Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy bírjam ki...

Mit csináljak? Hogy bírjam ki a szüleimet?

Figyelt kérdés

Nagyon mérgező emberek, főleg az anyukám. Az orránál fogva vezeti apukámat. Van két idősebb bátyám, akik már elköltöztek elég messzire. Az egyik konkrétan ki is mondta hogy anyukám elől szökött ki(külföldre). Bármi jó dolgot csinálok, az nem számít, ha kicsi rosszat is, azért már nagyon szar ember vagyok. Állandóan találnak okot, hogy piszkáljanak. Apukám elég "idegbeteg". Mármint állandóan ordít, de igazából ahhoz már hozzá szoktam, akkor arrébb megyek. A lelki terrort nem bírom. Egyszer azt hiszem, hogy bízhatok anyukámban, utána meg rájövök, hogy ha bizalmasan mondok valamit azt is felhasználja ellenem(mondjuk most már szerencsére nagyon ritkán esek abba a hibába, hogy elmondjak bármi személyeset).


Kiskoromban nagyon sokat verekedtem a többi gyerekkel kb. 12 éves koromig. Most már lenyugodtam, de annyira, hogy meg sem védem magam. Ezt azért írtam, hogy azért egy kisgyereknél az ilyesmi nem normális, vajon, miért alakult ez ki nálam. Valószínűleg itthonról. Jó óvodába, iskolába jártam, a többiek nem nagyon verekedtek. És igen, vannak bajaim most is a személyiségemmel, nem megy könnyen a barátkozás, sokszor kívülállónak érzem magam. Tudom nem foghatok mindent rájuk és a legtöbb dologért az életemben én vagyok a hibás, de tényleg szörnyű velük élni.


Hogy ne foglalkozzak a sértésekkel?

Hogyan tudatosítsam magamban, hogy ne engedjem túl közel magamhoz?

Szerintetek érdemes lenne 18 évesen elköltözni, nehéz anyagi helyzetbe, míg teljesen tönkre nem megyek vagy azt sem bírnám?


Tudom, hogy hosszú lett és nem is írtam le mindent, amit gondoltam. Köszönöm, ha elolvastad és válaszolsz valamit! Bármi megjegyzést a helyzetemhez szívesen fogadok, még, ha nem is a kérdésekre válaszol.


17/l



2020. ápr. 3. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj minél jobban elszakadni a szüleidtől érzelmileg, hogy minél kevésbé tudjanak hatással lenni rád, mert a te életed is tönkre teszik, és nem mindegy hogy fogod leélni az életed. Próbáld olyan emberekkel körbe venni magad, olyanok társaságát keresni akikkel jól érzed magad, akikben bízhatsz, akik jó hatással vannak rád. Bátyáiddal milyen a viszony? Ha teheted próbálj kiszakadni az eddigi környezetedből, de ez ne forduljon át egy ész nélküli menekülésbe, mert lehet rosszabb helyzetbe kerülsz.
2020. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A bátyáimmal jól elvagyunk, de hosszabb ideig együtt élni nem tudnánk.

2020. ápr. 3. 19:31
 3/6 Kinusqa válasza:
73%
Szerintem amint lehetőséged van lépj le és keress magadnak egy pszichológust ő majd segít megoldani a problémáid ez az én véleményem de ha nem így akarod ne így csináld 21l
2020. ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Itt olyan könnyen dobálózik mindenki a "keress egy pszichológust" frázissal. Azért akik ezt leírják, tisztában vannak azzal, hogy a legolcsóbb is 10 000 Ft/ülés, és évek kellenek ahhoz, hogy eredménye is legyen?


Két dolgot tehetsz, egyik sem könnyű.

- Fizikailag a lehető legtávolabb tartod magad tőlük (ti. elköltözöl, amint lehet)

- érzelmileg a lehető legtávolabb tartod magad (nagy dózisú lesz.rom tablettával)


Így is rohadt kemény meccs lesz, mert az efféle ember nem hagyja ám csak úgy mellőzni magát.

Én 42 vagyok, és az anyámnak sikerült az egész eddigi életemet tönkretennie. Ha 17 évesen tudtam volna annyit a nárcisztikus és mérgező személyiségről, mint ma, lehet, hogy másképp alakul az életem. De én sajnos túl későn ébredtem rá, hogy nem én vagyok a probléma forrása, hogy mivel állok szemben, és hogy mik a megküzdési stratégiák egy ilyen helyzetben.


A legjobbakat kívánom a továbbiakhoz..

2020. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása előtt veszekedtünk. Karantén előtt havi 25 000 Ft-ot kaptam és abból vettem magamnak bérletet, ruhát, tisztálkodási szereket, lényegében kaján kívül mindent, meg nyelvsulira raktam félre belőle. Most is el akartam kérni apukámtól, a nyelvsulira, meg ugye a többit megrendelni. Apukámnak oké is volt, utána bejött anyukám és ő ezt ellenezte (nem tudom miért fájna ez neki, nem állunk rosszul). Veszekedtünk és elérte, hogy összesen 5000 Ft-ot adott apukám, úgy, hogy ő mondta pontosan az összeget, hogy annyi elég. Most pedig adott nekem plusz 5000 Ft-ot, és annyit mondott, hogy kipótolja. Szóval elintézte, hogy apámat utáljam ezért. Vagyis ez lenne, ha nem gondolkoznék.
2020. ápr. 3. 20:28
 6/6 komis1 ***** válasza:
100%

Szia!

Írtam a Mit tegyek hogy kibírjam? 16L c. kérdésre, neked ugyanezt tudom javasolni. Le kell lépni, anyagilag is össze lehet hozni, de a járvány idején nem, tehát 4-5 hónapig biztos nem. Ha 17 vagy, az érettségit már érdemes megvárni.

2020. ápr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!