Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van abból, ahogy...

Elegem van abból, ahogy anyukám bánik velem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most, hogy vírus van, hazajöttem az egyetemről, és itthon tanulok a távoktatás keretében. Azon túl, hogy egész nap tanulok, én segítek minden nap megírni a testvéremnek a házikat, még anyukám is gyakran kér segítséget a munkájához, mert nem nagyon ért a technikához, így itthonról nehezebben boldogul. Nekem egy szavam sem volt erre, háttérbe szorítottam a saját dolgaimat, és előbb segítettem a testvéremnek és anyukámnak is.

Emellett segítek a házimunkában is. Ma is megkért rá anyukám, hogy mosogassak el ebéd után, és eddig kivétel nélkül mindig megcsináltam, de most épp tényleg nagyon tanultam, ráadásul a testvérem épp ott volt mellette, és telefonozott. Megkértem, hogy most hadd ne én csináljam, segítsen neki a testvérem, ő úgyis ráér, én meg épp tanulok.

Elkezdett velem ordítozni. Hogy én hálátlan vagyok, egész nap nem csinálok semmit, nem segítek semmiben, csak a tanulás mögé bújok. Szóvá tettem, hogy lehet, hogy nem vette észre, de napi több órám megy el arra, hogy neki és a testvéremnek segítek, és igenis emiatt éjjelig tanulok, és a mai kivételével mindig, mindent megcsináltam amire megkért.

Lehordott mindennek. Nem tudom, mit csináljak, nem veszi észre, hogy rengeteg dolgom van, és nekem senki nem segít. Tényleg beállítja úgy, mintha egyedül ő dolgozna, én meg nem csinálnék itthon semmit, ráadásul nem értem, hogy egyszer az életben miért nem tudott elmosogatni a testvérem, aki egyébként soha nem tette.

Fáradt vagyok, későig fent vagyok, mert folyton meg kell szakítanom a tanulást azért, hogy neki segítsek. Ő meg észre sem veszi, sőt, még le is hord.


2020. márc. 29. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
99%

Azon túl, hogy beszélsz vele, nem nagyon tudsz mit tenni. Sajnos, ez egy ilyen időszak, az emberek össze vannak zárva, és most derül ki, hogy még az amúgy jól kijövő családtagok is megőrjítik egymást egy idő után.

Most kicsit mindenkinek toleránsabbnak kell lennie a másikkal.

2020. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fuu olyan ismerős szitu... egyesek azt hiszik hogy szünet van. Hát qvára nem.

Pl anyân kanja h segitsek neki mert úgyis annyira ráérek...azután hogy egész d.e. segítettem holott elvagyok maradva a sulis feladatokkal mert természetesen a tanárok is azt hiszik hogy biztos több időnk lett. Nem tudom melyik bolygón élnek egyesek...

Megmondanám anyádnak a helyedben hogy akkor oldja meg a technikai problémáit ha ez semmi amit te eddig segítettél.

2020. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
99%
Persze, mert eddig mindent te csináltál szó nèlkül, azt megszokta. Tesód elmosogathatott volna, ha már te csinálod a háziját. Ne csinald meg neki, ne csak lustuljon
2020. márc. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Fura nekem ez a nem ért a technikához... mindent nem lehet otthonról, ha az ő munkáját igen, akkor viszont a melóhelyen is használnia kellett a technikát.
2020. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Állj ki magadért. Először is kérd meg, hogy vegyen vissza magából és ne ordítozzon. Fájdalmat okoz vele és megijeszt. Ő a szülő, neki kéne észrevennie magát.


Másodszor: ne légy senki kapcarongya, sem lelki homokzsákja. Közöld, hogy tanulnod kell, mosogasson más, anyuci pedig képezze magát a technikában kissé. Csak akarni kell.

2020. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen feszültségeket hoz ki az összezártság.
2020. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát kommunikálj vele többet, hogy megértse. Honnan tudhatná ő, hogy hogy alakulnak mostanában a napjaid, ha nem mondod neki? Ha megkér, hogy segíts, te meg mindjárt segítesz, azt is hiheti, hogy nincs is dolgod. Mindig magyarázd, hogy mi van, mikor mi történik, minek mi lesz a következménye. Pl.: "jó, segítek, elmosogatok most én, de akkor utána kell nekem egyben három óra, hogy tudjak tanulni, és holnap mosogasson majd valaki más, így jó lesz?" Stb.
2020. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!