Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez bunko volt,...

Szerintetek ez bunko volt, vagy en reagalom tul?

Figyelt kérdés
Anyam ma megjegyezte, hogy ''jo pattanasos az arcom, olyan mint valami himlo. eddig meg soha nem volt ennyi pattanas az arcomon.'' Amikor mondtam neki hogy ez bunko volt, szerinte ez teljesen normalis kijelentes volt. Ti mit gondoltok errol?
2020. márc. 16. 15:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom hány éves vagy. Ha kamasz, akkor lehetnek a patik hormonalapon is és majd elmúlik.

De valóban érdemes lenne egy jó bőrgyógyászt felkeresni! Csodát nem fog tudni tenni, de ad valamit, amitől szolidabbak lesznek és nem lesz feltűnő.

2020. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%

Hát ha egyszer tiszta pattanás az arca, -és ezt megjegyzi hangosan, egyrészt miért fáj neked, másrészt ha igaz, akkor igaz, nem bunkó.


Ha esetleg nem ismered az idézőjel használatát, egyrészt nézz utána, masreszt ha igaza van, akkor nem bunkó.


Ha kék szemed van, és anyukád azt mondja, "neked kék szemed van. Olyan, mint a tenger", gondolom fel sem merül ez a kérdés.

Mosd az arcod reggel, este szappanos vizzel.

2020. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%
Közeli bizalmas hozzatartozótól ez nem bunkó.
2020. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
28%

én átérzem a kérdező helyzetét. szerintem ti is voltatok tinik és titeket is borzalmasan zavart.

szerencsére nekem nem volt nagyon problémás a bőröm, de néha előjött 1-2 pattanás és állandóan hallgattam a megjegyzéseket apámtól, mintha nem tudtam volna hogy egy hatalmas pattanás van a fejem közepén. és neki is a stílussal volt a baj, hogy miért kellett egész délután b**szogatni pár pattanással??? mintha én tehetnék róla...

egyszer-kétszer durvult el jobban a helyzet persze mikor arckrémet kellett venni a patikában, ami elmulasztja a pattanás hegeit akkor meg húzta a száját

2020. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Azzal kezdenem, hogy 20-on feluli vagyok, nem kamasz, illetve nincsenek undoritoan nagy pattanasok az arcomon, amiket surgosen borgyogyaszati vizsgalatok ala kellene vetni. Az a problemam, hogy allergias vagyok bizonyos elelmiszerekre, igy nem tudok akarmit enni. Igy raszoktam egy bizonyos magbol keszulo tejre, es attol jott ki rajtam egy par piros pattanas, amire anyam azt hitte hogy kiuteses lettem az allergiatol. Felreertes tortent,, a kerdest vegyetek figyelmen kivul. Mar megbeszeltuk egymassal ezt, es elmagyarazta mire mondta. Egyszeruen csak felreertettuk egymast, hisz jo a kapcsolatunk.
2020. márc. 16. 19:34
 16/20 A kérdező kommentje:
Habar meg mindig rosszul erzem tole magam, meg ha felre is ertettuk egymast, de hiszek neki.
2020. márc. 16. 19:36
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Közeli hozzátartozótól nem bunkó? Ilyenkor értem meg, miért van ennyi paraszt a világon. Az igazság értelmetlen közlése pedig lehet bunkó dolog. Odamehetek egy özvegyhez, hogy "neked meghalt a férjed, ott van a föld alatt". Attól, mert látsz valamit, ami igaz, nem kell kimondani, mint egy fogyatékosnak.
2020. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem azért mondta ezt hogy csinálj velük valamit mert nem akarja hogy kinevessenek ez miatt.De ha ilyen cinikusan mondta vagy megalázóan az nekem is rosszul esne.Ha még egyszer ilyet mond neked akkor te mond neki ezeket a mondatokat(természetesen nem az összeset csak válassz ki egyett)

Tudom anya de nem tudok mit csinálni

Ha ennyire zavar téged akkor vegyél nekem valamit rá

Ne szekálj már ezzel

Te neked is volt ilyen a bőröd

Amúgy nem akarlak megbántani de tényleg csinálj velük valamit mert sok bántás fog miatta érni!

2020. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szokott ilyen megjegyzéseket tenni anyám, mindent kimond, ami épp eszébe jut. Nem veszi észre, de baromi idegesítő.



"Ha nem lehet a problémát 10 perc alatt megoldani, ne tett szóvá."

2020. márc. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát, akkor is függ, hogy milyen stílusban mondta,

Bár mondjuk nem feltétlenül örül az ember; ha megjegyzéseket tesznek neki valami olyan negatívumról, amit ő is pontosan tud; és zavarja is már eleve; és érzékelheti úgy, hogy még ráadásnak az orra alá is lett dörgölve.

De egyébként ez tényleg nem feltétlenül bunkóság;lehet , hogy csak bátor volt, és kifejezte a gondolatait; csak valami hasonlatot akart mondani.

Velem volt már hasonló egyébként. De mondjuk én akkor olyan 6 éves voltam nagyjából. Egyébként lehet, hogy valaki még felnőttként sem került ilyen szituációba, vagy nem is látott kívülről ilyet, és akkor ezt nem tudja, hogy ezt nem feltétlenül illendő; vagy lehet, hogy eleve nem is okos; vagy lehet, hogy tényleg abszolút nem volt benne semmi bántó (dolog,amit érezned kellett volna, tehát hogy semmi olyan, amiből azt kéne leszűrni, hogy ez most 'potenciálisan bántás/beszólás volt'. )( vagy bántó szándék), csak te vetted magadra.

De amgúy az tök jó, hogyha például anyukád csak meri nyíltan , őszintén kifejezni a gondolatait; csak akkor nem végülis, ha volt benne bántó szándék, mert ártatlanul is lehet, tudhat olyat megjegyezni, ami neked esetleg rosszul esik. Amúgy próbálhatnál esetlegesen valami arclemosó tonikot, én még nem használtam ilyet. De ha ennyire szembetűnő, hogy anyukád meg is jegyzi, akkor talán megpróbálhatnátok.

2020. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!