Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik ezen az oldalon azt...

Akik ezen az oldalon azt szokták szorgalmazni, hogy a magáról gondoskodni képtelen, pl. skizofrén, autista, értelmi fogyatékos, stb. felnőtt gyereket a szülők tetessék otthonba, azok?

Figyelt kérdés

Azok jártak már ilyen otthonban?

Nem olyanra gondolok, ahova kb. 50-60 millió a belépő, vagy egy családi ház felajánlása, mert szerintem Ők sem ilyenekre gondolnak... Legalábbis nem szokták említeni.


2020. ápr. 10. 23:37
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
87%
Én skizofrén vagyok milyen szociális otthonok vannak?
2020. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
87%
Én vagyok az első. Nálunk a nagyinak 5 gyereke volt. A fia aki kb 40 km.-re élt annyit mondott nem gondolom anyám ennyire el van borulva. Nem kell otthon le lehet kötni a figyelmét. Aha... Le hát másodfokú égést okozott rajtam. Akkor be adták. A szomszédomban az autista gyereket 30 percre nem lehetett egyedül hagyni mert megverte az ápolónőt... mert nem annnyuuuu.... Ja és élj úgy egy panelban, hogy napi 20-30 alkalommal hallod annnnyuuuu annnyuuu annyuuuu. éjjel nappal.
2020. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
79%
A férjem testvére súlyosan értelmi fogyatékos és részben mozgáskorlátozott. A férjem egy roncs ,az anyósom idegbeteg, az apósom kb. megbolondult. Jártam ilyen otthonban (Pest megyében), jobban élnek ott, mint sok-sok dolgozó ember (kétágyas szobák, kert, autós kirándulások, jó étel). Ez egy alapítványi fenntartású intézmény, az államiakat nem tudom. De azt igen, hogy nekünk energiában, anyagilag, életerőben nagyon sokba kerül a fura rokon, aki semmit, de szó szerint semmit nem képes visszaadni, még egy kedves mosolyt sem, mert agresszív és követelőző. A társadalmi vetület meg egy másik kérdés. 700 ezres kerekesszék közgyógyra, neurológus, endokrinológus, gyógytornász, gyógyszerek közgyógyra, minden évben MR, negyedévente teljes vérkép úgy, hogy soha egy fillért nem adózott. Gondolj bele, társadalmi szinten ez mit jelent, milliókat egy évben. Nekem nincs jó válaszom, ő így született, nem tehet róla. De mások sem, mi sem tehetünk róla.
2020. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem, nem jártam.


De azért mégiscsak jobb, ha a demens ott van bármilyen körülmények között, minthogy a tini gyerekem féljen attól, hogy éjjel a nagyanja bemegy a konyhába s egy késsel megöli valamelyil szülőjét.

Nekem volt ilyen időszakom, míg ki tudott mászni az ágyból. Meg se fordulna a fejemben, hogy bármilyen közveszélyes pszichés bajút otthon ápoljak.

2022. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!