Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nagyon nehéz esett?

Anyukám nagyon nehéz esett?

Figyelt kérdés

Üdv.

25éves vagyok, 3éve nyugat europában élek, anya ezt nehezen viseli hisz én "elhagytam őt" csúnya dolog volt stb..

Lelki terror, de teljesen tehetetlen.. 51évesen én csinálok neki 800km távolságból BANKSZÁMLÁT, tanult nő(tanár de később ápolónő lett) 1éve kerestem neki munkát is, ápolónő 2hónap melo kint 1hónap pihi otthon, havi 1800euro kb és jól él, de minen kis dologgal felhív.. Ha nem veszem fel akkor erőszakosan többször, és nem értem ezt, mert olykor olyan érett és segítőkész máskor meg mint egy 15éves szellemi beteg..Mit tegyek? Ő az anyám, muszáj segítenem neki, de én utalgatok mert ő nem ért hozzá, pdf ha kell neki én csinálom, és nem hajlandó megtanulni ezeket..

Lassan ugyérzem,hogy nagyon nagy teher ő.

Nehéz ezt írni de ugy érzem nem teljesen normális.

Gondolkodása zavaros és őn sajnáltató, ha valami nem stimmel az életben akkor ő az akit sajnálni kell, öngyilkos hajlam néha érezhető.(félek baj lesz)

Természetesen orvos kizáva, hallani sem akar róla.

Csak mi lesz vele pl 70évesen, egyedül lesz és vagy nem szólok hozzá és megörül vagy zaklatni fog..

Hobbyja nincs, sétál, néha meg shoppingol, vagy fodrászhoz jár, vagy körmöshoz, követi a divatott vannak barátnői is. De heti 4x agyilag beteg ekkor zaklat engem, 3x normális, akkor más dolga van.

Mikor dolgozik akkor mem hívogat csak ír, hogy "már nem szeretsz mi?".

Erre mit kéne írni egy normális embernek?


Köszönöm...



2020. febr. 29. 13:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem leszek ezzel népszerű itt, de nem érdekel.

Ha szereted és aggódsz érte, akkor ki kellene vinned a közeledbe. Megszűnne minden problémája, téged nem kergetne az őrületbe és szemmel tarthatnád az állapotát.

Ha ott is ezek előfordulnak, akkor hazahozod, elindítod a gyámság alá helyezését és beteszed egy megfelelő bentlakásos intézménybe! Lehet, hogy a klimaxtól csavarodott be, az én anyámon mániás depresszió tört ki a klimax alatt, amit felturbózott még azzal is, hogy 50 évesen elkezdett inni. Na, az volt aztán a földi pokol!

Én, ha egyedül lettem volna vele, biztos, hogy lezongoráztam volna amit neked tanácsoltam, de apám nem engedte. 18 évem ment rá, mire meghalt rákban.

Ja és a lényeg, én is szerettem az anyámat, de munkám, családom, gyerekem is volt, ők is szívtak rendesen.

2020. febr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

Anyukád nem nehéz eset, csak szimplán (és iszonyatosan) önző. Azért adja szegény tehetetlen kislányt, mert ezzel tart fogva téged. Érzelmi zsarolás. A vége az lesz, hogy hazarángat.


Mit tegyél? Hagyd szépen magára, ha nem hajlandó orvoshoz menni. 51 évesen még nem elveszett ember. Keress egy pasit, barátokat, érzed jól magad a bőrödben. Ne engedd, hogy széttapossa az életedet!


A zaklatás ellen a totális ignorálás a legjobb megoldás, és én úgy látom, hogy neked kéne egy jó szaki, nem neki. Rajta már nem lehet segíteni (nem is akarja), rajtad talán még igen.


Ps: keress rá a neten az érzelmi zsarolás címszóra és olvasd el figyelmesen. Anyád érzelmi zsaroló, nem is kispályás!

2020. febr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, vajon mit nyert.
2020. febr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem az egyszer fent, egyszer lent hangulatingadozásairól sajnos a mániás depresszió kórképe jutott eszembe :/


Azt sajnos nem tudom, mit kellene neked tenned, de annyit elárulhatok, hogy anyósomat pontosan így tette tönkre a saját anyja :( A tönkretevés alatt pedig förtelmes önértékelést, irreális anya-gyerek viszonyt, túlmisztifikált gondoskodást kell érteni. Ő is mindig azt mondja, hogy "de mégis mit csináljak, ő az anyám", mire a a valóban támogató családja évtizedek óta azt válaszolja neki, hogy épp ez a lényeg: szuper, ha az ember tud segíteni öregedő szüleinek, de nem kötelessége! Főleg nem akkor, ha kedves szó helyett zsarolást, kegyetlenkedést kap.


Nem tudom, hogy van-e már saját családod, de ha lesz, akkor ezt a viszonyt mindenképp tompítanod kell, nehogy a gyerekeidet kínozd meg ezzel a számodra is nehezen feldolgozható helyzettel.

2020. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Én letiltom mindenhol par hetre, nem veszem fel a telefont es semmire nem irok vissza. 3 het utan normalis 2 hetig, mikor latom,hogy megint hulye, megint eltunok. Avval lehet ezt megcsinalni, aki hagyja. Ne hagyd. Es ha az anyad, akkor mi van?
2020. márc. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!