Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 12 eves lanyom nem akar...

A 12 eves lanyom nem akar tanulni, ha parancsolok neki, ha szepen kerem, semmi de semmi nem hatasos. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Kotelezo szakkorre o ugy gondolja, hogy nem akar menni, akkor o nem is megy!Hiaba parancsolom, szepen kerem, letojja.Ugyanez a tanulas!Ha igy folytatja megbukik!Neki most szerelmi banata van, holott 1x ha beszelgetett azzal a kisfiuval, es bekavartak neki, azota megjobban behulyult, mint elotte!Semmivel se tudok ra hatni.Mikor szepen elbeszelgettem vele, 2 napos csoda volt, nem flegmazott, persze tanulni tovabbra se.Ma angolozni akartam vele, hozzam vagta a fuzetet, es mondta "na haladjunk"!

Sajnos vagy nem sajnos, ahhoz nincs szivem, hogy lekeverjek neki egy oriasi taslit, de sztem. nem ernek el vele semmit..Segitseg



2020. febr. 29. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%

Mutass neki képeket hajléktalanokrol, kozmunkasokrol, minimálbérrol és az alberlet/lakás árakról.


Es ha nem tesz most! valamit a jövőjért, akkor ő is rajta lesz a képeken. Tini szerelem jön-megy, de a tudás megmarad.

2020. febr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Gyermekpszichológushoz vidd el. Nem tudom miképpen vezesd fel a témát, de gondolom el tudod vinni. Ne erőszakosan és ne indulatosan vesd fel a témát és ne úgy hogy "ez kötelező" esetleg iskolapszichológus is el tud beszéélgetni vele.
2020. febr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Aztaqrva, ha az én gyerekem hozzám vágná a füzetet, flegmázna, visszapofázna akkorát kapna hogy tanulni fog mint a szél...
2020. febr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A pszichologust emlitettem neki, a reakcioja az volt, mint minden masra..Vall rangatas 😒

En felnott fejjel mutattam neki peldat, hogy leerettsegiztem, mivel szakma utan mentem szulni.Aztan erettsegi utan tettem le meg egy szakmat, azt remeltem jo pelda lesz ez neki 😞 amugy en is kozmunkas vagyok, takaritok, es epp ezt magyarazom neki, hogy tanuljon amig gyerek, mert en hiaba tettem felnottkent, ezert jutottam ilyen sorsra.Jobb eletet akarok neki.Apuka sajnos letojja, a nagyszulokkel elunk egyutt, akik mindenben segitenek neki is

2020. febr. 29. 12:29
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Hiába volt ugyanaz a reakciója a pszichológus említése kapcsán, el kellene vinni. Keress neten olyat akit sokan ajánlanak.
2020. febr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Legyel gonosz es vedd el a mobiljat. Egybol megszelidul.
2020. febr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyen "együtt tanuljunk" mint szombati ötleteit én is gyorsan megtorpedóztam az apámnak:D (Mondjuk én mindenből 4-5 voltam akkor is, ha otthon azt sem tudták, mi a tananyag.)


Én elbeszélgetnék vele arról, hogy

- vagy hozza a 4-5 jegyeket magától, és akkor békén hagyom

- vagy ha úgy érzi, nem megy, akkor szóljon, és majd segítek

Ha viszont nincs "eredmény", akkor bizony büntetés van. (Nem azért, engem sem büntettek 1-1 rosszabb jegyért, de én tanultam. Ha ő azért hozza a rossz jegyeket, mert tesz az egészre, akkor sz*vasd csak meg nyugodtan!)

Mondd meg neki, hogy sz*r középiskolába kerül, és nem fog tudni kitörni onnan.

2020. febr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Kezd úgy hogy nem kéred az engedélyét.... Azért mert a tizenkét éves kis hülye játssza az eszét, még nem ő parancsol. Nem tanul? Büntetni kell érte. Nincs net, tévé telefon. Elvenni az előjogokat ha nem érdemli ki őket. És nem engedni a hisztinek, úgyse bírja sokáig kütyü nélkül. Be kell korlátozni a szabadidejét, nem kell elengedni sehová. Ha tanul, elvégzi a dolgát, akkor visszaadni neki a kedvezményeket. Ideje vele felfogatni hogy nem ő a világ közepe. És nem, nem kell verni. A verés egyetlen dologra lehet válasz: ha kezet emel rád. Mondjuk az hogy hozzád vágta a füzetet, ennek a megfelelője, baromi gyorsan visszakapta volna nálam a füzetet a képébe, csak hogy felfogja mit tett. És ne legyél már olyan nyápic hogy engedj a gyerek kis dominanciaharcának. Ugyanis az egész arról szól, hogy uralkodni akar rajtad.
2020. febr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Nem nagyon akartam írni mert annyira közhelyes kérdés, de mikor ilyen hülyeségeket olvasok mint amiket a #7-es ír, na inkább válaszolok én is.


Nincs két egyforma gyerek, így nincs olyan megoldás sem ami mindenkinél működik ezt mindenképp fontos hangsúlyozni.


Fölösleges érvekkel dobálózni, mert a gyerek a pillanatnak él, és totál nem érdekli mi lesz egy hét múlva stb...

Persze azt lehet kommunikálni vele, mit miért teszel, vagy gondolsz a helyzetről.


Szerintem két pont van nagyon, ahol ezt a helyzetet megfoghatod.

1.-Következetes nevelés, nem túlbonyolítani, de lefektetni pár szabályt és azt betartani és betartatni. Amilyen egyszerűen hangzik, olyan nehéz, de bizony ez a nyitja.

2.-Ez egy bővebb téma, saját példámból tudom, engem akkor nem érdekelt a tanulás semennyire ilyen minden mindegy alapon, mikor elromlottak fokozatosan a dolgok az életemben. Lehet hogy az iskolai közeg, lehet, hogy a nevelés, vagy valami oknál fogva nem érzi jól magát a bőrében, de mindenképp arra szavazok hogy valami lelki szinten nem stimmel.

Az persze természetes, hogy nem szereti a sulit, de oka van ennek a szélsőségesebb viselkedésnek, kérdés az, hogy ezt észre tudod-e venni és túl tudsz e látni ezen a "nem szeretem" hozzáálláson.

A fiú iránti túlzott ragaszkodása is arra emlékeztet, hogy valami lelki síkon billeg, akár alacsony önértkelés, akár más.

Mindenképp jó lenne egy pszichológus, nem azért mert olyan bonyolult a téma, hanem mert mégis csak egy külső szemlélő aki ráadásul jobban érti ezeket a lelki folyamatokat amik a gyerekben lejátszódhatnak és tudna is segíteni visszaterelni.

2020. febr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
Túlzott ragaszkodás? Már bocsánat a nyers megfogalmazásért, de csak annyi történt hogy fa.szt fogott, és most az a téveszméje hogy felnőtt, és azt tesz amit akar. Hát téved, helyre kell tenni a gyereket.
2020. febr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!