Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális dolog?

Szerintetek ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Tehát 21 éves lány vagyok anyukám folyton a teherbe esésről magyaráz,de olyan szinten hogy minden hónapba megkérdezi nekes mikor kell megjönnie megjött már...elmeséltem a neki hogy a baratnőm babát vár majd később ilyet szól nem véletlen rólan van szó... ha feljön a téma hogy külön költözöm rögtön a gyerekkel jön majd teherbe esel majd rájössz...egyszerűen nem bírom már.. Szerintetek normális hogy ennyire bele szól és ilyeneket kerdez?

2020. márc. 26. 11:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Nézzétek el a hibákat gyorsan írtam eléggé dühös vagyok
2020. márc. 26. 11:04
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Elöször is te is hibás vagy, ha ilyen intim dolgokat megadsz neki, mint hogy mikor kellene megjönni a menzeszednek.

Másodszor egyszer kell alaposan összeveszni vele, és leállítani.


És nem, nem normális dolog, sem részéröl, sem részedröl!

2020. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ó, ó - kedves kettes!

Lassabban a testtel! Anya vagy, vagy leány? Gondolom - leány.

A kérdező édesanyja (szerintem is) nagyon bele akar avatkozni a leánya intim életébe. Ezzel könnyen elérheti azt, hogy a leánya akkor is nehezen kerül áldott állapotba (konkrét esetről tudok), amikor valóban akarja majd. Akkor is félni fog a teherbeesésétől. Szándékosan használtam kétféle kifejezést a másállapotra.

Akármennyire divat most házasságon kívül gyereket szülni, mégis csak jobb, ha a gyerek szerető szülők közé születik. Egyes szülők részéről megvannak a tradíciók, amikhez ragaszkodni akarnak. Mindezt figyelembe kell venni.

Kérdező, anyukád ezek szerint tudja, hogy nemi életet is élsz. Biztosítsd őt arról, hogy biztonságos szexet folytatsz. Vele az ilyen beszélgetéseidet csak nyugodj légkörben, nyugodt hangnemben folytasd le, különben megutáljátok egymást.

Ffi.

2020. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kettes vagyok és lány is meg (többszörös) anya is.

De soha nem jutott volna eszembe ilyen mértékbe beleavatkozni a lányaim privátszférájába, illetve megpróbálni kontrollálni a szexualitásukat.


Ugyan én sem tartom optimálisnak a házasságon/tartós párkapcsolaton kivüli gyerekvállalást, de a gyerekeimet úgy neveltem, hogy kellö felelöséggel álljanak ehhez a témához (is). Éppen ezért megbízom bennük, ök el tudják dönteni, hogyan védekezzenek, és eszembe sem jut ebbe beleavatkozni.


Szóval változatlanul fenntartom a véleményemet, hogy ez nem normális az anya részéröl és hoyg a lánynak kell megállítani ezt, mert - ahogy te is írtad - ennek igen negatív hatásal lehet a késöbbi gyerekvállalásra

2020. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer elmondod neki normálisan hátha megérti!
2020. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt 4-es (alias 2-es),

csak helyeselni tudom a nevelési módszeredet, ahogy a (vélhetően) lányaidat neveled. Bizonyára Téged is hasonlóan neveltek, de nem úgy a Kérdezőt! Érthető, hogy az anyja aggódik lánya esetleges teherbeesése miatt, de évekkel ezelőtt kellett volna ezt belenevelnie. Az első válaszodat túl agresszívnek találtam, ezért is tettem szóvá, ugyanis a vitát nem hangerővel, ököllel és repülő csécsealjakkal kell ledönteni. Minden jót!

2020. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# ssaa: nagyrészt igazad van (2/4-es vagyok), az elsö válaszom hangulata agresszívabban jött át, mint ahogy terveztem.

Ami meg az "egyszer összveszést" illeti, természetesen a a tör-zúz kategóriára gondolam, de kérdezö anyja feltehetöen az a tipusú ember, aki csak akkor fogja fel az ilyeneket, ha a kérdezö részéröl kellö nyomatékkal jön át a véleménye.

Normál esetben én is a "szépen megbeszéljük" módszert tartom jobbnak, de van, akivel ez nem müködik.

2020. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!