Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám elérni hogy anyám...

Hogy tudnám elérni hogy anyám hagyjon levegőhöz jutni?

Figyelt kérdés
Már 20 éves vagyok (lány) de anyám mindenféle módon csüng rajtam. Megfolyt a szeretetével de közben kritizál meg piszkál is folyton. Nem hagy nekem magánszférát, csomószor bejön a WC-be is, mikor ottvagyok, meg a szobaba mikor öltözöm és ha megkerem hogy menjen ki akkor én vagyok a bunkó mert ez az ő háza. Magát nem tudja lefoglalni ezért 10 percenként bejön a tesómmal közös szobánkba es elvárja hogy folyton beszélgessünk vele. Meg fizikailag is folyton belemászik az aurámba, ha ágyban vagyok, leül a szélére és ott marad, egyébként meg jön utánam a házom belül is, folyton puszilgat meg ölelget, ha meg nem szeretném akkor megint bunkó vagyok. De egyébként ha fél percig békén is hagy emiatt utana ujra kezdi. Meg ha telefononozok mindig kérdezgeti hogy kivel, mit, és bele is néz a telómba, ha ezen kiakadok akkor csak röhög. Egyebkent eddig csak hetvegenkent jartam haza, de most a karantén miatt itthon vagyok meg ő sem dolgozik. A barátomról is mindig mindent tudni akar, meg a rajzolás a hobbim, ha rajzolok folyamatosan mondogatja hogy ő ezt inkább igy azt meg úgy csinálná. De egyébként nagyon kritikus is, soha semmi nem elég jo neki amit csinálok. Mindig cseszeget hogy nem csinálok semmit, pedig csomót dolgozom itthon csak sose veszi észre. Nagyon idegesít már, és nem lehet vele megbeszélni semmit, sose gondolja hogy másnak is lehet igaza.

2020. ápr. 10. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Neki mondd ezt el, minden nap 10x!


Mit gondolsz, idegenek hogyan tudnának ezen változtatni...??


Egyetlen megoldás van: költözz el! Kezdj el dolgozni, és teremtsd meg magadnak az önálló élethez szükséges anyagiakat.

2020. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell vele élni, és máris meg van oldva a probléma.
2020. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nyomd be a vécén a fing alkalmazást.

Menj be hozzá te is a vécére.


Trollkodj vele úgy, ahogy tudsz. A magánszférához jogod van.

2020. ápr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
98%

Sajnos manapság sok ilyen eset van. Én is egy vagyok közülük. Hiába, amíg nem tudsz elkerülni albiba, vagy egyetemre koliba, nem nagyon lehet mit tenni. Nálam pl a verbális ráhatás csődöt mondott.

20/L

2020. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Koronavírus előtt is ezt csinálta? Mert lehet, hogy elmúlik, ha már nem lesz a vírus, és lesznek programjai, és nem fog majd unatkozni, és nem lesz rátok szállva; mert beszélget majd mással, találkozik emberekkel.

Amúgy lehet, hogy buta is, úgyhogy nem fogod tudni neki elmagyarázni ezeket a dolgokat. Amúgy lehet, hogy ő ilyen hangulatember; attól függ, hogy szeret-e, hogy milyen lábbal kelt fel aznap reggel. Vagy lehet az is még, hogy egyszercsak bűntudata támad, mert kioktatott valamiről, és utólag belátta, hogy nem volt fer. Egyébként ez nem feltétlenül, mert amúgy bántalmazó emberek szokták, hogy egyszer beszólnak, lehordanak a sárga földig, majd utána kedveskednek egy darabig, de aztán újra előbújik belőlük a rosszindulatú énjük. Szal alapból nem a bűntudatát gondolnám, hogy van. De amúgy pl hallottam olyat videóban, hogy egy csaj mondta, hogy a koronavírus óta, hogy nagyobb igénye/nyük van az érintésre; és akkor örökké babusgatják a háziállatokat, akik meg ezt a helyzetet rettentően élvezik amúgy. Mármint ez nem írónia volt, hanem tényleg; de most mégsem akarok ide szmájlit tenni. Szóval, szerintem anyukádat nem fogod tudni megnevelni, ő már ilyen; lehet amúgy, hogy mindig csak kihasznál, hogy "beléd törölje a lábát"; egyszer meg, hogy legyen kit édesgetni-babusgatni. Tehát nem igazán szeret téged; és lehet, hogy ezt ő se tudja, ő se fogja fel, mert buta; és nem tudja, hogy csak ő gondolja, hogy ez a szeretet; meg lehet, hogy őbenne tökre úgy él, hogy ez csak jó indulatú 'kritizáció', tehát, hogy lehet, hogy ő azt hiszi, hogy ezzel csak segít, tehát nem feltétlenül rosszindulatból ilyen, de szerintem amúgy igen. Általában valszeg ez a jellemző. Hogy azért kritizál, hogy fölényeskedhessen, meg kicsit fontosnak, meg "főnöknek" érezze magát, hogyha pl ő mondjuk a munkahelyén van "eltaposva", semmibenézve. Tehát így pl arra használ, hogy ilyen önértékelési problémát próbáljon kompenzálni veled. És amúgy még az is lehet, és szerintem ez valószínűbb, hogy szándékosan csinálja, hogy tudja, hogy bánt téged; mert akkor addigis vele foglalkozol. De egyébként valahol külföldön állítólag van egy ilyen orvosi szakszó; hogy ha valakinek 70 alatt van az IQ-ja, azt orvosilag mondják, hogy retardált; tehát még lehet, hogy ez is baja az anyádnak; és amikor szembesíted vele, hogy nem jó amit csinál, akkor csak nevet. Nem bírja felfogni, vagy csak nem meri elszégyellni magát és szégyenérzetet mutatni előtted, mármint nem akar meghunyászkodni előtted, nem akar "belesülni a szégyenbe", és ezért elbagatellizálja a dolgot. Szóval még az is lehet, hogy felfogja, és még lehet az is , hogy kínjában nevet; ez egy ilyen kényszeredett mosoly/vigyor nevetés nála; és az is lehet; hogy totál nem fogja föl, mi a helyzet. De mindenesetre szerintem anyukád nem túl intelligens egyén sajnos; úgyhogy hát kitartást kívánok hozzá.

2020. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!