Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak mert 21 évesen munkanélkü...

Csak mert 21 évesen munkanélküli vagyok, miért viselkednek úgy a szüleim, nagyszüleim, rokonok mintha 40 éves, kiégett alkoholista, semmirekellő lúzer lennék aki sosem dolgozott?

Figyelt kérdés

A szüleim folyton ezzel zaklatnak, meg azt állítják, hogy ennyiidősen már nem otthon kéne laknom.

Holott anyagilag nem támogatnának albérletbe költözésbe, vagy lakásvásárlásban...

Mármint nem csak most nem, hogy az egészet nekik kéne fizetni, mert valóban nem dolgozom, illetve megtakarításom sincs. Hanem elvi szinten úgy vannak vele, hogy a szülőknek ebben nem kell segíteni a gyereket, semmennyire, soha. Oldja meg maga.


Pedig Ők házat örököltek nagyszüleiktől (mindketten).

Az én nagyszüleim örökségét, viszont már előre beosztották, nem adnak majd belőle nekem...


Amúgy én szeretnék majd menni, és valószínüleg megyek is még majd egyetemre.


Egy évet már jártam, de ott hagytam, mert rosszul választottam szakot...


A szüleim fizikai munkások, nem szeretnék hogy felsőoktatásban részesüljek, folyton azt akarják hogy kőműves legyek.


A nagyszüleim "értelmiségiek", diplomások, de Ők sem akarják hogy felsőoktatásban tanuljak...


Gimnáziumban nem voltam annyira jó tanuló, de ettőlmég sok szakra felvennének, és egyre fel is vettek már, mert meg volt a pontszámom.


Nem orvosira vagy jogra akarok jelentkezni következőnek sem, amúgy...


Viszont a nagyszüleim már gimis koromban, amikor kaptam néhány rossz jegyet, kijelentették hogy én már csak fizikai munkás lehetek... Elrontottam. Ha mondtam/mondom hogy én egyetemre megyek akkor a nagypapám szószerint el kezd(ett) hisztériázni.


Meg hívogatni szokta telefonon a testvéreit, meg az én unokatestvéreimet és mindig részletesen elmeséli nekik a "kudarcaimat", például rossz jegyeket, vagy hogy otthagytam az egyetemet. Amikor az utóbbit például én egyáltalán nem is kudarcnak éltem meg, sőt örülök hogy hamar észbe kaptam, mivel nem lett volna piacképes diplomám onnan...


Csak ugye soha senki nem segített 18 éves korom körül, meg előtte a pályaválasztásban.


Szóval kibeszélnek a hátammögött, de a jó dolgokat sosem, csak a (szerintük) rosszakat.


Emiatt távolabbi rokonaim is úgy állnak hozzám, mintha egy csődtömeg lennék.


Apámék meg nem hiszik el nekem, hogy amikor dolgoztam, a nálam sokkal idősebb, 28-30 éves munkatársaim is vagy otthon laktak, vagy ha nem akkor erősen támogatva lettek abban, hogy el tudjanak költözni...

Azt mondják ez nem így van és hazudok.


Most, hogy munkanélküli vagyok és jelenleg egy kis időre tényleg nem csinálok semmit (de hamarosan fogok), max. havi 40 ezer forintba kerülhetek a szüleimnek, kajával és rezsivel együtt, de szerintem ez még túlzás is...

Gyerekként sem kerültem sokkal kevesebbe, ha valakinek ez prpblémát jelent, akkor minek vállal gyereket?


Nem én kértem, hogy megszülessek...


És amikor dolgoztam, többel szálltam be a költségekbe, mint amennyit fogyasztottam...


2020. márc. 19. 14:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%
"anyagilag annyira nem szorulok rá" - a szüleid tartanak el, kényszerűségből, nem önszántukból. Rászorulsz.
2020. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

“Csak ugye soha senki nem segített 18 éves korom körül, meg előtte a pályaválasztásban.”


Nekem sem segítettek ebben. Voltam annyira önálló, hogy magamtól el tudtam dönteni, hogy mi érdekel és mit szeretnék tanulni.


Nekem kicsit úgy tűnik, (és szerintem ez is a baja a családodnak), hogy ELVÁROD, hogy tartsanak el (mert csak 40 ezerbe kerülsz havonta, már dolgoztál stb), amíg te szép kényelmesen kitalálod, hogy mégis mihez akarsz kezdeni.

Jelenleg nekem sincs munkám, de addig amíg nem sikerül elhelyezkednem, alkalmi munkát vállalok, hogy annyival is beljebb legyek, és ne érezzem magam teljesen haszontalannak. Pedig már nekem is volt munkám ezelőtt, ahol értelemszerűen többet kerestem...Szeptembertől újra egyetemre szeretnék járni én is, de nem várom ölbe tett kézzel, amíg eljön ez az idő.


