Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtagadhatom a láthatást?

Megtagadhatom a láthatást?

Figyelt kérdés
Volt párommal 1 éve vagyunk külön 4 éves a lányunk és van egy új csaja mar kb azóta együtt vannak mióta mi külön és nem szeretném oda adni a gyereket mert nem szeretném a nője közelébe engedni ezt meg tehetem?

#megtagadás #gyermek láthatás #talom az új csajt
2020. márc. 12. 21:59
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheted meg, de ha megteszed, akkor annak már súlyos következményei is lesznek.
2020. márc. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Én ugy tudtam ha valakinek kizárólagos felügyeleti joga van mármint nekem akkor megtehetem hogy akkor adom oda mikor én szeretném... Esetleg felügyelt láthatást kérhetek?
2020. márc. 13. 07:41
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kérhetsz felügyelet alatti látogatást, ha bizonyítani tudod, hogy nála a gyerek veszélyben van!. Ne akard elidegeníteni az apjától a gyereket. A tartásdíjat azért elfogadod?
2020. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudsz mindent fizetni anelkul a lofsz keves tartasdij nelkul is, akkor MENJ EL baromi messzeeee!!! Koltozzetek el. Es mondd a pasinak h oke mar 750 Km re lakunk de johetsz a kislanyert 2-3 hetente 1 napot nala lehet. Nagyon nem fog neki osszejonni. De te nem akadalyoztad. SENKI sem tilthatja hogy koltozz a gyerekkel ha tied a felugyeleti jog!! Tehat EN koltoznek !! Es ha akarja X hetente 1 vagy 2 napra viheti, de mivel a teljes ido utazassal telne..nem fog erte jonni. :))
2020. márc. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
0%
Igen sok no megcsinalta h elkoltozott. Igen van jogod mert tied a felugyeleti fog. A pasinak joga van tudni: hova vitted akkor is ha 750 vagy 7500 km.re vagytok. Aztan szepen elutazhat erte + haza de te nem vagy koteles szallasolni es nyilvan be sem engeded a hazba! 😂😂
2020. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
6%
*jog :DD
2020. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
96%

Persze, költözzön messzire, hogy a gyerek még véletlenül se találkozhasson az apjával, mert anyának nem tetszik, hogy van valakije!

Egyébként úgy tudom, ha elköltözöl, és emiatt az apának többet kell utaznia, neked be kell szállnod a költségeibe.


Mi a problémád a nővel, azon kívül, hogy létezik?

2020. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
87%

50%-os: azt remélem, tudod, hogy ha az anya költözik el a gyerekkel messzebbre az azt megelözö közös lakhelyröl, akkor a láthatással kapcsolatos plusz költségeket (utiköltség, szállás) neki kell fizetni, ha kéri a bíróságon.

Ugyanis azzal sem lehet akadályozni az apa-gyerek kapcsolattartást, láthatást, hogy ellehetetlenítik azt, illetve az apára nagyobb anyagi megterhelés jut emiatt.

Az utiköltség meg adott esetben úgy nézhet ki - ha az apa el akarja vinni magához a gyereket, hogy apa odamegy érte, apa+gyerek elutaznak, apa+gyere visszamennek, apa hazautazik - és ezt az anyának kell téríteni, illetve ha az apa az anya lakhelyén él a láthatási joggal, akkor az oda-vissza út mellett a szállást is fizetnie kell, természetesen nem luxus helyen, de nem várható el az sem, hogy egy lepusztult tömegsszállón legyen ez idö alatt.


Szóval erösen meggondolandó egy ilyen lépés, mert igen sokba kerülhet!

2020. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
89%

"Én ugy tudtam ha valakinek kizárólagos felügyeleti joga van mármint nekem akkor megtehetem hogy akkor adom oda mikor én szeretném... Esetleg felügyelt láthatást kérhetek?"


Kérdés, hogy KIZÁRÒLAGOS felügyeleti jogod van-e? Mert az, hogy a gyerek nálad van elhelyezve, nem ezt jelenti. KIzárólagos felügyeletet akkor ízélnek meg, ha az apa veszélyes a gyerekre vagy alkalmatlan a felügyeletére, viszont ilyen esetben nem is szoktak láthatást megítélni.

Másrészt felügyelt láthatást is csak akkor kaphatsz, ha bizonyítani tudod, hogy az apa a láthatás alatt a gyerek testi vagy lelki egészségét, biztonságát veszélyezteti.


Ebben az esetben a gyereknek semmi baja sem lesz attól, ha az apa bartnöjével is találkozik, és hiába vagy féltékeny, ez nem ok a láthatási jog megszüntetésére.

Ha meg nem adod oda a gyereket, akkor az apa minden alkalommal bejelentheti a gyámhatóságon, aminek elsö fokozatban az a következménye, hogy minden egyes alkalommal büntetést kell fizetned, egyre emelkedö összegben, másrészt meg ha minden figyelmeztetés ellenére nem teszed lehetövé a kapcsolattartást, akár a gyerekelhelyezést is megváltoztathatják és az apánál helyezik el.

2020. márc. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Akkor tévedtem.. hát annyi van volt meggállapítva hogy a gyerek nálam van elhelyezve! akkor semmi jogom erre gondolom..?!
2020. márc. 13. 08:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!