Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha látni sem akarom...

Normális ha látni sem akarom a szüleimet?

Figyelt kérdés
És beszélni sem velük. Sosem ütöttek, vertek, de soha nem feleltem meg nekik. Mindig mondták, hogy egy dolgot ne úgy csináljak ahogy csinálom, ne ezt vagy azt tegyem, stb. Egész gyerek és fiatal koromból arra emlékszem, hogy bármit is tettem sosem volt jó. A legapróbb dologtól a legnagyobbig. Persze a nagyobb család és az idegenek előtt dicsértek, büszkélkedtek velem, hogy milyen okos, ügyes stb voltam. Viszont amióta az eszemet tudom, önbizalom hiányom van és úgy érzem, hogy emiatt. Bármikor is jeleztem, hogy önálló ember vagyok, saját akarattal, sose kaptam megértést. Most 2 éve külön élek, sokkal jobb így, kevesebbet látom őket, nem beszélek sokat velük. De megis a szüleim. Viszont szívem szerint szinte sose látnám őket és sose beszélnék velük. Normális ez? 26/f

2020. márc. 5. 14:12
 1/5 anonim válasza:
78%
Azt nem tudom mennyire normális, de teljes mértékben megértem.
2020. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Hiába laksz külön, még mindig velük foglalkozol egyfolytában. Kérd szakember segítségét, hogy kiszabadulj az érzelmi függésből.
2020. márc. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem csak hisztizel. Mást vernek, bezárnak, éheztetnek, mostohaapuci befekszik mellé az ágyba....Na nekik van joguk sose beszélni a szüleikkel. Téged tanácsokkal láttak el, hogy mit hogyan csinálj, esetleg szóltak ha valamit nem jól csináltál, és ettől így behisztiztél? Jobb is ha nem mész hozzájuk, kíméld meg őket egy ilyen hálátlan embertől.
2020. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Megértelek, és amit érzel, az normális.

Én is így voltam, ugyanezt leírhattam volna én is, egy az egyben (csak én nő vagyok, és 10 évvel idősebb nálad).

Gyakran gondolok arra én is, hogy amikor eljöttem a szülői házból, akkor kellett volna a kapcsolatot megszakítani. (Mi még tetejébe jópofizva össze is járkáltunk, mert lett gyerekünk, és hát az unoka ugye...)

Nekem az is volt az otthon töltött időszak alatt, hogy segíteni nem segítettek (együtt gondolkozni, terelgetni, ilyenek). Viszont ha meghoztam egy döntést, akkor egyből kritizáltak. Belőlem is önbizalomhiányos felnőtt lett, rengeteget szívtam, és a mai napig azt mondom, hogy nem itt kellene tartani a képzettségemmel és a tudásommal. De "nagyot álmodni" sosem mertem, még reálisat sem, pont őmiattuk.

2020. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Demagóg gondolat, hogy dehátmégisőkaszüleid. Nem te kérted, nem te akartál megszületni. Semmivel nem tartozol nekik.
2021. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!