Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám folyton elvárja, hogy helyette csináljak meg dolgokat, mert lusta?

Figyelt kérdés

Ma is pl.:

Jöttem volna haza a suliból egy olyan busszal, ami a házunk előtt 5 perccel áll meg és csak 5 percet kellett volna gyalogolnom. Erre felhív, hogy menjek egy későbbi busszal, mert menjek el a hugomért az ovodába. Azzal a busszal kellett mennem, mert megfenyegetett, hogy elveszi a telefonomat és hétvégén nem enged el apámhoz (elváltak). Így sétálnom kellett 40 percet, mert azzal a busszal mentem.


Múltkor is alig értem haza, már egyből elzavart a boltba.


Állandóan engem csicskáztat és ha nem csinálom amit mond, fenyeget. A fenyegetéseit betartja.


Mit csináljak? Már nagyon unom.


2020. febr. 27. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%

én magamtól is segítek a szüleimnek


kinek mi

2020. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
nekem is el kellett mennem öcsémért, mert anyám dolgozott így is eleget...kaja pedig neked is kell a boltból, úúúgy sajnállak :P -.-"
2020. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%

Kérd meg, hogy előre szóljon, hogy milyen dolgaid lesznek egy-egy adott napon, hogy azon belül te oszthasd be a saját idődet, ne az utolsó pillanatban telefonáljon rád.

Egy család vagytok. Nem az ő dolga, hogy téged kiszolgáljon. Nem vagy már olyan kicsi. (Vagy jobban szeretnéd, ha úgy kezelne, mint egy tízévest, akire még semmit se lehet rábízni?) Közösen kell intéznetek a közös ügyeiteket. Kommunikálás nélkül nem fog menni.

2020. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
42%
Szörnyű. Belehalsz egy kis sétába...
2020. febr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Anyám nem dolgozik, háztartásbeli.


Nem, nem halok bele egy kis sétába, de azért 40 percet ne nevezzünk már kis sétának, könyörgöm.


Az meg, hogy nekem is kellenek dolgok a boltból, hát rohadtul nem jelenti azt, hogy nekem kell mindig menni úgy, hogy anyám egész nap otthon van, még a házimunkát se csinálja meg.

2020. febr. 27. 17:18
 6/27 anonim ***** válasza:
29%
Háztartásbeli elvált anya. Aha! És miből éltek? Mesélj meg!
2020. febr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
A mostohaapámmal élünk.
2020. febr. 27. 17:31
 8/27 A kérdező kommentje:
A mostohaapámmal élünk. Egy szóval nem momdtam, hogy egyedülálló.
2020. febr. 27. 17:31
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

"Mit csináljak? Már nagyon unom."


Költözz apádhoz, nála majd biztos nem kell csinálnod semmit.

2020. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem értek egyet az előttem szólókkal, akik teged fikáznak azért, amit írtál. Nem szép anyukádtól hogy egész nap otthon van, és ennek ellenére neked kell házimunkát végezni. A fenyegetőzés, és manipuláció pedig kifejezetten aljas dolog egy szülőtől... A leírás alapján tényleg elég lusta lehet anyukád. Hogy mit tudsz ez ellen tenni? Szerintem költözz apadhoz, vagy amíg nem leszel önálló, próbálj úgy cselekedni ahogy elvarja.. Nem tudom mennyit hatna nála egy beszélgetés
2020. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!