Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám mindig összeveszik...

Apukám mindig összeveszik velem mert nem jelentkeztem felsőoktatásba. Nagyon zavar, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy diszlexiás buta gyerek vagyok, aki mindig csak a negatívat látta az életbe, semmi boldogságom nem volt eddig, csak az, hogy van pár jogsim, és még erre sem lehetek büszke mert csak nézni tudom, dolgozni nem tudok, hisz vidéki vagyok és kezdő, most meg lehetetlen munkát találni kamionosként és ezt Apu mindig egy "én elmondtam, hogy jelentkezz felsőoktatásba" mondattal kezdi illetve zárja le, össze vissza mond szakokat, mit tudom én, régészet, azt mondja, eljárok oda 3 évet lesz egy diplomám és nem néznek sz#rba az emberek.

Hozzáteszem, engem mindig trágyának néztek, mindig csak kiröhögtek meg gúnyoltak és egy idő után megszoktam és ezen egy "motivációs videó" sem segít, mert mindig magamat helyezem háttérbe.


Példa. Dolgoztam raktárosként, jött egy árú zárás előtt, mindenki elment, én a kezdö navigáltam vagy 2 órát, nem írtam be túlóránam meg az egészet kötelezőnek vettem, tudtam egy forinttal többet nem kapok, de rend és áttekinthetöség legyen.


Viszont kirúgtak, és traumaként ért, ritkán elsétálok arra és csak nézem, hogy mások ott dolgoznak, fáj, hogy sehova nem vesznek fel most és nem is fognak, válság lesz. Gyár is bezárt.


Apu meg csak azzal van elfoglalva, hogy én menjek főiskolára, nem éri, hogy nem érdekel éa, hogy kibuknék, nekem érettségim sem lenne ha egy volt osztálytársam nem mondta volna, hogy létezik tanulási nehézség és ha oly mértékű, kapok tantárgyi mentesítést, ha ez nem lett volna én már nem hiszem, hogy lennék, mert bukásra álltam, 2 magántanárom volt, és nem tudták miért, de mindig egyest kaptam.


Ezek tudatába, hogy értessem meg, hogy képtelen lennék tanulni ? Egy dolog érdekel, a kresz, busz jogsit a járvány miatt nem tudom csinálni, de a többi (b,c,ce) a plasztik kártyámon pihen.


Olyan érzésem van, hogy én vagyok a hal és azt kérik repűljek, fussak.


F/22


2020. márc. 27. 23:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem probalkozz tovabb a kiszallitos munkakkal, a kornyekbeli varosokban is. Ne kamionnal akarj kezdeni, hanem kisebb, szemelygepkocsis vagy kisteherautos stb kiszallitos melokkal. Ha ennyire nincs a kornyeken melo, akkor erdemes messzebb is nezelodni.
2020. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
2020. márc. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bárdihoz mindig jelentkezek, Unixhoz is, soha semmi, 6. visszaigazolás, hogy " sajnálattal értesítjük" egy ismerősöm mondta, hogy az a baj, hogy gyűjtöm a kategóriákat. (Mondjuk erre büszke vagyok, vagyis gondolom az azt jelentheti ha mosolyt csal az arcomra ha rágondolok).
2020. márc. 28. 00:30
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

El kellene gondolkozni rajta és a tudással jobban lehet érvényesülni a "tudás hatalom" !

Kicsit utána néztem hogyan látják a Diszlexiások a betűket

olyan mintha össze-vissza ugrálnának a betűk ?

Életnek van egy sorsszerűsége és evvel együtt kell élni jó magam mikor kirúgtak vagy nem vettek fel hogy ez azért történik mert ide én nem kellek de más hova igen .

Érzelmileg vagy túl töltve ezért ragaszkodol,és éled meg mikor "kirúgnak" innen is .

Ez nem tanult ez veled született.

Amennyiben, a tanulás mellett döntenél ajánlom a kulturális antroplológiát ajánlanám .

