Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni annak érdekébe...

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy anyukám elfogadja, ahogy kinézek? Nagykorú vagyok, de még együtt lakunk.

Figyelt kérdés

Nem nézek ki durván, mielőtt azt hinnétek. :)

Amióta élek, anyámnak semmi nem tetszik, ami a külsőmön található, és ezt mindig közli is velem. Van rajtam felesleg, amit ő már dagadtnak hív. Nem "engedi" (megcsináltam) hogy levágassam a hajam (derékig érőből vállig érőre), beszól arra, hogy be akarom festeni (nem extrém színűre), az öltözködésemet is mindig szidja, hogy nem nőies, közben nem hordok fiús ruhákat, csak a farmer+póló+pulcsi összeállítást utálja. Szeretnék még változtatni a külsőmön, de meg se merem neki mondani, mert akkor balhézna velem.


Mindjárt 21 leszek, elköltözni nem tudok azt ne írjátok.


2016. okt. 5. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni.

Csak nyugodtan változtass, amit szeretnél, öltözz úgy, ahogy neked jó, legyen olyan a frizurád, amilyet szeretnél. Ő meg majd beletörődik. Ha kritizál, akkor meg vedd fel a fapofát és engedd el a füled mellett.

Ha lehet vele normálisan beszélgetni, akkor megér egy komoly beszélgetést, hogy miért ilyen, mondd el, hogy nekem ez rosszul esik és nem is adsz rá okot, hogy mindenért így kritizáljon, mondja el, hogy valójában mi a baja.

2016. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Ezeket a harcokat meg kell vívnod, nem tudod megúszni. Én közel 50-es külön lakó pasi vagyok. Ahányszor találkozunk anyu mindig megjegyzi, hogy hosszú a hajam (rövidet hordok). A szokásos válasz, hogy most nincs pénzem fodrászra, ha zavar, fizess be. Ezzel évek után is zavarba tudom hozni.

Sajnos Édesanyád tökéletesen olyannak akar látni, amilyennek elképzel. Kemény munka a legzavaróbb kifogásait lekezelni...

2016. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Mivel már valószínűleg 21 éve ilyen anyukád, nem sokat tehetsz.

Amíg el nem költözöl, megtanulod, hogy egyik füleden be, a másikon ki. Egyszerűen nem foglalkozol vele, és ennyi.


Aztán ahogy tudsz, elköltözöl (ez csak akarás kérdése).

2016. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudam, hogy jön egy kisgyerek, aki benyögi a költözést. Mintha ez megoldás lenne bármire is.


Pröbálj meg beszélni anyuddal, ha meg nem megy, akkor a változásokat ne jelentsd be neki előre, a zsolozsmáját meg engedd el a füled mellett.

2016. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

3-as vagyok: 17 évesen költöztem el anyámtól. Most 32 vagyok, azóta sem láttam. Úgyhogy igenis jobb ha nincs anyja valakinek, mint egy negatív lehúzó anya...

És igen, lehet suli mellett is dolgozni, meg albérletben élni. Csak akarni kell...

2016. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!