Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom fia nem akar dolgozni....

Párom fia nem akar dolgozni. Ha munkára akarjuk kényszeríteni öngyilkossággal zsarol Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Párom egyedül nevelte fel a gyerekeit.

Lány 22 éves,fia 19.

A gyerek 15 évesen otthagyta az apját és a nagymamához költözött.16 évesen a párom tudta nélkül az iskolát is otthagyta. Azóta lézeng. Később miután a párom vállalkozó lett az én közreműködésemnek köszönhetően, a gyerek visszaköltözött hozzá.

De dolgozni nem akar.

A párom fizette az albérletet és tartotta el a léhűtő gyerekeit.

Aztán megunta. Visszaadta az albit,kivágta a gyerekeket és hozzámköltözött.

A fia azóta se dolgozik.

Egy-egy hétre megy el. Ha a munkahelyen ráparancsolnak, vagy otthon,hogy nem tartja el senki,akkor öngyilkossagot kovet el.

Mar totál ki vagyunk keszulve miatta.

Mert a kapcsolatunk is tönkremegy.

Nekem van egy egyetemista lanyom,aki dolgozik iskola mellett és egy sérült kisfiam,akivel ápolásin vagyok otthon.

De az ő gyerekei egeszsegesek,megsem dolgoznak,csak koveteloznek es zsarolnak.

És az a baj,hogy amíg mindenki tolerálja ezt,addig semmi nem fog változni.

Nalunk nem divat,hogy vki nem dolgozik.

45 éves vagyok.14 éves koromban is dolgoztam nyári munkán,hogy zsebpénzem legyen.

Próbálta a párom belevenni a gyereket a vállalkozásba,de azt mondta ő nem kapar falat,műszakozni se akar,semmit.

Délig döglik..csavarog,bulizik,drogozik.

A nagymama,meg az anyja támogatja..minthogy elzavarnák dolgozni.

Közben minket is csesztetnek,hogy támogassuk a gyereket.

És a parommal nagyon inog a kapcsolatunk

Minek tartsak el egy felnőtt embert?

Beszeltunk pszichiaterrel,azt mondta semmi baja a gyereknek..az öngyilkossági kísérlet csak figyelemfelkeltő lázadás,igenis munkára kell bírni..nem szabadna engedni neki.


2020. febr. 27. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
94%
Hallgassatok a pszichiáterre. Szálljatok ki a gyerek életéből, ne segítsetek neki tobbet. Majd megoldja.
2020. febr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:

Én kiszállnék,de a többiek nem.

Volt egy próbálkozása..kiment németekhez egy haverjahoz dolgozni.de ott is úgy állt a munkához,hogy a haverja megelégelte.

Aztan nikotint ivott,mert hogy képzelik,hogy rászólnak melóba címmel,és akkor feltette a buszra a haverja és hazaküldte..azóta megint itt élősködik mindenkin..persze a nagymama meg sajnálja és mindenkit mozgósít,hogy a gyereket el kell tartani

2020. febr. 27. 07:07
 3/74 anonim ***** válasza:
87%
Leülsz a pároddal és megbeszéled vele, hogy nem támogatjátok a srácot. Mert nem kell, nem érdemli meg, soha nem fog felnőni, hogyha valaki mindig segít neki. Ha így folytatja ez a gyerek, akkor negyven évesen is bulizni és drogozni fog. Ideje, hogy szakmát tanuljon, leérettségizzen (ahogy értelmeztem ez sincs neki), és elkezdjen felnőtt életet élni. Hosszútávon az a hasznos neki, hogyha megtanul a felnőttek között a munkavilágában létezni. Ez egy nagyon nehéz folyamat, mert már bocsánat, de ez a gyerek kib...szottul ellett b....szva. De mond meg a párodnak, hogy ti egyszer majd nem lesztek. Meg a nagymama se lesz. Akkor ki fog rajta segíteni? Ezen érdemes neki elgondolkoznia. Ha majd rá lesz kényszerülve, hogy dolgozzon, mert senki nem ad neki egy forintot se, akkor majd nem fog ilyen hattyúk halála előadásokat tartani senkinek, hanem befogja a száját és melózni fog. De amíg a nagymama/akárki tömi pénzzel meg elé rakja a kaját és beveti neki az ágyat addig nem fog semmi változni.
2020. febr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
82%
Elkell tartani, hogyne! Kihajtani, mint macskát sz..ni! Bulizni van energia, akkor van dolgozni is. Sokan gyomorideggel mennek dolgozni, mert vagy a munka olyan, vagy a kollégák, vezetőség, még is mennek, mert van kötelesség tudatuk és büszkeségük, hogy inkább szívnak 8-12 órát, de nem lesznek egy ingyen élő senkik.
2020. febr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
90%
Nehogy rámenjen a párkapcsolatotok: 1-2 alkalmas párterápián át lehetne beszélni ezt alaposan.
2020. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már majdnem ráment.

