Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám folyton elvárja, hogy helyette csináljak meg dolgokat, mert lusta?

Figyelt kérdés

Ma is pl.:

Jöttem volna haza a suliból egy olyan busszal, ami a házunk előtt 5 perccel áll meg és csak 5 percet kellett volna gyalogolnom. Erre felhív, hogy menjek egy későbbi busszal, mert menjek el a hugomért az ovodába. Azzal a busszal kellett mennem, mert megfenyegetett, hogy elveszi a telefonomat és hétvégén nem enged el apámhoz (elváltak). Így sétálnom kellett 40 percet, mert azzal a busszal mentem.


Múltkor is alig értem haza, már egyből elzavart a boltba.


Állandóan engem csicskáztat és ha nem csinálom amit mond, fenyeget. A fenyegetéseit betartja.


Mit csináljak? Már nagyon unom.


2020. febr. 27. 16:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%

“Ha háztartásbeli, akkor szerintem bőven ráérne ő is megcsinálni ezeket.”


Elvileg igen. De ha pl. neki orvoshoz kell mennie, vagy a szerelőt várja, mert elromlott a mosógép, vagy akármi, akkor nem fog tudni elmenni a tesóért az oviba. Vagy ha mondjuk a tesót kell orvoshoz vinni, vagy nekiállt főzni, de kiderült h mittomén, nem elég az olaj stb, akkor ki menjen a boltba?


A leírásból így tűnik, hogy ezek nem rendszeres dolgok, tehát nem az ő feladata a tesót elhozni az oviból, vagy általában bevásárolni, csak néha megkéri a gyereket, aki húzza a száját, erre anya befenyít.

2020. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem írtam, hogy 40 percet sétáltam a tesómmal.


25 perc alatt értem a buszmegállóból az ovodához, és kb. 15 perc alatt értünk haza az ovodától.

2020. febr. 28. 15:47
 23/27 anonim ***** válasza:
52%
Na és hogy vagy, tudsz még mozogni vagy belehaltál hogy segíteni kellett?
2020. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
41%
Konkrétan előtte szólt pár perccel, hogy tegye ezt/ezeket meg, és utána még fenyegetőzik az anya. Ha a lány visszaszólt elsőre és ezért reagált rá így az anyja, akkor "megértem", de egyből ezzel hívta fel, hogy már pedig bünti, ha nem csinálod meg, akkor a jó édes anyját. Igaz én a lakóhelyemre jártam suliba, de ha kellett anyám mindig reggel/előző este szólt, hogy jó lenne ha ezt azt megcsinálnám, sose volt belőle baj, megoldottuk.
2020. febr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

#24, ez jogos, amit írsz, de ha épp akkor jött közbe valami? Ahogy írtam fent, pl. elromlik a mosógép, várja a szerelőt.


A fenyegetőzés meg valóban nem szép, főleg, hogy nem engedi az apjához, ezt vsz nem is tehetné meg. De azért nézzük már meg a kérdező stílusát. Az anyja “helyett” kell megcsinálnia dolgokat? Nem a gyerek dönti el, hogy mi a szülei dolga. (Jó nyilván, legyen étel, tiszta ruha stb, de az nem gyermekbántalmazás, hogy részt kell venni a családi háztartás munkáiban, és az sem bántalmazás, ha elveszik a telefonját).


Szóval nyilván ha a gyerek így áll hozzá, akkor ezt kapja. És még ha lusta is az anya, maradjunk annyiban, hogy nem esett messze az alma a fájától :) mert miért nyafog a kérdező? Mert sétálni kellett 40, azaz negyven percet! Még ha azt mondaná, hogy “másnap matek témazáró volt, és tanulnom kellett volna”, de ilyen itt fel sem merül.

2020. febr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Írtam is, ha a kérdező visszaszólt az anyjának, akkor megértem az anya reakcióját, de mégse beszélek úgy vele, mint egy kutyával. Valóban közbe jöhet bármi, de egy szerelő nem egyik pillanatról a másikra jön, azt előre tudják mikorra kell várni. Előző este mondhatta volna az anya "Figyelj Marcsi. Béla bá holnap 3-ra jön bojlert szerelni. Nem tudok elmenni a tesódért, kérlek menj te."
2020. febr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez pont olyan, hogyha elromlik a bojler, akkor azonnal hívom a szerelőt és ha mázlim van, aznap kijön. Nyilván ez is olyan, hogy azt fogja mondani, hogy 2 és 4 között, de lehet, hogy csak 5-kor jön. De pl. lehet olyan orvosi dolog is, ami sürgős stb.


Persze az igaz, hogy a szülőnek is normálisan kell beszélni a gyerekkel, de azért ha ilyen a gyerek hozzáállása, akkor lehet könnyen elszakad a cérna.

2020. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!