Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akit egyszer...

Van itt olyan akit egyszer vagy többször megvertek a szülei és ennek ellenére jó kapcsolata van velük?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek ez miatt romlott meg a kapcsolata az apjával. És érdekelne van e olyan akinek ennek ellenére jó a kapcsolata velük.

2020. márc. 14. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
van
2020. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Függ a verés minőségétől. Egy seggre pacsi, vagy durr bele... Nem mindegy
2020. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve mennyire volt jogos?
2020. márc. 14. 20:29
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 a seggre pacsit nem nevezném verésnek
2020. márc. 14. 20:29
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Bizonyára. Őket nevezik a szüleik áldozatainak.
2020. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Mi számít verésnek, és mi számít jó kapcsolatnak?

Pofont, nyaklevest, seggreverést, hajrángatást szerintem elég sokan kaptak gyerekként néha-néha, de ez szerintem nem vonja maga után azt, hogy egész életükben rossz legyen a kapcsolatuk.

Viszont akit egész életében tutujgatnak, annak sem lesz törvényszerűen jó a kapcsolata a szüleivel.

De azért, akit tényleg rendszeresen és tényleg komolyan bántalmaztak, tehát nyomot hagyóan ütötték-verték-megalázták, fizikailag és szóban is, arról nem tudom elképzelni, hogy valaha is őszintén és tényleg jó kapcsolatban legyen azzal, aki annak idején ezt tette vele.

Szerintem ha egy szülő ilyen szinten bántalmazza a gyerekét, akkor egyértelmű, hogy nem szereti. Ahol pedig nincs szeretet, ott jó kapcsolat sem lehet, maximum semleges.

2020. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez a megverés mértékétöl is függ. Ilyen seggreütés meg megrángatás után szerintem lehet jó kapcsolat, ezek felejthetö dolgok. Magam példájából kiindulva ha pl. minden nap az apa részegen agyonver, kék foltokkal jársz iskolába, beleveri a fejed az ételbe, letérdeltet es lehugyoz az udvaron, no azt nehezen bocsátod meg. 20 éve nem láttam a szüleimet, de remélem, hogy megdöglenek, méghozzá fájdalmas módon.
2020. márc. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van. Ők azok, akik szintén bántalmazzák a gyerekeiket, mert azt hiszik, ez a normális; vagy tudják, hogy nem ez a normális, de nem tudnak máshogy viselkedni, gyengék ahhoz, hogy szembeszálljanak a sorsukkal. Ha még a szüleikkel is jóban vannak, azt nevezik Stockholm-szindrómának.
2020. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én. És nem gondolom magam Stockholm-szindrómásnak. Én nem úgy csinálnám, ahogy ők - de már ők sem úgy csinálták, ahogy a szüleik.

Ma már, azt hiszem, ők is másképp csinálnák. Akkoriban annyira természetes volt, amennyire ma az ellenkezőjét halljuk. Szerintem sem jó a verés, a felismerés jó és jogos, de nem lehet egy pillanat alatt változást várni.

Nálunk mondjuk nem az volt, hogy berugtak volna a szüleim és úgy agyabugyáltak volna el, de alkalomadtán előfordult fakanál is.

Idő volt bizonyos dolgokat feldolgozni, azt sem mondom, hogy rövid volt, de sikerült, azt hiszem. A saját gyerekem nevelése kapcsán sok mindenről beszélgetünk, és sokkal közelebb kerültünk egymáshoz. Tudtak és tudnak bocsánatot kérni is.

2020. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 1Léna ***** válasza:
0%

Én ma hálás vagyok azért, hogy apám veréssel győzött meg kamaszként arról, hogy előbb a feladatomat kell elvégeznem, és utána lehet játszani.

Igen akkor nagyon haragudtam érte, igazságtalannak éreztem kamaszként, de azt az esetet leszámítva mindig tudtam, hogy szeret, ahogyan én is Őt. Már látom, hogy a helyes irányba fordított vele. Kötelességtudó és felelős döntéseket tudtam hozni később.

2020. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!