Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős, önkéntes karanténban...

Idős, önkéntes karanténban lévő, bőven 70 feletti anyum úgy használja az okostelefont, hogy mindig leül egy székre, csak onnan hív?

Figyelt kérdés
Más idős szülő is úgy képzeli az okostelefont (wifivel), mint a vezetékest? Mondom neki, ezzel bárhová leülhetsz, a szobádban is, akár az ágyból is hívhatsz. Nem. Ő csak egy helyről hív, vagy ír. Annyira aranyos. A kérdést csak kíváncsiságból írom, hogy más idős szülőnél is van ilyen berögződés?

2020. márc. 26. 12:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
10 Ezt en is eszrevettem mar idosebbeknel, de mi az oka?🤔 Marmint azon kivul, hogy “messze van” a masik, hiszen a telefon alapvetoen nem egy mai talalmany. A regi telefonok (amiken pl meg olyan csavaros tarcsa volt pl) halkabbak voltak a maiaknak, es hangosabban kellett beszelni?
2020. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

Idősebbek kevésbé hallanak. Ez különösen igaz, ha csak az egyik fülükön kapják az hangokat, mint a telefonban.


Mindenkire igaz, ha a másikat nem hallja rendesen azt gondolja, hogy a másik sem hallja rendesen. Ezért ő kezd hangosabban beszélni, hogy a másik jobban hallja.


Ez azért érdekes, mert ha én hangosan hallom a másikat akkor a saját hangomat is ugyan olyan erősen akarom hallani, és én is hangosabban kezdek el beszélni.


Tehát 3 indoka is van annak, hogy miért beszél valaki hangosan a telefonban idős korában.


Empátia - jobban érted tőle a másikat.

2020. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Az én nagyszüleim nem így használják, fényképeznek, játszanak, mindent csinálnak rajta. 74 körül vannak.

Egyébként azért furcsa anyukád, mert a vonalas telefonok is ezer éve vezeték nélküliek.

2020. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
Naponta szembesülök a villamosokon, hogy fiatalok közül is többen hangosan telefonálnak. Épp tegnap este egy 30 alatti hölgy végig beszélte a fél órás utat úgy, hogy zengett a villamos.
2020. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
Anyukámnak régóta van okostelefonja,időnként vesz is magának újat.Laptop,notebook,mindene van,65 éves,szereti is nyomogatni mindet.
2020. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%
Nos, én 45 vagyok, de én is leülök a kanapéra, ha valakit hívni akarok. Mjj a probléma ezzel? Neki az a szék kényelme s.m
2020. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%
hah, én meg össz-vissz 21, de embereket felhívni csak az ágyamon ülve (otthon egy fotelben, csak ugye kollégium) szoktam. nem tudom miért. de a hatvanpár éves nagyim mászkál telefonálás közben.
2020. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

49 vagyok. És pasi. És aktív.

És igen, ha telefonálni kell (akár hang, vagy videohívás) bizony van egyetlen pontja a lakásnak, ahol a legerősebb a wifi jel. Nos, az egyik fotel pont ott van.

És amikor ilyen hívást eszközlök, hát pont abba a fotelba ülök...

...a rendes hanghívás persze megy lakáson belül bárhol, úgy, hogy a telefon kinn van az étkezőben, a BT füles meg a fülemben, és a kisszobából csevegek...

2020. márc. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
26%
Azért szép család lehet, ahol már az is probléma, hogy valaki ülve telefonál. Komolyabb problémák esetén mennyire utáljátok egymást?
2020. márc. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Félreértitek a kérdésem lényegét itt az utóbbi pár válaszban. A hangos beszélést nem én kérdeztem. De köszi szépen, hogy írtatok.
2020. márc. 27. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!