Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El akarok menni itthonról....

El akarok menni itthonról. Tudnátok tippet adni?

Figyelt kérdés

Itthon már nem bírok lenni. Apám egy idegbeteg állat, aki kiabálással és pofonokkal old meg mindent. Anyám pedig rajtunk vezeti le a feszültséget.

Két testvérem van, egy nővérem és egy öcsém.

A nővérem egyetemre jár utolsó éves ezért is lakik velünk. Én végeztem a sulival (18 vagyok) és idén jelentkeztem egyetemre.

Viszont ma már elegünk lett a noveremmel.

Anyámék semmibe vettek minket, mindig azt kellett csinálni, amik nekik jó. Apám rokonai segget nyalni kellett, beoltozni, hogy még a bokánk se látszódjon ki. Barátokkal meg alig engedtek el. Sokszor már én magam nem mertem elkeredszkedni. Lekik terrorban élünk és én így 18 év után megelégelték, ahogyan a nővérem is.

3 hónappal ezelőtt megkértük őket, hogy had vegyünk egy kiskutyát. Minden álmunk az volt, hogy legyen egy. Nagy nehezen beleegyeztek azzal a feltétellel, hogy csak mi foglalkozunk vele.

A pénzt össze tettük, gyűjtöttünk rá a noveremmel. Majd megvettük. Minden holmiját, az iskolát, a kaját mi fizettük. Mi etettük, mi takarítottunk utána.

Viszont a szüleim mondhatni mérgezni kezdték a kutyát. Kávét adtak neki, édes kekszet, romlott szalámit.

Mikor ezt megtudtuk ( először a szalámiról tudtunk) megmondtuk nekik, hogy ne etessék a kutyát ilyenekkel. Elmondtuk mit nem szabad nekik, de szépen mondva be lettünk kussoltatva. Szinte mindennap ment a balhé, hogy ne adjanak ilyen mérgező dolgot a kutyánk! Ma viszont betelt a pohár és nem akartuk, hogy megöljék a kutyát, így a nővérem ma este elment a kutyával a barátnőjéhez és reggel vissza viszi a tenyésztőhőz.( ez a terv)

Viszont én már nem akarok ebben a házban élni. Ezzel a családdal. És ez a kutyás dolog volt az utolsó csepp.

Nincsenek barátaim, kiktől segítséget tudnék kérni. Nincs tapasztalatom munkában.( mert mikor dolgozni akartam menni nem engedtek el, mert szégyen nekik, hogy a lányuk dolgozik, így inkább az egyetemre készültem tovább)

Pénzt ezek után kapni se foguk tőlük és az össz-vissz pénzem 1500ft....

A korona vírus miatt pedig csak rosszabb a helyzet.. gondolom már nem annyira keresnek embereket munkába.


U.I: A rokonok, ismerősökre nem számíthatok. Nagyszüleim, apám részéről undoritoak. Anyám részéről pedig nagymamám van, aki velünk él mert beteg.



2020. márc. 13. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elköltözöl, csak munka mellett levelezőn vagy estin tanulhatsz tovább, a nővéred fizetésére is szükségetek lesz, tehát amíg nem végez, nem nagyon indulhattok el.
2020. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Az attól függ hol laksz. Ha tanyán akkor gyalog vagy bicikli. Kis városban vonat vagy busz. Budapesten fel sem tudom sorolni. Jegyet vegyél mert másképp visszaküldenek és apád felpofoz.
2020. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Tipikus retard, proli szülõk. Mintha csak a saját szüleimrõl olvastam volna. Várd meg a koronavírus végét és menj külföldre kosztkvártélyos helyre melózni. Nekem ez vált be. 2 évente egyszer haza szoktam menni 2 napra és élvezem mikor könyörögnek, hogy maradjak.
2020. márc. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!