyira várom hogy majd ha elkezdenek velem üvöltözni, minden félelem nélkül az arcukba mondjam, hogy nekem már semmi szükségem rájuk, épp fordítva lenne, csak sajnos elk urták:DD

Ti hogy voltatok ezzel? Szó nélkül elmentetek? Vagy azért megmondtátok a magatokét, a sérelmeitelet? Milyen érzés volt? Felfogtak valamit belőle?

Pedáloztak mikor rájöttek, hogy jó lenne kis segítség öreg korukra?



2019. júl. 22. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Isteni kiküldeni őket a házadból, hogy ilyen undorítóan a saját lakásában viselkedjen. Isteni lelépni tőlük akármikor úgy, hogy tudod, van hova menned.


Tényleg, nagyon felemelő érzés, de ugyanakkor borzasztó is, mert a kapcsolat nincs megszakítva örökre, úgy is újra kezdődik a következő találkozásnál..


Kíváncsi vagyok milyen érzés végleg megszabadulni az egésztől, egy két év, és kipróbálom.

2019. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
És te pedálozol, mert akarod a pénzüket? Azt hiszed jobb vagy náluk?
2019. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xp ali ***** válasza:
89%
Szia! Nekem van 1 ilyen ismim. Nagyon kemény volt neki is. De ő kitartott, tanult, elvégezte a Kandót és most 7 jegyű bruttó fizuja van programozóként. Előtte sem kerestt rosszul mérnökként. És igen, pedálozik az apja, mert a srác 1 hónap alatt annyit keres, mint ő 1 év alatt. Néha dob neki valamit, mert mégisccsak az apja, de eléggé szűken. A srác elköltözött a falujából, és most boldog a barátnőjével, akivel 5+ éve együtt él. Kemény gyerekkora volt, amiket mesélt. Pl. a srác 25 éves korában tőlem, a haverjától kapta élete első rollerjét. Ez volt kb a legnagyobb értékű ajándék, amit egész életében kapott bárkitől is. Valami tombolán nyertem, amikor meglátta, nem lehetett leszedni róla. Hát neki adtam. Párszor elment vele még dolgozni is. Amikor megunta ment a roller a hátrányos helyzetű gyerekeknek. Szóval megérte küzdeni, lett belőle valaki. És nem a szüleinek köszönhette, hanem magának.
2019. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi első válszoló! Ez megnyugtató.

Nehéz az elszakadás, nekem is nehéz lesz. Testvéremet sajnálom csak és a kutyámat, akiket itt kell hagyjak, ebben a környezetben.:(

2.: Én nem pedálozok. Egyszerűen nem szólok vissza nekik úgy ahogy akarnék, mivel azzal csak magamnak ártanék.

És igen, szerintem jobb vagyok náluk. Elismerem, hogy nehéz lehet gyereket nevelni, meg sok a munka, ők többet megéltek, tapasztaltabbak de amit jelenleg csinálnak(főként apám) az nagyon durván gusztustalan.

Én több vagyok náluk, mert nem fogom tönkre tenni más életét is, csak mert az enyém sz ar.

2019. júl. 22. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Szia.ha akarsz írj rám Én 20 éves vagyok de az van hogy apukám nagyon nagyon rég meghalt nem is ismerhettem és anyukám soha nem szeretett nem bízhat tam benne sohasem és azt hiszem hogyha az unokatestvérei és az apám részén levő rokonok nem lettek volna azt mondhattam volna hogy borzalmas a gyerekkorom de ők kárpótolta k nemsokára ha drága jóisten megsegít bele fogom mondani anyám szemébe hogy nincs szükségem rá és soha többé ne keressen.Anyám de mégsem és egyre jobban gyűlölöm soha egy jó szót nem kaptam tőle bármit tettem ha jó volt akkor semmi de bármilyen apróság miatt képes volt üvöltözni velem gyűlölt elegem van belőle,tönkre tett.Ilyen emberre nincs szükségem
2019. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Jobb ha tudod, hogy a negatív érzelmek és indulatok mérgezik a lelket és a mérgezett lelkű ember a saját gyerekeire is átörökíti az érzelmi pusztítást és sivárságot.
2019. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3.valaszolo: dícséretes amit a barátod elért! Piszok nehéz lehetett:/

4.kitartást, te már költözhetsz:D

Utolsó válszoló: tudom, nem is lesz gyermekem, e miatt sem. Eléggé el lett cs eszve a személyiségem, így nem tervezek kitolni a gyerekemmel.

2019. júl. 22. 22:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha feldolgozod a sérelmeket, akkor nem fogod tovább adni. Azt adjuk tovább, amit nem dolgozunk fel, és a tudatalattiban marad.
2019. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Csak a pénzük érdekel. Fizesse ki nekem a jogsit meg amit eszem, a suliba a könyveket.

Amit itt felsoroltál, meg amit kihagytál, de igénybe veszed ( lakhatás, fürdés, fűtés a valagad alá, víz WC használat) az a teljes eltartás.

Te egy kis görény vagy. Már megbocsáss....

2019. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

9-es: Már ne haragudj, de a kérdező még kiskorú! Nem ő akart megszületni.Ha a világra hozták, akkor kötelességük is eltartani! Ebbe minden beletartozik ami a mai világban kell egy gyereknek:Egészséges étel, tanulás támogatása, ruhák, telefon, számítógép és igen, a jogsi is talán már alap.Aki ezeket nem tudja megadni a gyerekeinek, minek szült gyereket???

És a görénység nem itt kezdődik, hanem ott, amikor valaki annak nevezi a másikat, holott nem is ismeri.

3 gyerekes szülő

2019. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!