Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ilyen nehéz egyke...

Tényleg ilyen nehéz egyke gyereknek lenni?

Figyelt kérdés

16 vagyok, anyám 55, apa 60.


nem tudom anyámnak mi a baja ,de állandóan hozzámszól, kérdezget. Mindig a legrosszabb pillanatban.


Folyton tépi az idegeimet. Direkt csinálja???


elemgyek alőtte egy tányér étellel és MINDIG megkérdezi, hogy mit eszel? Ha nem kérdezi meg, akkor vagy nincs itthon, vagy alszik.


Meg az állandó kérdezősködése. Kikészülök tőle. úgy kell beszámolnom neki minden egyes lépésemről, mintha vallatnának. ma kaptam egy ötöst, és ilyeneket kérdezgetett: És ezt te honnan olvastad, hogy kaptál? beírták a krétába. ja nem a töbiek mondták? Nem, nem a többiek. Honnan tudták volna, hogy nekem milyen jegyei mvannak? Ja, csak nálunk ez volt a szokás. És mit vettetek németen? elmondom neki. És matekon? elmondom neki. Miért ezt vettétek? tegnap mást vettetek. It már be kell vennem nyugtatót.


Ilyenkor mi baja van? Tőlem várja azokat a váalszokat, amikre még a tanárok sem tudják a választ, hogy mi miért van..


Hulla fáradt vagyok, tanulnom kéne ,de anyám határokat nem ismerve rámakaszkodik és kérdezősködik. Tegnap miatta nem tudtam beadni határidőre a házimat.


Mondom neki: Anya már csak fél órám van, kérlek hagyj tanulni. anya: jó.. jóó. akkor még csak annyit mond el, hogy ... És ha nem figyelek rá, vagy keményebben megmondom ,hogy most hagyjon, amjd beszélünk holnap, megsértődik.


Úgy viselkedik, mint egy kisgyerek. Minden mindig akkor és úgy van ahogy ő akarja.


Nem tud apával beszélni?


2020. márc. 23. 14:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ja, meg mindig minden körülöttem forog. Olyan értelemben, hogy állandóan kérdezősködik anyám. Elég emleg van a szobádban? Igen. Ne tegyek feljebb a fűtést? erre én: Szerinted miért mondtam azt, hogy igen? (tudom, csúnyán beszéltem akkro vele, de ez kb a 20 kérdés volt. arra már kiakadtam.


Minden kérdéshez még hozzátesz valamit. pl a hőmérsékleteshez. Mondhatok akármit, tovább kérdez. Elég meleg van? igen. Biztos? MONDOM? HOGY IGEN!! ne tegyem feljebb a fűtést? JÓ, akkro tedd.. Anya: de, ha nem ,akkor nem kell. én: köszönöm. ő: jólvan nem kell így beszélni. én: Akkor miért tereled erre a témát?

2020. márc. 23. 14:41
 2/18 A kérdező kommentje:
Én mindig jót akarok neki, de állandóan kihoz a sodromból.
2020. márc. 23. 14:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem minden egyke anyja ilyen.

De ezzel te sajnos nem vagy előrébb...

2020. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

de talán az a legrosszabb az egészben, hogy minden figyelem rám irányul. Ha lenne egy vagy két testvérem megoszlana minden. Amíg a többi kettővel foglalkozik anya, addig én nyugodtan maradhatok a szobámban. vagy pl becsukhatom az ajtómat, mert lesz egy tesóm, aki idejön hozzám ,ha akar valamit és nem felordít, hogy menjek le hozzá.


Mert anyám ezt csinálja. Ha becsukom a szobám ajtaját, mert épp telefonál (ezt is akkora hangerőn) aztán ha leteszi egyből kellek neki, ordít, hogy jöjjek le, mert ŐŐŐŐ akar valamit. Mint egy szolga komolyan.


Lehet, hogy ő az anyám, de azért tiszteljük már meg a másikat azzal, hogy ha akarunk valamit ,akkor mi megyünk oda a másikhoz.

2020. márc. 23. 14:59
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Szinte minden héten kiírod a kérdést, különféle körítésekkel. Nem únod még?
2020. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha minden héten kiírnám akkor már lennének válaszaim :( ezzel sem vagyok előrébb..
2020. márc. 23. 15:05
 7/18 anonim válasza:
60%
Én is egyke vagyok, de velem nem viselkedik így..Ennek az egyik fő oka az is lehet, hogy nagyon félt téged, mivel csak te vagy neki..Megértem hogy ez neked már tulzás, de szerintem ezért..Nemtudom, hogy csak úgy szoktál-e odamenni hozzá megölelni, vagy pár szép szót mondani neki, vagy egy közös anya-lánya kirándulás.Ezt próbáld meg, és lehet akkor már nem így fog veled viselkedni!
2020. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7-es. igen szoktam. mármitn odamenni és megölelni. mivel kiskoromban (3-4 évesen) láttam, hogy anya mennyire örül ennek így megszoktam. Ezért is bánt, hogy túlzottan engem tart a középpontban. fogalma sincs, hogy közben én mit érezhetek..
2020. márc. 23. 15:14
 9/18 anonim ***** válasza:
Amiket itt leírtál, azokat próbáld meg neki is elmondani, mert ő lehet, hogy azt hiszi, hogy ő így jó anya, ahogy van.
2020. márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
"Megnyugtatlak": az ilyen anyáknak bőven van kapacitása rá, hogy 2 vagy több gyereket ugráltasson:(
2020. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!