Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mások gyerekeivel dicsekszik....

Mások gyerekeivel dicsekszik. Jogosan zavar?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak nemrég megjegyeztem,hogy mennyire zavar,amikor mások gyerekeivel dicsekszik.Simán egy családi ebédnél az ismerősök,munkatársak gyerekeiről mesél.Jaj a Danika Oxford nyelvvizsgát szerzett,a munkatársa lányát külföldre vették fel és már munkát is ajánlottak neki,amazt a város legjobb iskolájába vették fel,a szomszéd nemzetközi versenyen volt...stb.

Testvéremmel is így szokott dicsekedni,egyedül velem nem.Ha hall valamit egy kollégától,akkor egyből jön kérdezgetni,hogy volt-e valami szuper a suliban,értem-e el valamit.Én ezt kicsit sértőnek érzem,főleg,hogy pusztán azért kérdezi,hogy ő is mondhasson valamit bent a munkahelyen.Ha mondok neki valamit,akkor húzza a száját.Gondolom nem elég neki.Nekem is van nyelvvizsgám és engem is szuper iskolába vettek fel.Mi a gond velem? Én miért nem vagyok elég neki?

Egyébként tagadta az egészet,mikor megjegyeztem neki.Ideges is lett,hogy hogy mondhatok ilyen,szeret engem is(érdekes,hogy csak akkor mondja,mikor baj van).

Ti mit gondoltok erről? Én reagálom túl?



2020. jan. 16. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem veled is ugyanúgy dicsekszik másoknak, mikor nem hallod. Sok szülő csinálja ezt.
2020. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
apám ahányszor hazamegyek, elmeséli, hogy melyik ismerősének a melyik zseniális gyereke éppen milyen fantasztikus dolgot vitt véghez, csak hogy érezzem, hogy milyen béna és haszontalan vagyok, mert én nem csinálok ilyen baromságokat csak azért, hogy neki legyen mivel felvágni a haverok előtt..
2020. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem zavar jogosan, csak ha önértékelési zavaraid vannak.

Anyád nagyon rosszul értelmezett módon akar inspirálni, de a nyakamat teszem rá, hogy el nem cserélne egyik kölyökkel sem!

Én is szülő vagyok, de soha nem adok elő ilyen dolgokat, mert alapban tojok az emberekre a gyerekeikkel együtt.

2020. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apám csinálja ugyanezt, más gyereke ilyen okos, ügyes, szép, mi meg lusták vagyunk😂 Egy nyarat szinte teljesen végig dolgoztam, egyedül augusztus 20-án pihentem, és megkaptam azt, hogy milyen hülye vagyok, tuti azt gondolják rólam, hogy piszkos a munka. Azt nem zavarja, hogy tényleg végig güriztem a nyarat, az a problémája, hogy egy napot pihenni mertem. Állítólag dícsér minket másoknak, de szembe nagyon ritkán mondja, ha meg is dícsér akkor 5 perc után el is száll a szó... Engem már nem érdekel, tudom én mit csinálok jól, és mit nem. Hagyd rá.
2020. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt egész gyerekkoromban, sőt, mist is, hiába vagyok felnőtt, régóta nem otthon lakom.

Mi is mindig szt hallottuk az öcsémmel, hogy bezzeg X, ő mosolygós, Y már 9 évesen házitündér, Z felsőfokon beszél németül.

Hogy én angol szakot végeztem és németül se adnak el, kit érdekel. A legjobb tanulók köze tartoztam anno, az se érdekelt senkit. Most is ez van, ha hazamegyek. X-nek ilyen jó munkahelye van, s5b..

2020. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Mérgező szülök! Van ilyen könyv is, olvasd el, és választ kapsz!
2020. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Jogosan zavar. Vagy lebecsül téged, vagy igen elb...ott módon akar ösztönözni téged. Tökmindegy, hogy másoknak dícsér-e téged. Te ebből csak azt érzed, hogy amit csinálsz, az sosem elég jó. Ennek még meg lesz a böjtje. Vagy alacsony lesz az önértékelésed vagy munkamániás leszel, és ott hajszolod az elismerést. Vagy csak elhidegülsz anyádtól. Vagy ezeket együtt.

Anyádat le kell állítani. Kérdezd meg miért csinálja.

2020. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyám anno ugyanezt csinálta. Én meg azt hittem, a mai szülők már nem ilyen hülyék (abból kiindulva, hogy én nem vagyok az, 23 éves lányom van amúgy.)
2020. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az en anyamnak is hasonlo az osztonzo technikaja. Mindig mikor kaptam jegyet az isiben, megmondtam, rogton a kovi kerdese, hogy a tobbieknek milyen lett. Ha nekem rosszabb lett, akkor bezzegezett egy jot, ha jobb akkor az termeszetes. Egyetemen is: Gizikenek milyen lett? Ha jo jegyet kaptam: jaj akkor ez biztos nagyon konnyu vizsga volt, vagy mi lett ezzel az iskolaval mar. Parszor osszevesztem vele, probalkozott felhagyni ezzel, de azert meg mindig csinalja neha. Igyekszem nem felvenni, de azert belul kicsit rosszul esik.


Sztem ez nagyon rossz hozzaallas, es baromira nem motivalo, de mindegy, tanulhatunk belole.

2020. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!