Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám folyton elvárja, hogy helyette csináljak meg dolgokat, mert lusta?

Figyelt kérdés

Ma is pl.:

Jöttem volna haza a suliból egy olyan busszal, ami a házunk előtt 5 perccel áll meg és csak 5 percet kellett volna gyalogolnom. Erre felhív, hogy menjek egy későbbi busszal, mert menjek el a hugomért az ovodába. Azzal a busszal kellett mennem, mert megfenyegetett, hogy elveszi a telefonomat és hétvégén nem enged el apámhoz (elváltak). Így sétálnom kellett 40 percet, mert azzal a busszal mentem.


Múltkor is alig értem haza, már egyből elzavart a boltba.


Állandóan engem csicskáztat és ha nem csinálom amit mond, fenyeget. A fenyegetéseit betartja.


Mit csináljak? Már nagyon unom.


2020. febr. 27. 16:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
31%
Tanulj meg nemet mondani és kiállni magadért, valamint kérj segítséget anyád terrorja ellen. Apádtól, a nevelőapádtól, az iskolából. És azonnal.
2020. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó ezzel a gyámügy nem fog foglalkozni az már százas.Amúgy miért nem apuddal laksz?Anyukáddal is megpróbálhatod hogy megpróbálod megbeszélni vele.Velem is van/volt hasonló én szimplán elíntéztem hogy érződjön hogy a zsarolással csak rosszabat ér el.Igaz hogy voltak büntetéseim meg minden,de hosszú távra megérte.
2020. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
1%

Nekem is elváltak a szüleim

Anyám 16 éve háztartás beli,olyan pasit szedett össze aki külföldről hozz haza pénzt

2020. febr. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
61%
Aha. Mert a 3-6 éves gyerek 40 percet sétál veled, ugye? Mókás A bevásárlásba se jelene amúgy bele halni
2020. febr. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
24%

azt nem írta h hazafele nem e busszal mennek...

csak azt h odafele kellet sétálnia


amúgy kérd meg h előre szóljon ha ilyet akar mert akkor úgy tervezel

másik tipp h kikapcsold a telod vagy hagyod lemerülni suli végére... akkor nem tud elérni és simán hazamehetsz időben

2020. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
24%

15!


"Jöttem volna haza a suliból egy olyan busszal, ami a házunk előtt 5 perccel áll meg és csak 5 percet kellett volna gyalogolnom. Erre felhív, hogy menjek egy későbbi busszal, mert menjek el a hugomért az ovodába. Azzal a busszal kellett mennem, mert megfenyegetett, hogy elveszi a telefonomat és hétvégén nem enged el apámhoz (elváltak). Így sétálnom kellett 40 percet, mert azzal a busszal mentem."


Szó nincs róla, hogy "odafele" kellett volna sétálnia, csupán a buszról nyafog folyamatosan.

2020. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem jogos elvárás, hogy vedd ki a részed a házimunkából vagy hogy menj el a tesódért. Abban biztos vagy, hogy anyukád lusta? Ki főz, ki mos, ki vasal, ki mosogat? Gondolom, vásárolni is szokott és a tesódat se mindig ő hozza el. De ahogy mások írták, akkor költözz apádhoz.
2020. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó vagyok - “tesódat se mindig te hozod el”
2020. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
29%

Ha háztartásbeli, akkor szerintem bőven ráérne ő is megcsinálni ezeket.

Úgy van vele hogy megszült, csináld most már te helyette.

Nem akar vele bajlódni.

2020. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%

19!


Aha. Ha háztartásbeli az anya, nem kell neki segiteni, hiszen raer egesz nap. Ok. Akkor ugye nem kell pl kerdezonk berletet se fizetni, hiszen tud o gyalogolninis, nem?

2020. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!