Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért olyankor kérdezi...

Anya miért olyankor kérdezi meg, hogy mi van velem, amikor tudja, hogy nem ér rá meghallgatni? Meg miért csinál ilyeneket? 17l

Figyelt kérdés

Lassan három éve kollégista vagyok (bár most ugye nyilván otthon vagyok) és ő valahányszor kijött elém szinte soha nem kérdezte meg, hogy mi van, pedig hazasétálás közben ráért volna. Ha nem kezdem el mesélni a hetemet a kínos csend után, akkor kb semmit nem tudna hogy mi volt velem. Ma is hazajött munkából, megkérdezi mi van velem, aztán elkezd ordibálni, hogy minek tartom fel, amikor ő megy boltba. És ezt nem csak most csinálja, a vírus előtt is ugyan ezt csinálta. Ez rendszeres.

Ugye nálunk nem eszik együtt a család, soha nincs családi vacsora, vagy bármi ilyesmi. Ugye én leülök pl vacsorázni ő kijön a konyhába és les engem,pedig tudja, hogy utálom ha néznek evés közben. Emiatt is mindig vita van. És nem is az a baj, hogy ott van, mert nem. Hanem, hogy nem szól hozzám és konkrétan bámul. Ha beszélgetnénk, nem zavarna, de nem. A másik kedvencem, amikor telefont nyomkodtam jön ki és csinálja ugyan ezt. Vagyis nem, akkor hozzám szokott szólni, csak azért hogy panaszkodjon, hogy a konyhában nem jó a wifi, de a szobába igen. Csak tudnám, hogy akkor mégis minek jön ki,ha nem akar beszélni velem...


Valaki érti, hogy miért csinálja ezt? 17L


2020. márc. 27. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Hát kezdjél el te beszélgetni vele vacsora közben, miközben bámul. Akkor majd nem zavaróan bámulni fog, hanem a kívánságodnak megfelelően beszélgetni. De rosszabb esetben az is előfordulhat, hogy egyszerűen nem passzoltok össze, más az értékrendetek, érdeklődésetek, stílusotok, temperamentumotok, és nem fogtok tudni jól beszélgetni akkor se, ha a legközelebbi rokonságban vagytok. Attól, hogy anya, még nem biztos, hogy a legkiválóbb ember.
2020. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2020. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
megkérdezted már, ő hogy vn? Milyen volt az első szerelme? Kedvenc gyerekkori meséje? Ismerd meg és megérted:)
2020. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én kerdezgetem, régi dolgokra nem válaszol, ha meg azt kérdezem, hogy most hogy van, akkor fel van háborodva.
2020. márc. 28. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Elöljáróban két dolog, egyik, hogy kommunikálni akar, csak képtelen rá. Másik, hogy valójában nem érdekli hogy vagy, csak saját magának akarja bizonyítani, hogy törődik veled. Bár a leírtak alapján az első nagyon is lehetséges, ezzel te nem tudsz csinálni semmit, hogy változzon.
2020. márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Na ne gyere ezzel a csöpögős, álságos érzelmi zsarolással, kettes! Aki siratja az anyját, annak édesanyja volt. A kérdezőé nem az. Nem lehet valakit pusztán azért szeretni, mert őt dobták anyának. Ahhoz valamit le is kell tenni az asztalra. A kérdezőnek nem ilyen jutott.
2020. márc. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!