2020. márc. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nezz esetlet kisebb cegeket, ne a Bardit, Unixot ahova rengetegen jelentkeznek. Ok tudnak mibol valogatni, gondolom a tapasztaltabbakat veszik fel.
2020. márc. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy diszlexiás buta gyerek létedre helyesebben írsz és értelmesebben fogalmazol, mint az ide irkálók 90%-a. Szerintem több önbizalomra lenne szükséged. El nem tudod képzelni, milyen hülye emberek járnak főiskolára, egyetemre, és simán elvégzik. Ezt persze nem azért írom, hogy rábeszéljelek, csak hogy érzékeltessem, a "butaságod" biztos nem akadály.
2020. márc. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A diszlexia nem jelent butaságot. Nem tudom milyenek a tanulási képességeid, ismerek pl. biológust is aki diszlexiás, meg azt hiszem informatikus ismerősömnek is van. Az annyi, hogy pár dolog nehezebben megy - leginkább olvasás. De csináld, ami érdekel. Csak azért, hogy diplomád legyen, ne menj főiskolára, egyetemre. De ha tetszik valami szak, jó stratégia is lehet (amellett, hogy nyilván megszerzed a diplomát). Mert más munkát most tényleg nehezebben fogsz találni. Kivéve ételfutárság. Azt még megpróbálhatod, de az "beszippant", onnan nehéz továbblépni másfele (esetleg sofőrködésbe).
2020. márc. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Amennyiben a jogsik és a vezetés érdekel, lehetnél még oktató. Nagy a kereslet rájuk mindig. Hónapokat kell várni egy egy helyre. Vagy vizsgáztató is lehetnél.

Apukádnak a papír szerzéssel kapcsolatban igaza van. Legalább próbálj meg egy fél évet, akkor látja tényleg nem megy. Most lehet csak azt hiszi makacs vagy és csak azért sem akarod, holott ő jót akar neked.

Vagy valamilyen szakmát is szerezhetél. Szobafestőkből is hiány van, és jól keresnek. Plusz gakorlati munka ez is. Az sajnos igaz, ha valakinek nem betonbiztos felsőfokú képzettsége van, érdemes több lábon állni.

2020. márc. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazából nem a diszlexia a fő gond, sosem az volt. Inkább a hozzáállásod magához az élethez. Én diszkalkuliás vagyok, pedagógus lettem, mert engem részben ez motivált is. Neked is azt kellene megtalálnod magadban, ami tényleg motivál, egy célt. Ha ez a vezetés, az jó, akkor megvan. Innentől csak felfelé megy már az út. Csak nem kell ilyen negatívnak lenni.
2020. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kihagytam, diazlexiás és diazkalkuliás, angolból és matekból nem is érettségiztem.


Írni tudok, mert itt sokat olvastam és "megtanultam" de pl. a súlytja szót nem tudom leírni, mindig elfelejtem ,hogy helyes ezért szinonímát használok. Számolni nem tudok, vagyis igen, de néha pénznél is elakadok, jó, alap szinten megy , de futárnak (gls ,dpd) ezért nem megyek, egyszer elszúrom, az beékelődik az agyamba és az is frusztrálna.

Vásárlóként jobb.


Jaja a kultúrális antropológia is jó FAM ( Farkas Attila Márton) is az vagyis az is mert egyiptológus is meg stb. , de én még egy könyvet nem olvastam el életemben, még autós könyvet sem.


Oktató lenne a cél igen, sok embernek segítettem jogsival a zsebébe vezetni, bár eddig csak jó utasnak gondoltam magam, de be fogják hozni oda a diplomát, szóval, lényegében ezért mondja Apu, csak nem tudja, hogy még az érettségi is egy szenvedés volt, úgy, hogy se angol se matek nem kellett, csak a töltelék tantárgyak.


Köszönöm a válaszokat.


Még annyi, kis autós cég, az meg azért nem vett fel mert nincs autószerelöi végzettségem, pedig mondtam, hogy hozzanak bármi alkatrészt én megmondom mi.. de nincs papírom, jött a válasz.

2020. márc. 28. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!