Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért így nevelt fel apám?

Miért így nevelt fel apám?

Figyelt kérdés

Bőven 20 felett vagyok már, még mindig otthon élek, de gyerekkorom óta mindig mindent helyettem csinált meg, és bármit kitalálok, mindig el kezd körülöttem pattogni. Nagyon szorongó és önértékelési zavaros voltam egész életemben.


Ha nem hagytam magam, mindig besértődött, hogy ő csak jót akart.



2020. márc. 21. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Bőven 20 felett még mindig életképtelen vagy? Még mindig nem tudsz a magad lábára állni? Elárulom neked, hogy egy bizonyos életkor után már nem a szülőket kell hibáztatni a saját tutyi mutyiságunk miatt.
2020. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Azt akarta, hogy a legrövidebb idő alatt tanuld meg a lehető legjobban (vagy legalábbis hogy őneki sikerült és szerinte működik) a dolgokat, ezzel idődet megspórolva, hogy messzebbre juthass az életben mint ő..


Én még nem vagyok apa (lehet nem si leszek soha) de már előtte megértettem azt, hogy az emberek, a népesség, életkori sajátosságai és neme szerint generációról generációra nagyjából ugyanazokat a köröket futja, és sacc per kb ugyanannyira viszi az életben.


Azaz a mondás beigazolódik, hogy "nem esik messze az alma a fájától, vagyhogy a kutyából nem lesz szalonna"


Tisztelet a ritka kivételeknek... (merthogy akad néhány).

2020. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

A szemléletmódjaidon változtass kicsit olyan értelemben, hogy ne alkalmazd a saját kortársaid vagy generációd között működő általános pszcihológiai, / érzelmi beidegződéseket.


pl: besértődik, beszól stb.


Mert jóatyád esetében ez közel sem biztos, hogy valóban így van, de te attól még gondolhatod ezt, csak a valóság mellett elhaladsz. (ezt hívják generációs problémának)



Jó példa erre egy olyan, hogy pl: Ha egy haverodnak azt mondod, hogy megöllek te kis mocsok, akkor az egy jót nevet, ha egy négyévesnek mondod ugyanezt az sírvafakad tőle.


Te nem érted még azt a gondolkodási szintet ami apádnak a korából kifolyólag már pofonegyszerű, apád pedig azt nem érti, hogy te miért nem érted, vagy érdekel.


Plusz, te mivel fiatalabb vagy lezserebb, vagy van időd, nem érdekel, álmodozni könnyebb, apádnak pedig már kevesebb van hátra az életéből mint neked és ez is formálja a gondlkodását!


Majd úgy 35-40 éves korod körül te is elkezdesz számolni az évekkel is, addig nagyjából mindenki tojik az időre, vagy hogy kb meddig fog élni még.

2020. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
szedd össze magad- bár nem jó nevelési elv, azért nem kell ettől összeomlani. 𝑨𝒛 ö𝒏𝒃𝒊𝒛𝒂𝒍𝒐𝒎 ö𝒏𝒊𝒔𝒎𝒆𝒓𝒆𝒕 𝒌é𝒓𝒅é𝒔𝒆 - haladj tehát az önismeretben minél mélyebbre és akkor - mivel tudod ki az, akiben kell bíznod-, a szorongásod és önértékelési zavarod is fokozatosan enyhül. Mi is ezt tesszük - egy életen át.
2020. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akikben túlteng a gondozási ösztön. Ha a gondozás tárgyszemélye nem kellően önálló, sőt kényelmes és elfogadó, akkor a helyzet az idők végezetéig változatlan maradhat.
2020. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt, sofőr volt a fater aztán egyszer mentünk kicseréltem a vizet pálinkára, ráhuzott , aztán következő faluba megálltan pisilni, közben hívtan a rendőröket, hogy ittasan vezet, meg is állított rá 10 percre egy rendőr, szonda, vérvétel és ki is rúgták mert nem volt jogsija. Addigra nekem rendeződött meló meg minden szóval el tudtam menni tőlük, fideszes, szóval nem is beazélek vele.
2020. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!