Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek természetes, hogy...

Szerintetek természetes, hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Elég mérgező családban nőttem fel, a szüleim csak marakodni tudnak egymással, a testvérem örökölte ezt, ráadásul le is néznek, mert csak bölcsész vagyok. Normális, hogy nem vágyok saját családra? Főleg a saját gyermek gondolata idegen nekem. Mi lehet a háttérben?

2020. jan. 22. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Remélhetőleg ez változni fog a jövőben. A családtagjaink tudnak példaként , de időnként ellenpéldaként is segíteni nekünk. Próbálj függetlenedni tőlük, önálló külön életet élni és szeretettel gondolni a családodra.
2020. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonymousreview60 ***** válasza:
35%

Természetes, de nem "normális". Tudat alatt elfojtod a családdal kapcsolatos érzéseidet, hogy megóvd a te helyzetedtől a gyerekedet, aki még nincs.

Tanulj jól! Találj jó melót, és mielőbb költözz el! Ezután pszichoterápia is szükséges lesz. Mindenképpen, higy lehessen gyereked, de ő ne kerülhessen ilyen helyzetbe, és hogy te meg ne görcsölj ezen.

2020. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon jó meglátások! Igen, mindenképp szükség lesz pszichoterápiára. Aranyosnak tartom a gyerekeket, jó lenne, ha később akarnék, de ha nem lesz, az sem tűnik bajnak, nem?
2020. jan. 22. 09:51
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Érthető, hiszen egy nagyon rossz mintát láttál. Sajnos ez párválasztáskor gyakran visszaüt, és hamar egy hasonló kapcsolatban találhatod magadat. Ha jó párt találsz, akkor viszont lesz lehetőséged meggapasztalni egy jó mintát, és ez lökést adhat a jó irányba.

De alapvetően ez egy egyéni munka, egyszerűen fel kell ismerned ezeket a rossz mintákat-hiedelmeket, és felül kell írnod őket. Kicsit programozósan hangzik, de ez tényleg az is 😃 önfejleaztő-pszichológiai könyveket tudom javasolni. Biztosan találsz olyan témájút is, ami ilyen mérgező környezetről szól. Segít felismerni a mintáidat 🙂

2020. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
"Aranyosnak tartom a gyerekeket, jó lenne, ha később akarnék, de ha nem lesz, az sem tűnik bajnak, nem?" Miért lenne baj? Nem kötelező szülni, gyereket csinálni, pláne ha az ember nem is szereti a gyerekeket (tudom, illik azt hazudni hogy igen, de sokan vannak akik nem szeretik a gyerekeket. És ezzel sincs baj.)
2020. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
A kapcsolatot velük megszakítva és saját utadat járva változhatnak érzéseid.
2020. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Rossz mintát láttál, nem fejlődött ki benned a "szülői ösztön" (nem tudok rá jobb szót)


Ilyenkor egyaránt jellemző a "ezek után egye meg a fene a családot, nem kell" és a "az én családomban ez nem fog előfordulni, mi szeretni fogjuk egymást és a gyereket" irányba való indulás.


De van egy csomó olyan ember is, aki akár tökéletes, szerető családból származik, de egyszerűen azért nincs saját családja, mert nem akar.


Teljesen természetes, és senki nem várja el tőled. Tégy azt, amit szeretnél :)

2020. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
81%
Nem vétek gyereket nem akarni. De bűn úgy vállalni, hogy a szülők sz.a.r.á.t átörökítjük. Azt előbb le kell mosni, mint nekem is most.
2020. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Bölcsészeket én is lenézem.
2020. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az édesapám nem mondom, hogy alkoholista volt, inkább múlatós -igazándiból soha nem volt részeg. Elmúlatott minden pénzt, amihez bármi úton hozzájutott.

A mostoha apám kevésbé ivott, viszont kevesebbel sem tudta magát kontrollálni, sem a cselekedeteit, sem amiket mondott.

Gyerekkoromban eldötöttem, hogy ezt nem! És ezt tartom már több mint 60 éve.

2020. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!