Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadnátok, ha a...

Hogyan fogadnátok, ha a fiatok aszexuális lenne?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok.

Már jó néhány éve gondolkodom, hogy mi "nem stimmel" velem, sokszor és sokáig hittem azt, hogy talán meleg vagyok, illetve az aszexualitás is már korábban rengetegszer megfordult a fejemben, de talán mostanában érek el oda, hogy ténylegesen sikerüljön elfogadnom és kimondanom, hogy igen, valószínűleg aszexuális és aromantikus vagyok.

Nemes egyszerűséggel ez annyit jelent, hogy nem vágyom (sőt, legtöbbször undorodom, vagy nagyon kellemetlenül érzem magam tőle) sem szexre, sem klasszikus értelemben vett párkapcsolatra. Lényegében nem is egészen értem ezeket a dolgokat, tehát nem tudom megérteni, hogy másokat mi motivál arra, hogy randizgassanak, vagy hasonló, értelemszerűen azért, mert belőlem hiányzik ez a motiváció.

Persze, könnyen lehet, hogy ez csak egy fázis, és akár az is lehet, hogy "még nem találtam meg az igazit" és azért érzem ezt, de szerintem ennél mindenképpen többről van szó.

Eddig egyetlen barátnőm volt (vele kb 3-4 hétig jártunk (plusz rajta kívül még voltam összesen egyetlen egy randin még kilencedikes koromban egy másik lánnyal)), de lényegében minden, ami "párkapcsolatos" volt, azt utáltam. Jól esett, hogy van velem valaki, jól esett a társaság és külsőleg is tetszett a lány, de nem voltam szerelmes, és a szemmel történő csodálásán, illetve ölelgetésen kívül nem nagyon akartam mást csinálni vele, már ami a testét illeti.


Általában csak lányokkal barátkozom, jelenleg is van egy lánybarátom, akivel elég közel vagyunk egymáshoz. Beszélgetünk, együtt lógunk, ölelkezünk, filmezünk, de igazából nem tudnék és nem is akarnék ennél többet elképzelni sem vele, sem mással.


Anyukám már évek óta türelmetlenül várja, hogy vigyek haza egy lányt, állandóan kérdezgeti, hogy az éppen aktuális lánybarátaimmal még mindig csak "barátkozunk"-e, illetve már abban a korban van, hogy az unokákra készül (nővéreim 24-25 évesek), és előbb-utóbb kénytelen leszek neki elmondani, hogy valószínűleg én sem feleséget, sem gyereket nem fogok hazavinni, maximum barátokat.


Ti hogyan reagálnátok erre? Érzésem szerint az ő és az itteni válaszolók nagy része is az "ez butaság, egyszerűen csak még nem találtad meg a neked való lányt" szöveget fogja mantrázni, de azért kíváncsi vagyok.


2020. febr. 28. 11:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként az a legfontosabb, hogy a gyerekem boldog legyen. Ha egyedül, egyedül. Nem kényszeríteném bele egy párkapcsolatba, amitől csak boldogtalan lesz. Nem mindenki társas beállítottságú.
2020. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Newton, Einstein és a legtöbb korszakalkotó tudós is mind aszexuális és autista volt.
2020. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Én meg 26 éves nőként nem vágyom gyerekre, a házasság sem izgat, illetve párkapcsolattal is úgy vagyok, ha lesz, lesz, ha nem, akkor nem.

Te meg ilyen vagy. Ez nem bűn, és rengeteg csalódástól megmenekülsz.

2020. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

# 2


Einsteinnek volt gyereke, csak mivel nem volt házas így "törvénytelen"-nek számított.

Hans Albert Einstein a fia volt, és volt még egy fogadott lánya is.

A gyerekeit, leszármazottait kisemmizték a kormányok.

2020. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
5%
2020. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Ne mondd el neki hogy aszex vagy, hiszen te is említetted hogy ez akár változhat is, ha majd megismered a megfelelő partnert.


Én 25 vagyok, szintén aszex. Sajnos elmondtam egy éve anyámnak (mert mindig felhozta a témát), hogy nincs szükségem nőre, nem akarok párkapcsolatot, jól vagyok egyedül is.

Eléggé megbántam, csak elpoénkodják az egészet, megjegyzéseket tesznek rám.


Sosem voltam nővel, sosem volt még barátnőm, őszintén szólva ennyi idősen már nem hinném hogy meg tudnék változni.

(félreértések elkerülése végett: meleg sem vagyok!)

2020. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%
Az aszexualitás egyre növekvő jelenség világszerte - talán reakció a féktelen nemiség elburjánzására, de csak talán. Anyukáddal lehetne erről beszélni, hogy te inkább egyedül érzed jól magad, és ha mondják, hogy változhat, a válasz: Lehet. És le is lehet zárni a témát.
2020. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

"talán reakció a féktelen nemiség elburjánzására, de csak talán"


Szerintem a népességnövekedésre válasz.

2020. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 20 éves a fiam.

Nem volt még barátnője, nem jár szórakozni sem. Ha felhozom a témát, bemegy a szobájába, és picit lelkileg is bezárkózik.

Így inkább nem beszélgetek vele erről. Ha 1x ő kezdeményez ezzel kapcsolatban beszélgetést, szívesen és bármire nyitottan meghallgatom majd. Egyébként minden más témáról jól el lehet vele beszélgetni, segítőkész, tisztelettudó személyiség, csak a lányokról nem hajlandó beszélni.

Bevallom, az még nem merült fel bennem, hogy aszex.lenne...de ha így van, akkor is a fiam ész szeretem, nem változik meg bennem semmi az irányában. Max.egyedül fog élni, de ha ő így boldog, én elfogadom.

Hogy a te anyukád el tudná-e ezt fogadni, neked kell tudnod, te ismered őt.

Személy szerint én úgy gondolom, egy anyának az a legfontosabb a gyerekével kapcsolatban, hogy boldog legyen. És ez független attól, hogy párkapcsolatban vagy egyedül érzi magát boldognak.

2020. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
8 hm. Talán. De a vágyakat befolyásolja, hogy az egész világon mérhetetlen túlnépesedés van? Mert az inkább olyan jellegű reakciót vált ki, hogy utálja/ kerüli az ember a tömeget, nyüzsgést. ÉS talán az, hogy a vágyak inkább szellemi megismerés jellegűek, nem fizikai testi indíttatásúak?
2020. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!