Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok, mit szólnátok, ha a...

Szulok, mit szólnátok, ha a 16 éves lányotok egy 20 éves fiúval jönne össze?

Figyelt kérdés
Egy normális srácról van szó.
2020. márc. 3. 18:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen, de a szexet illetően sem számít kiskorúnak, ha annak számítana, akkor kiskorú megrontását követné el, az aki szexel vele...

Polgári jogban valóban 18. alatt kiskorú, vagy ha házasságot kötött korábban, akkor 16-ig.

De 14 év felett "Korlátozottan cselekvőképes az a kiskorú, aki elmúlt 14 éves, és nem cselekvőképtelen", (azaz nem cselekvőképtelen, mint egy 14 alatti) illetve mint írtam, a beleegyezési korhatár is 14 év.

Vagyis a szülőnek jogilag semmi köze ahhoz, hogy kivel szexel...


Nem vagyok jogász, a lényeg azomban elsőre is érthető volt, felesleges kötekedni.

2020. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%
Barátnőm 17 éves volt, én pedig 23, amikor összejöttünk. Édesanyjával egy helyen dolgozunk, nagyjából már ismert engem. Tudtommal nem volt semmi kifogása a kapcsolatunk ellen, neki a lánya boldogsága volt a legfontosabb. Már másfél éve együtt vagyunk, és azóta sincs semmi gondja velem.
2020. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
5%
Azért írtam, hogy kiskorú, mert én felelnék érte, 18 év alatt van. A kiskorúságot a tanulásra, a jövőjére értettem. Ha eddig nem sikerült a fejébe vernem, hogy ne szexeljen ilyen fiatalon, az az én hibám.
2020. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%
Az első komoly párkapcsolatom (2év) 21 éves sráccal volt, 15 voltam.
2020. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%
Muszáj lennék baromi elfogadó lenni, mert 16 évesen 21 éves barátom volt, aki azóta a férjem :D
2020. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
18 éves lány vagyok, a párom 27. 3 éve vagyunk együtt, és abszolút nem a szexről szól a kapcsolatunk. Lehet, hogy az én lelkem túl öreg, de nem tudnék komolyan tervezni egy korombelivel, mert egyszerűen túl éretlenek, gyerekesek hozzám.
2020. márc. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!