Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti miben/mit szoktatok segiten...

Ti miben/mit szoktatok segiteni anyukatoknak /apukatoknak? Többi lent

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok hogy pl. : kiteregetni, porszivozni stb.

A mosogatást ne írjátok legyszi mert van mosogatogepunk azt en szoktam pl kipakolni(mást is szoktam de nem nem szeretnek mindent leirni)

Meg szeretném lepni anyukámat ilyen kis aprosagokkal úgyhogy hálás lennék ha értelmes válaszokat írnátok


2020. ápr. 8. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csinálom meg a reggelit, vacsit vagy egy egyszerűbb ebédet. Megterítek, felsöprögetek, felmosok, kiteregetek.
2020. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak egyszer kitakarítottam a szerszámos készletét :D azóta, ha nem talál valamit akkor az én hibám
2020. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Régebben szerettem segíteni nekik,de mindíg csak belekötöttek(főleg apa),tökmindegy volt hogy csináltam,valamit mindíg talált amiert cseszegethetett,úgyhogy egy ideje nem segítek semmit,ha ők úgyis jobban tudnak mindent,majd megoldják magugnak🤷‍♂️
2020. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mosogatógép ki/be pakolás, mosógép ki/be pakolás pl


Én anyummal egy hete csináltam egy nagyon alapos átható takarítást. Én a végére kipusztultam, ő meg röpködött az örömtől :D

De olyan szinten csináltuk hogy a legeldugottabb polcról lepakoltunk, kitakarítottuk, kiválogattuk a cuccokat és ami marad azt megtisztítoottuk és rendben raktuk vissza. 2 napig kellemes fertőtlenítő/tisztítószer szag volt a lakásban :D

2020. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hetente egyszer magamnak kellett takarítani a szobát. Ezen felül nyaranta az ajtók felét lemosni (másik fele a tesómé volt). Ha örömet akartam okozni neki, azt leginkább a mosogatással lehetett, ez az egy amit rám mert bízni de ennek mindig nagyon örült pláne ha magamtól tettem. Én mondjuk vasalni utálok, azzal meglepheted. Én örülök mindig neki
2020. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Anya sokat dolgozik míg én most itthon vagyok, de általában is ezt szoktam: törölgetek, porszívózok, ha kell, felmosok, mosogatok és elpakolom az edényeket, mosok, vasalok, belocsolok most, hogy jön a jó idő.
2020. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

A kislanyom, aki meg eleg kicsi (alsos) segit teregetni(egyedul kiszedi a ruhat a mosogepbol es kiteregeti), hajtogatni.

Szokott felseperni, folmosni, ebed vagy vacsikeszitesnel segiteni zoldseget pucolni, szeletelni, suti sutesnel kimerni a belevalokat es osszekeverni, de gyurt mar tesztat is (persze en vegig mellette voltam:-)). Rendet tud tenni a szobajaban, de a konyhaban is. És annyira kis cuki. Vannak sajat feladatai (beagyazas, ruha szennyesbe tetele, kis sajat haziallatka takaritas, este a szobajaban rendrakas), igy ezen felul barmiben segit (lasd leirtak) en repesek az oromtol.


Ha pl. valamennyire tudsz fozni vagy legalabb ertesz a tuzhelyetekhez, akkor egy reggeli rantotta keszites, vagy palacsinta sutes ebedre...vagy ha tudod zoldsegleves vagy husleves lesz ...akkor a zoldseg/krumpli pucolas, darabolas.


Amikben en kifejezetten orulok ha mas segit vagy meglehetne lepni: az egesz lakas fwlporszivozasa, es folmosasa, a furdoszoba es vece kitakaritasa es az osszes szemet levitele. Ha furdot allsz neki takaritani azert oda gumikesztyut vegyel fol es elotte egyszer legalabb nem art meglesni anyud hohy csinalja.

Ami bar segitsegnek nem nevezem, de igazan szuler kis gesztus es el tueok tole ajulni szulokent, ha a gyerek reggel kavet keszit es szepen talalja (vagyis tenne ezt ha tudna kavet fozni...kislanyom instant kaveoporbol lepett mar meg tejszinhabos kaveval melle kekszet teve:-)).

2020. ápr. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ nem gondoltam volba hogy fél nap alatt ennyi válasz jön

Az utolsónak főképpen köszönöm és a többieknek is termesztésen

2020. ápr. 9. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!