Túlságosan kényelmes vagy, az a baj..

2020. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
38%

A nagyszüleid örökségéhez neked semmi közöd. Azt a szüleid öröklik. Te is majd a szüleidtől.


Ezek szerint felvettek az egyetemre, el is kezdted, csak csesztél befejezni, helyette otthon ülsz és nem dolgozol.


"Nem én kértem, hogy megszülessek..."

A szüleid sem kérték.


AMúgy nem te vagy az a szintén nem dolgozó, nem tanuló, szintén 21 éves pár kérdéssel lejjebb, aki 30 ezres cipőket rendel, amit utólag akar a szüleivel kifizettetni?

2020. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Értelek titeket, de egy pár dolgot nem írtam le, mert nem akarok regényt írni...

De egy csomó házimunkát elvégzek itthon, kerti munkát is.


A szüleim meg nem állnak rosszul anyagilag, szóval nem, nem mondanám hogy rászorulok... Mivel Ők sem szorulnak a pénzemre, ezek inkább elvi dolgok.


De az egyetlen alternatíva, hogy kitesznek. És ezzel fenyegetőznek is.

Hol normális ez, ha igazából nem jelentek számukra gondot?

Mit tudok azon túl csinálni, hogy jelentkezéseket adok be?

Sok helyre be sem hívnak...

Azért lássuk be, hogy nem is ez a legalkalmasabb időpont erre az egészre.

Sok helyen leépítések vannak, akkor majd pont engem vesznek fel?

2020. márc. 19. 15:17
 15/25 A kérdező kommentje:

"A nagyszüleid örökségéhez neked semmi közöd. Azt a szüleid öröklik. Te is majd a szüleidtől."


Tudom, hogy jogilag semmi közöm hozzá...

Nem is említettem soha, hogy az engem (is) illetne vagy ilyesmi, mert nem.


De a szüleim annó örököltek, szerintük nekik járt, én meg boldoguljak nélküle.

2020. márc. 19. 15:19
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

Milyen egyetemre szeretnél jelentkezni?

Van emelt érettségid, vagy most jelentkeztél érettségire?

Fontos, mert mostmár legalább egy emelt érettségi kell a felvételihez.

2020. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%
Szóval kifogáskeresés ezerrel.....
2020. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%

#14

Sok házimunkát elvégzel? Azta, miért ki más takarítson utánad, anyuci? Hány évesnek érzed magad, 5? :D


Munkaképes fiatal felnőtt vagy. A szüleid robotoljanak egész nap, míg te mereszted a valagad és tartsanak el? Remélem nekem nem lesz ilyen életképtelen és kihasználós a gyerekem. Senki nem mondta, hogy csak a gyári munka az egyetlen opció. Vannak jobb lehetőségek is, csak te szimplán lusta vagy és keresed a kifogásokat.

2020. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi ideje vagy munkanélküli? Aktívan keresel munkát? Hogyha otthon vagy és nem tanulsz akkor neked a munkakeresés a főállásod. Tehát napi szinten órákat kellene azzal töltened hogy keresed a lehetőségeket. Ha kell akár több 100 helyen bepróbálkozol. Oké az most nem opció hogy járjad a várost és kérdezősködj, de telefonon vagy neten is meg lehet ezt csinálni. Ha ezt eddig sem vetted komolyan akkor jogos a szüleid gondja. Ha 2 hete jöttél el az előző helyről akkor oké, de ha fél éve otthon vagy és még mindig nem találtál semmit akkor tessék lejjebb adni az igényekből és elmenni olyan munkára ahova felvesznek.


Én sem gondolom azt hogy 18 éves kor felett ki kell dobni a gyereket hogy csináljon amit akar, de azt sem hogy lazsálhatsz otthon. Ilyen helyzetben nagyjából az összes házimunkát neked kellene megcsinálnod, talán a főzés az amihez nem árt egy kis segítség. De azt is meg tudod tanulni a rengeteg idődben. Ja és tanulhatsz online nyelvet, vagy programozni, vagy akármi mást ami segíthet később az elhelyezkedésben vagy extra tudást ad. Azt gondolom hogyha ezekkel (munkakeresés, házimunka, tanulás), eltöltesz napi 6-8 órát, ami ugye egy átlagos munkaidő vagy egy egyetemista napirendje, akkor a szüleidnek nem lehetne nagyon panasza. Persze ezt sem lehet sokáig húzni.

2020. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
42%

A munka után kéne futnia - ahhoz pedig tökéletes egy utcai cipő is.


:-D

2020. márc. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!