Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Reggel hétköznap 8 kor nem...

Flan kérdése:

Reggel hétköznap 8 kor nem lehet mosogatni. Mert a nagyfiúnk felkel rá. Nincs munkahelye, otthon van. Este ne lehet mosogatni, mert a kiesebbik fiú alszik. Napközben pedig gyűlik a mosatlan? .

Figyelt kérdés
A nagy fiú eldugdossa előlem a mosogatószert,ami eléggé korlátoz a napi konyhai takarításban.Azt mondtam,hogy ezért többet nem mosogatok. Felnőttek.Mosogassanak ők.Kinek van szivacs??

2020. ápr. 2. 21:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azzal nem fogsz tudni mit kezdeni,hogy a gyerek mindig fontosabb lesz,és jó eséllyel a negatívumokat is jobban elnézik a gyereknek,mint a házastársnak.


Viszont nem szabad hagyni,hogy te teljesen kívülálló legyél.

Ha valami gondod van,azt el kell mondanod,és alkalmazkodni kell mindenkinek.

Ha ezt egy gyerekes,elvált ember nem érti meg,akkor teljesen felesleges új kapcsolatba kezdenie.


Nem kell szerintem mindent belekeverni.

Szerintem az jobb lenne,ha először leülnél a gyerekekkel,és megbeszélnéd,hogy mivel mindenki más,így mindenkinek alkalmazkodnia kell.

Nem csak nekik hozzád,hanem nekik is egymáshoz,hiszen ha jól vettem ki,az egyik koránfekvő,a másik későnkelő.


És,amikor ezt a problémát felhozod,ne keverd bele,hogy pl nem dolgozik valamelyik,mert ennek ehhez semmi köze nincs,az egy külön történet,beszélgetés.

Ha úgy indítod a beszélgetést,hogy "nem dolgozol,ez a minimum,hogy elviseled,hogy nem tudsz aludni,amikor akarsz",azzal a problémát nem oldod meg.

És jó eséllyel csak ellenségesek lesznek veled,azt fogják érezni,hogy támadod őket,és valójában azt szűrik le,hogy neked nem is a mosogatóval van bajod,hanem velük.


Ha nagykorúak,akkor gondolom megfogják érteni,ha megkéred őket,hogy üljetek le beszélgetni.

2020. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem velük.Arra jutottak ,hogy nekem nincs igazam.A nagyobbik Fiának van.Mivel én nem ezt látom,ezért írtam ki szégyenszemre.Kíváncsi voltam rá,hogy tényleg ennyire ellenne torzulva az igazságérzetem?
2020. ápr. 4. 09:23
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy nincs igazad? Rendben, akkor nem mosogatnék többé, csakis kizárólag azt, amit én használtam. Aztán majd mindenki elmosogat akkor, amikor nekik tetszik.
2020. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszát nagyon adom: legyen egy saját tányérod,késed, villád, kanalad és csak azokat mosd el, a többiek meg oldják meg maguknak.
2020. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem lehet napközben mosogatni? Akkor dolgozol? Hagyj egy cetlit az asztalon, azzal hogy "Laci, ha felébredtél kérlek mosogass el" vagy "aki eldugta a mosogatószert mosogasson el mire hazajövök". Ha nem lesz elmosogatva akkor este és reggel is mosogass. Másnap tedd ki ugyanúgy a cetlit. Ismételd, míg nem arra jössz haza, hogy el van mosogatva. Ebböl pedig lehet rutint csinálni és akkor nem kell mosogatnod egyáltalán.
2020. ápr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben ott hagynám őket, ha ennyire sötétek! Tudod, ki lenne ilyen emberek cselédje! Már, ha el tudsz költözni, akár a szülőkhöz! Mit képzelnek magukról?
2020. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hát.. én kirugdosnám az ágyból.. hogy keresse meg.. most komolyan.. ez nem normális.. eldugsz valamit, hogy egy családban hátráltassa egy másik ember életét.. effektíve szabotál.. ez a terror.. egy formája.. ilyet az enged meg, aki nincsen megnevelve.. ez később rosszabb lesz.. sok ilyet láttam.. majd a pénzedet is elveszi.. csak idő kérdése.. te meg majd csak pillázol..
2021. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Savlekotő ***** válasza:
Ilyen mikor a cseléd már cselédnek se jó.. Miért maradtok benne egy bejárónő szintű kapcsolatban évekig?
2021. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!