Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám rendes velem, jó a...

Apám rendes velem, jó a kapcsolatunk, viszont a hátam mögött ilyeneket mondd rólam. Miért?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Apám világ életében ezt csinálta velem. A valóságban jól kijövünk nagyon, sokmindent vesz nekem, sok helyre utazunk, azt hinném tökéletes a kapcsolatunk. Viszont a hátam mögött kibeszél anyámmal és a többi családtagommal. Tudni kell rólam, hogy depressziós vagyok, és vannak más mentális gondjaim is, ami miatt pszichiáterhez és pszichológushoz kell járjak, és sokféle gyógyszert szedek. És anyukámmal erről beszéltek múltkor messengeren. A saját szememmel láttam miket írt (anyum megmutatta). Olyanokat hogy "minek dobjunk ki pénzt a gyógyszerekre, ha úgysem segítenek"

"Úgyis megöli magát"


Aztán egyszer hallottam mikor nagymamám beszélt vele telefonon. Mesélte apámnak, hogy ma milyen jó jegyeket szereztem, meg milyen szép képet festettem, apám reakciója meg az volt, hogy "nem érdekel", "kit érdekel". Rosszul esett.


Nehezemre esik a tanulás sajnos (nem, nem vagyok lusta, sokat tanulok, de a betegségeim és diszkalkuliám körejátszik). Így vagyok egy kb közepes átlagú tanuló. Olyanokat mondd mindig (szintén anyumnak, az ő anyjának, vagy másik nagymamámnak), hogy soha nem fogok leéeettségizni, mert ahhoz túl hülye vagyok, és biztos a nyakukon fogok élősködni, amíg meg nem halnak.


Rengeteg hasonlót tudnék még mesélni, de felesleges lenne, mert a lényeget elmondtam. Miért csinálja ezt?

Ő amúgy nem tud arról, hogy amiket a hátam mögött beszél rólam, azt anyukám és a nagyszüleim visszamondják, szóval tudok mindenről. Nekem nagyon rosszul esik hogy a saját apám nem szeret(?)


2018. nov. 19. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Nehéz ügy. Valószínǔleg perfekcionista, és nagyon nehezére esik elfogadni, hogy nem tökéletes a gyereke. Erre utal, hogy ilyeneket mond rólad. Nyilván nagyon nehezen viseli, tán még szégyelli is, esetleg magát hibáztatja érte. Ez nem jó, de nem tudhatjuk mi játszódik le benne, hogyan is éli õ ez meg.

Ami viszont jó, hogy veled ezt egyáltalán nem érezteti. Képes veled szemben felülemelkedni a sérelmein azért, hogy neked mindent megadhasson, hogy teljes életet élhess. Gondolj csak bele abba, hogy micsoda erõfeszítés lehet ez számára, de èrted megteszi. Inkább ezzel a részével törõdj, ne a negatív oldalát nézd. Fel a fejjel.

2018. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Anyukád és nagyszüleid igazi, hamisítatlan sz...kavarók! Nem visszamondaniuk kellene ezeket, hanem apukád felé visszaszólniuk, hogy "ne mondj ilyeneket", "hogy mondhatsz ilyet a saját lányodról".

Apádat viszont nem érdekled, ezt ő is elmondta.

Ilyen családi háttérrel nem csoda, hogy depressziós vagy.

Szerintem egyszer kérdezd meg tőle, hogy milyen embernek tart. Lehet, hogy őszintén elmondja, akkor legalább nem lesz többé hazugság köztetek. Ha csak a szépet mondja rólad, akkor meséld el neki, amikor egyszer nagymamáddal beszélt telefonon és te hallottad. Mondd el neki, hogy ez rosszul esett. Lehet, hogy ez hatni fog rá. Ennél többet ne mesélj el.

2018. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Azért ha én ezt tudnám az öregemről, igenis számon kérném rajta, hogy miért ekkora szemét velem, hogy miért néz hülyének.
2018. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kamu? Szóval ez szerinted kamu? Tudod te nekem ez milyen rosszul esik? Hogy mennyit sírtam már ez miatt? Nem, mert nem ismersz, és nem ismeeed az ÉN történem. Nem muszáj elhinni, de ha tanácsot nem tudsz adni, akkor inkább legyél szíves, húzz el a kérdésem alól. Köszönöm.
2018. nov. 19. 14:34
 5/15 A kérdező kommentje:
Jól van, látom itt nem fogok segítséget kapni. Az első három válaszadónak nagyon szépen köszönöm!
2018. nov. 19. 15:02
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Ha valaki kibeszél a hátad mögött, főleg az apád és főőőleg ilyeneket akkor az mióta rendes?

Ja csak mert elvisz nyaralni meg sok mindent megvesz?

Oké...

2018. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

ėb a helyedben már biztos szóba hoztam volna neki.

megėrtem ha rosszul esik ez neked, mindenki igy ėrezne

2018. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Az,hogy apukád beszél rólad anyukáddal, mamáddal vagy más családtaggal, az nem kibeszélés!

Beszélgetnek rólad, a problémáidról és talán keresik a megoldást, ami mindenkinek jó.

Ha jó tanuló, problémamentes gyerek lennél, akkor nem lenne miről beszélni!

Olyan emberbe kötsz bele, aki segíteni szeretne neked.

Beszélj vele!

2018. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem aki komolyan tanácsot kér annak illik segíteni ha tud az ember ha nem akkor meg menjen máshova trollkodni ha ennyi esze van. Szégyen hogy egyesek nem szégyellik el magukat hogy bunkón viselkednek ahelyett hogy jót írtak volna inkább ripacskodnak mert ennyi telik tőlük.
2018. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Tedd magad a szuleid helyébe

Szuletik egy ilyen gyereked , aki pszichiatriara jár es nem fényesek a kilátásai

Normalis , hogy aggódnak , hogy mi lesz veled , ha ök nem lesznek

En is hasnoló helyzetben voltam .

Ha nehezen megy a tanulas , ne vesztegess rá idöt , tanulj ki egy szakmát , mert a vegen ott leszel két diplomaval es munka nelkul 50 evesen

2018. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!