Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális ahogy...

Szerintetek normális ahogy anyukám kezel engem (lenn)?

Figyelt kérdés

Tehát az a stájsz, hogy 17 éves vagyok, fiú.


Anya úgy fogja a kezem, mintha kb 3 éves lennék...

Ez pl. ott nyilvánul meg, hogyha elmegyek valahova a barátaimmal akkor el kell mondanom percől percre hová megyek, kivel, őket meg kell mutatnom facebookon, ha nem szimpatikus neki a képek alapján valaki, vele sehova nem mehetek.

Sötétedésre haza kell érnem rendre, emellett az összes messenger beszélgetésemet meg kell mutatnom neki, kivel beszélek és mit...

4 óránál sose lehetek többet kinn.

Alkoholt nem ihatok, még 2%os gyümölcsös sört sem, 17 éves fiú vagyok...


Bulizni kb sose mehetek, mert egy buli 10 körül kezdődik, akkor meg le kell feküdnöm aludni.

Iskolába ő készíti ki a ruháim, nem mehetek akármiben...


Ez én lihegem túl vagy ez nagyon nem normális?


2017. dec. 28. 12:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ez így rettenetesen nem normális, nem irigyellek.
2017. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
8%
az ilyen fiukra szoktak azt mondani, hogy anyuci kisfia. Nagyon nem oke. Ha msjd meghal kesobb esetleg, meg a ruhaidat se birnad kikesziteni magadnak, nem meg hogy megelni.
2017. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Egyáltalán nem normális, beszélnetek kellene egy családpszichológussal!
2017. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Ez egyáltalán nem normális! Ülj le vele beszélni, másként ez nem fog megoldódni, ellenkezőleg, minél idősebb vagy, annál rosszabb lesz, gondolj bele elmész egy egyetemre, ott már nem lehet melletted, mégjobban elvárja hogy mindenről beszámolj, vagy épp találsz egy lányt akivel összeköltözöl és otthagyod anyudat...nem fogja elviselni, hogy nem irányíthatja az életedet, hidd el.
2017. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2-es!

Nem az, hogy nem tudom kikészíteni!

Csak nem mindegy neki hogy mit veszek fel!

Én simán el tudnám tartani magam...

Egész nyáron fóliában dolgoztam, hogy legyen pénzem, mert anyám semmire sem ad pénzt...

Emellet hobbi szinten motorokat szerelek, abból is pénzt szerzek...

2017. dec. 28. 12:17
 6/19 A kérdező kommentje:

Ez a lány téma is...

Miatta sose volt még barátnőm.

Úgy nagyon nehéz találkozni egy lánnyal, hogy be kell számolnom arról, hogy hova megyek és miért...

2017. dec. 28. 12:19
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

3. Hagyjuk már ezt a béna pszichológus dumát. Sajnos nem normális amit anyád csinál.

Próbáld neki elmagyarázni, hogy 1 év múlva nagykorú leszel és ha ennyire nem bízik benned és ennyire pici gyerekként kezel meg fog romlani a kapcsolatotok. Mert 18 év felet már nem vagy köteles szót fogadni neki. Másrészt a te életedet is megnehezíti ha nem hagyja, hogy döntéseket hozz és önállóbb legyél. Lehet, hogy jót akar de ezzel sajnos nagyon rosszat tesz hosszútávon. Gondolom neki sem ez a célja. Te meg kezdj el kiállni magadért pl. A ruházkodást ne engedd, hogy befolyásolja. Nekem már 12 felett nem szóltak bele. Aztán ha megnyertél egy csatát jöhet a következő. Hajrá.!

2017. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7-es!

Ezzel egy nagy baj van, én mindig is olyan ember voltam, aki megmondja amit gondol, ezért nagyon gyakran van ordítozás itthon, amikor elmondom a véleményem valamiről...

Ez után általában 1 hónapig nem mehetek edzeni, nem vihetem el otthonról a motorom (amit a nyári munkából én vettem, és én is tankolom), meg ilyesmi...

Nagyon fos, de nem tudok mit csinálni...

Ezért is megyek minden programra, hogy ne kelljen itthon lennem.

Meg a másik kedvencem, a 11 éves tesóm nem lehet itthon egyedül fél óránál többet, ezért rendre itthon kell lennem, hogy vigyázzak rá.

Nem egyszer van olyan, hogy 4-8ig (este) ketten vagyunk otthon, én ez idő alatt semmit se csinálhatok...

2017. dec. 28. 12:33
 9/19 Kései Sirató ***** válasza:
100%

És édesapád? Ő is ilyen szigorú? Együtt él veletek?

Ha nem ,akkor még úgy tudsz variálni, hogy többet tartózkodsz nála, és úgy szabadabb vagy..

2017. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Erre mondják, hogy kettőn áll a vásár. Ha a szülő lassan nem engedi el a gyereke kezét, akkor a gyereknek kell lépéseket tenni ebben az irányban. Nem ordítozásokkal, hanem teljes határozottsággal kell az önállósodás útjára lépni. Olyan helyzetet kell teremteni, ahol ő nem tud lépni, sakkot kapott. Mivel apádról egy szó sem esik, ezért feltehetőleg anyádnak a gyerekein kívül senkije nem maradt és ha hagyná az önállósodásod, akkor azt újabb "veszteségnek" könyvelné el. Ezek nem egyszerű dolgok, anyádnak lenne szüksége pszichoterápiás kezelésre.
2017. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!