Sajnos a család szerint nincs beleszólásom.

Hiába mondtam a páromnak,hogy ezzel csak rosszat tesznek, ha tutujgatják.

Mindig csak veszekedés van.

Csak azt nem veszi senki fugyelembe,hogy nekem ott a 11 éves sérült kisfiam és kezelései nem két fillérbe kerülnek.

Az ápolásiból és gyerektartásból nem tudok eltartani mégegy léhűtőt is.

És a lányomat is figyelembe kell vennem..mert ő még tanul,és a tandíja se kétfillér..hiába vett fel diákhitelt

2020. febr. 27. 08:37
 7/74 anonim ***** válasza:
94%
Szükséged van a beteg gyereked mellett a párod pénzére? Mert ha nincs, akkor hagyd el, ezt az idegbeteg fiút sohasem tudjátok levakarni, a te gyerekeiden is élősködni fog, amikor már ők lesznek felnőttek. Mikor már a lányod dolgozni fog, még be is fog törni hozzá pénzért, ha ilyen gátlástalan. Arról nem beszélve, hogy ha a párod mellett lett ilyen, ha ő nevelte, akkor jobb, ha a te gyerekeid nevelésébe nem szól bele, mert csak őket is elrontja. A drogos gyerek nem véletlenül lett az apja mellett olyan, amilyen.
2020. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
88%

Én minden zokszó nélkül kitenném.

Hiába fenyegetőzik. Elmondanám neki, ha öngyilkos akar lenni az az egyéni saját döntése nem az én saram. Ha a nagymama tutujgatni akarja, eltartani tegye. 19 éves felnőtt ember akinek valami nagyon félre csúszott a nevelésében. Egyáltalán miért költözött anno a nagymamához?

Kedves nagymamának anyukának is elmondanám, hogy nem tesznek jót azzal ha mindig kiállnak mellette, eltartják. De ha nekik ez a szivűk vágya tegyék de ti befejeztétek.

2020. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
65%

1. Bocs, de ezt erősen kétlem, hogy egy pszichiáter azt mondaná, hogy az öngyilkossági szándékot (tökmindegy, mi az oka) nem kell komolyam venni. Ezért konkrétan fel is függeszthetnék. Szóval ha igaz, sürgősen keressetek másik szakembert. Minden öngyilkossági kísérlet figyelemfelkeltés, mégis 1/3-uknak sikeres öngyilkosság lesz a vége előbb-utóbb.


2. A saját, gondolom fizikailag sérült fiad minden fölé helyezed, de a férjed lelkileg sérült fiad baját elbagatellizálod, nem veszed komolyan. Pedig ugyanúgy sérült a gyerek, ezt meg kell értened. Fordított esetben neked se esne jól.


Szakember segítsége kell nektek. Neked, a férjednek, és a fiának is. És olyan szakember, aki segíteni akar, nem lerázni magáról.

2020. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
98%
Költözzön ahhoz a rokonhoz aki eltartja - és akkor ő tartsa is el (ha nem hajlandóak segítséget kérni vagy megoldást keresni), máshoz ne forduljon pénzért.
2020. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!